پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

غربت کالای ایرانی در بازار امین حضور

وقتی یک کارتن خالی ۱۱ میلیون آب می‌خورد

وقتی یک کارتن خالی ۱۱ میلیون آب می‌خورد
مغازه مملو از لوازم خانگی ایرانی است. مارک‌های مختلف با قابلیت‌های متفاوت. خیلی‌های‌شان را برای اولین بار می‌بینم؛ شیک و مجلسی، اما خبری از مشتری نیست. صاحب مغازه بسته فاکتور را نشانم می‌دهد و با ناراحتی می‌گوید دو ماه است این بسته را تمام نکرده‌ام. می‌گوید مشتری تا می‌شنود جنس ایرانی است لب و لوچه‌اش را آویزان می‌کند و می‌رود بیرون.
در روستای جعفرآباد باقراف کسی بیکار نیست اما...

چراغ دهکده برنزی خاموش است

چراغ دهکده برنزی خاموش است
دوباره به خیابان اصلی روستا برمی‌گردم و به لوستر‌های طلایی خیره می‌شوم؛ به تک و توک مشتری‌هایی که از ماشین‌ها پیاده می‌شوند و داخل مغازه‌ها می‌روند، اما به سرعت بیرون می‌آیند تا مغازه دیگری را امتحان کنند. به روستا‌هایی مثل محمدآباد میامی که همه اهالی پیراهن دوز بودند فکر می‌کنم، به همه روستا‌هایی که با تولید یک کالا توانسته‌اند اقتصادشان را متحول کنند. با شنیدن حرف‌های تولید‌کنندگان دهکده برنزی یاد همه درد دل تولیدکنندگانی می‌افتم که در این سال‌ها دیده‌ام؛ همه آن‌هایی که با همه توان مشغول کار و اشتغال زایی هستند، اما خودشان را تنها و بدون حامی می‌بینند.
گشتی در حوالی بازار پرنده فروش‌های اتوبان آزادگان

ببر آپارتمانی چند؟

ببر آپارتمانی چند؟
بساط کوچه مرغی سال‌ها پیش جمع شد. اهالی و کسبه به خاطر بوی بد پرنده‌ها و ماکیان و انواع و اقسام سگ و گربه و مار و ملخی که در گاراژ‌ها و انبار‌های اطراف نگهداری می‌شد، شکایت داشتند تا اینکه بازار پرنده فروش‌ها با سر و شکلی تمیز و امروزی به بزرگراه آزادگان منتقل شد.

بازدید رئیسی از زندان زنان شهرری

بازدید رئیسی از زندان زنان شهرری
خبرگزاری میزان نوشت: «صبح امروز جمعه ۲۵ بهمن ماه و در آستانه سالروز ولادت حضرت زهرا (س) و روز زن، آیت‌الله رئیسی رئیس دستگاه قضا از ندامتگاه شهرری (زنان) بازدید کرد.
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
فیلم