پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

جامعه امروز
سمن‌ها
سبک زندگی
پرونده ویژه
شاید نخوانده باشید
حق طلاق مردان محدود می‌شود
"دیدارنیوز" به بررسی لایحه اصلاح ماده ۱۱۳۳ قانون مدنی می‌پردازد؛

حق طلاق مردان محدود می‌شود

اگر هدف از تهیه این لوایح، حمایت از خانواده است، باید حقوق دو طرف در نظر گرفته شود، در حالیکه طرفین از ابزار و امکان زیادی برخوردار نیستند، بدین معنا که مرد می‌تواند عسر و حرج را بتراشد و اینقدر شرایط را بر زن در خانه و جامعه، سخت و وضعیت را غیر قابل تحمل کند که زن خانه را ترک کند و سپس مرد همین کار را یکی از مصادیق عسر و حرج ارائه کند.
سرنوشت اسامه بن لادن در انتظار ابوبکر البغدادی
"دیدارنیوز" از وضعیت روز‌های اخیر «ابوبکر البغدادی» گزارش می‌دهد؛

سرنوشت اسامه بن لادن در انتظار ابوبکر البغدادی

ابوبکر البغدادی که خود را خلیفه خوانده بود و سال‌ها تحت عنوان حکومت اسلامی شام و عراق از هیچ جنایتی فروگذار نکرده بود. این روز‌ها از منطقه‌ای به منطقه دیگر و از خانه‌ای به خانه دیگر گریزان است و نیرو‌های امنیتی و نظامی، درپی او هستند. به نظر می‌رسد دیر یا زود سرنوشتی بهتر از اسامه بن لادن در انتظار ابوبکر البغدادی نخواهد بود.
سیل بر داغ مدارس فرسوده افزود!
"دیدارنیوز" موضوع مدارس سیل زده و الزامات بازسازی آنها را مورد بررسی قرار داده است؛

سیل بر داغ مدارس فرسوده افزود!

براساس گفته‌های سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش، در سیل اخیر در سطح کشور حدود ۱۵۰۰ مدرسه بین ۲۰ تا ۷۰ درصد آسیب دیده است و ۸۰ مدرسه از این تعداد نیز تخریب شده و قابل استفاده نیست. اگر این آمار را به آمار‌هایی که در گذشته منتشر شده بود اضافه کنیم لزوم توجه به مدرسه سازی و تجهیز و نوسازی مدارس، بیش از پیش خود را نشان می‌دهد.
ترامپ از سرمایه گذاری چین در بازار کوچک اسرائیل هراس دارد
نماینده رفسنجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با "دیدارنیوز":

ترامپ از سرمایه گذاری چین در بازار کوچک اسرائیل هراس دارد

آمریکا مبنای زیست بین المللی خود را بر تحریم، تنبیه و ایجاد محدویت و ممنوعیت قرار داده است و در مورد چین هم از همین قاعده استفاده می‌کند. با توجه به اینکه حجم مبادلات اقتصادی چین و آمریکا خیلی زیاد است، ترامپ می‌خواهد دست و پای چین را در دیگر نقاط دنیا کوتاه کند و بر صادرات چین به آمریکا نیز تعرفه ببندد که بتواند تراز اقتصادی و تجاری خود را نسبت به چین مثبت کند.
جلوه‌هایی از اتحاد ملی در سایه سیل ویرانگر
روایت‌های غم‌انگیز و قهرمانانه از مناطق سیل‌زده در گزارش "دیدارنیوز"؛

جلوه‌هایی از اتحاد ملی در سایه سیل ویرانگر

سیلابی که از انتهای سال گذشته آغاز شد و در فروردین ۱۳۹۸ مهمان ایرانیان بود، در کنار تمام خسارت‌ها و نابودی‌های به بار آورده، تصاویری خلق کرده است که در تاریخ ایران خواهد ماند، تصاویری از جنس مهر، اقتدار، تلاش و میهن‌پرستی تا یادمان بیندازد هنوز در این کشور، مردم در شرایط بحرانی کنار هم می‌ایستند.
حضور جنجالی حشد الشعبی در مناطق سیل زده
"دیدارنیوز" به بررسی حضور نیرو‌های حشد الشعبی در ایران پرداخته است؛

حضور جنجالی حشد الشعبی در مناطق سیل زده

حضور نیرو‌های حشد الشعبی با واکنش‌های متفاوتی روبه‌رو شد. رسانه‌های بیگانه و بسیاری در شبکه‌های مجازی، معترض حضور نیرو‌های عراقی در ایران هستند. آن‌ها معتقدند این نیرو‌ها بدون هماهنگی با وزارت کشور آمده‌اند و علت اصلی حضورشان سرکوب اعتراض‌های احتمالی در استان‌های لرستان و خوزستان است. در این بین عده‌ای نیز به اختلافات قومیتی و نژادی دامن زده‌اند.
سرمایه جنسی زنان؛ پاشنه آشیل مردان
"دیدارنیوز" به طرح مسأله «سرمایه جنسی» و ابعاد و تبعات آن می‌پردازد؛

سرمایه جنسی زنان؛ پاشنه آشیل مردان

سرمایه جنسی اصطلاحی است که دربرگیرنده ترکیبی از ویژگی‌ها از قبیل زیبایی، جذابیت جنسی، مهارت شناساندن و معرفی خود و مهارت‌های اجتماعی است. در واقع، منظور از آن، ترکیبی از جذابیت‌های جسمانی و اجتماعی است که برخی از زنان و مردان را در رسیدن به اهدافشان کمک کرده و آن فرد را برای اطرافیان به ویژه جنس مخالف از لحاظ بصری و جنسی جذاب می‌کند. بدیهی است که منظور از داشتن سرمایه جنسی یا به کارگیری آن، برقراری رابطه جنسی نیست.
برجام توسط نیرو‌های داخلی به شکست کشانده شد/خروج از برجام، جنگ به دنبال دارد
فریدون مجلسی در گفتگو با "دیدارنیوز":

برجام توسط نیرو‌های داخلی به شکست کشانده شد/خروج از برجام، جنگ به دنبال دارد

برجام فواید زیادی به همراه داشت، زیرا در صورت نبود این توافق نامه، تاکنون وضعیت سیاسی و اجتماعی نظام جمهوری اسلامی تغییر کرده بود. ایران در آستانه فروپاشی، برجام را پذیرفت و میلیارد‌ها دلار بهره برد و در نتیجه آن معاملاتی برقرار شد، اما نیرو‌هایی ازداخل کشور علیه برجام قیام کردند و آن را به شکست کشاندند.
چهارانگشت؛ لذت ادای دین به کلیشه ­ها
"دیدارنیوز" به بررسی فیلم «چهارانگشت» می‌پردازد؛

چهارانگشت؛ لذت ادای دین به کلیشه ­ها

به هرحال آنچه که چهارانگشت را در حد یک فیلم معمولی هم مقبول نمی ­دارد، احتمالا پیروی از کلیشه­‌ها و شوخی­‌های معمول همیشگی و رایج در سینمای ایران و پایان قابل پیش ­بینی آن است. "پیروی" از ویژگی‌های معمولی، نه تنها فیلمی معمولی نمی ­سازد بلکه سطح فیلم را نزدیک به قهقرا می ­برد؛ چراکه با توقعی معمولی از طرف فیلمساز مواجه است و قاعدتا نازل‌تر از آن را در اجرا به دست می ­آورد.
«خودکشی بزرگ» جنبش فتح و محمود عباس
"دیدارنیوز" به بررسی پیامد‌های اقدام محمود عباس در تشکیل دولت جدید فلسطینی می‌پردازد؛

«خودکشی بزرگ» جنبش فتح و محمود عباس

محیط جغرافیایی حوزه حاکمیتی تشکیلات فلسطین، کرانه باختری است و در صورت الحاق کرانه باختری عملا نیاز به تشکیلات فلسطینی از بین خواهد رفت و با توجه به تصویب قانون قومیت، عباس و جنبش فتح و تشکیلات فلسطینی باید صحنه را برای صهیونیست‌ها خالی کنند. به همین دلیل کارشناسان معتقدند جنبش فتح و محمود عباس به یک خودکشی بزرگ اقدام کرده اند.
پروژه فیلترینگ در ایران شکست خورده است
کامبیز نوروزی در گفتگو با "دیدارنیوز":

پروژه فیلترینگ در ایران شکست خورده است

پروژه فیلترینگ داخل ایران شکست خورده محسوب می‌شود و در این خصوص نیازی به نظرسنجی هم نیست و به سادگی می‌توان آن را دید. پیش از این نظرسنجی هم کاملا مشخص بود که پیام‌رسان داخلی با شکست روبرو می‌شود، کمااینکه طرح‌های پیش از آن هم مانند فیلتر فیس‌بوک و توییتر به شکست منجر شده بود.
آسانژ؛ جرمش این بود که اسرار هویدا می‌کرد
"دیدارنیوز" نگاهی به «جولین آسانژ» بنیانگذار سایت ویکی‌لیکس و حواشی آن داشته است؛

آسانژ؛ جرمش این بود که اسرار هویدا می‌کرد

دولت‌ها مخصوصا دولت آمریکا باید بدانند که گزینه حذف فیزیکی را باید فراموش کنند، چون ایده ویکی‌لیکس، امروز دیگر در اختیار یک فرد نیست و افراد زیادی در دنیا هستند که می‌توانند این ایده را پیش ببرند. باید منتظر ماند و دید که وضعیت دادگاه آسانژ در انگلستان به کجا ختم می‌شود، اما چیزی که روشن است این است که آسانژ را از هر زاویه ببینیم نمی‌شود دستاوردی که او و ویکی‌لیکس داشته اند را نادیده گرفت. دستاوردی که در جهت جریان آزاد اطلاعات و آزادی رسانه‌ها قدم‌های بزرگی برداشته است.
ورود عجولانه قشر متوسط به زیر خط فقر!
گزارش "دیدارنیوز" از بحران افزایش ساکنان طبقه «زیر خط فقر»؛

ورود عجولانه قشر متوسط به زیر خط فقر!

خطی کشیده می‎شود میان غنی و فقیر، دارا و ندار، پولدار و بی‌پول و ... که نشان از میزان قدرت خرید و قدرت تامین مایحتاج زندگی و... دارد. با شرایط عجیب و غریب اقتصادی که این روز‌ها اقلام اولیه زندگی نیز به کالایی لوکس تبدیل شده است، اهمیت این خط بیش از پیش شده است.
بارش باران در کشور سبب کاهش قیمت مسکن می‌شود
سیدحسین افضلی، نماینده مجلس شورای اسلامی در گفتگو با "دیدارنیوز":

بارش باران در کشور سبب کاهش قیمت مسکن می‌شود

شرایط موجود درکشور یعنی بارش باران و بازگشت مهاجران به شهر‌های خود تا حدودی برکاهش قیمت‎ها یا حداقل جلوگیری از افزایش قیمت بی‌رویه آن اثرگذار خواهد بود. سودآوری در بخش کشاورزی نسبت به مسکن افزایش یافته، بنابراین خود به خود بخشی از سرمایه به آن سمت حرکت خواهد کرد. تعدادی از افرادی که به دلیل خشکسالی مهاجرت کرده بودند، با این اوضاع بارندگی‌ها به شهر‌ها و روستا‌های خود در حال بازگشت هستند، این امر به خصوص در شهرستان اقلید که نمایندگی آن را در مجلس برعهده دارم، به وضوح قابل توجه است.
اخبار برگزیده
عکس روز
آخرین اخبار
حتما بخوانید
پربازدیدها
وبلاگ
پربحث ترین ها
عکس
بشنوید
فیلم