پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

گشتی در بازار احسانی عبدل آباد

قرنطینه دستفروشان در بازار بی‌رونق

قرنطینه دستفروشان در بازار بی‌رونق
«بازار خراب است» این جمله مشترک فروشندگان داخل سوله جدید در بازار احسانی عبدل آباد است. ساعت ۱۲ ظهر است و آن‌ها مقابل غرفه‌هایشان ایستاده‌اند. خبری از مشتری نیست و فروشنده‌ها دمغ و بی‌حوصله‌اند. می‌گویند ۳۶۰ دستفروش را که تا سه ماه قبل داخل بازار بساط پهن می‌کردند، دراین سوله چادری جا داده‌اند، در غرفه‌هایی کوچک. سوله را شهرداری با داربست و چادر برایشان برپا کرده است. در بساطشان همه چیز پیدا می‌شود، اما خبری از مشتری نیست.
گزارش "دیدارنیوز" به بهانه طرح نمایندگان مجلس برای آینده شهر ری؛

ری یک گام به جدایی نزدیک شده است

ری یک گام به جدایی نزدیک شده است
طرح جدایی ری از تهران در زمان ریاست‌جمهوری محمود احمدی‌نژاد برای اولین بار مطرح شد که با پادرمیانی شبانه رییس وقت شورای سوم و برخی از اعضا در شورای عالی استان‌ها کنار گذاشته شد، اما اینک و پس از گذشت ۷ سال از آن زمان، سید فرید موسوی نماینده تهران در مجلس طی توییتی اعلام کرد که طرح جدایی شهر ری از تهران را تقدیم هیئت رییسه کرده است. اگر‌چه بسیاری معتقدند که نزدیک شدن به انتخابات می‌تواند عاملی بر مطرح شدن بحث جدایی ری ازتهران باشد، اما چه این تحلیل درست باشد و چه نباشد، نشان از آن دارد که ری یک گام به جدایی ازتهران نزدیک شده است.

تهران چند معتاد متجاهر دارد؟

تهران چند معتاد متجاهر دارد؟
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ شمار معتادان زن متجاهر در پایتخت را بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ نفر اعلام کرد و از مسئولان مربوطه خواست که نسبت به ارتقای ظرفیت‌ها برای نگهداری و بازپروری این افراد اقدام کنند.
سرپرست معاونت توسعه پیشگیری و درمان بهزیستی تهران اعلام کرد:

۳۴۰۰ معتاد در کمپ‌های ترک اعتیاد اجباری پذیرش شدند

۳۴۰۰ معتاد در کمپ‌های ترک اعتیاد اجباری پذیرش شدند
سرپرست معاونت توسعه پیشگیری و درمان بهزیستی استان تهران آخرین آمارها از پذیرش معتادان در کمپ‌های درمان اجباری اعتیاد (ماده ۱۶) و همچنین تبصره ۲ ماده ۱۶ که بر اساس آن قانونگذار فرصتی را در اختیار فرد معتاد برای درمان می‌گذارد، را تشریح کرد.

اعضای هیات های اجرایی انتخابات در تهران مشخص شدند

اعضای هیات های اجرایی انتخابات در تهران مشخص شدند
فرماندار تهران با اشاره به ثبت نام ۱۱۸۶ نفر برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ستاد انتخابات فرمانداری تهران، از آغاز مهلت ثبت نام از داوطلبان انتخابات میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه تهران از فردا تا پنج شنبه (۲۱ آذر) خبر داد.
گفت‌وگویی درباره وضعیت زندگی دستفرشان در مترو؛

دستفروشی با بچه برای خرج زندگی!

دستفروشی با بچه برای خرج زندگی!
مهم این است که از راه حلال درآمد کسب کنی، راه و روش‌اش خیلی مهم نیست، دستفروش و مهندس ندارد.» این روز‌ها بسیاری از مردم این طور فکر می‌کنند. همین باعث شده هنگامی که مأموران سد معبر به سراغ دستفروشان می‌روند با گروهی از عابران مواجه شوند که با اعتراض مانع از اعمال قانون می‌شوند. گروهی دیگر اما، با این تفکر مخالفند و دستفروشی را نوعی تکدیگری پنهان و عامل ایجاد آسیب‌های اجتماعی می‌دانند، بخصوص هنگامی که دستفروشان، زن باشند و با کودکی در آغوش راهی خیابان‌های شهر شوند.

انتقاد شدید معاون شهرداری تهران از وزارت کشور و پلیس

انتقاد شدید معاون شهرداری تهران از وزارت کشور و پلیس
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با انتقاد شدید از وزارت کشور و پلیس گفت: ما برای رفع آلودگی هوا نیاز به اطلاعات خودروهای تهران داریم اما پلیس و وزارت کشور این اطلاعات را در اختیار ما قرار نمی‌دهند و به همین راحتی سلامت مردم به خطر می‌افتد.
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
فیلم