پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

آب دریاچه ارومیه ۳ برابر شد

آب دریاچه ارومیه ۳ برابر شد
رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی با اعلام اینکه این دریاچه هم‌اکنون بیش از سه میلیارد و ۲۶۰ میلیون مترمکعب آب دارد، افزود: حجم آب این دریاچه نسبت به زمان مشابه سال گذشته سه برابر شده است.
ماجرای عجیب مخترعی که از هیچ، کاغذ تولید کرد

۱ اختراع ۲ دولت

۱ اختراع ۲ دولت
او خمیر کاغذ را به کارخانه‌ای در شیروان می‌فرستد و آن کارخانه، کاغذ‌ها را به صورت رل به او تحویل می‌دهد. هادی از ۱۰ تن فضولات حیوانی چهار تن کاغذ به دست می‌آورد که با فروش آن، حداقل ماهی ۱۵ تا ۱۶ میلیون تومان درآمد نصیب او و چهار همکارش می‌شود و حالا هم به همراهی و کمک مسئولان برای تولید کاغذ با استفاده از فضولات حیوانی و احداث یک کارخانه امیدوار شده است
تغییر پایه اقتصاد در سردشت

از کولبری تا صادرات سماق

از کولبری تا صادرات سماق
این روز‌ها زمان برداشت سماق سردشت است. کشاورزان خروسخوان در مزارع سماق، کیسه‌ها را به پر شالشان بسته‌اند و با سرعت و بی‌کمترین حرفی خوشه‌ها را می‌چینند. سفر طولانی خوشه‌های سماق از بیوران سفلی و سردشت به همه جای ایران و کردستان عراق و ترکیه در شهریور ماه آغاز می‌شود. خوشه‌ها با قیچی از درختچه‌های سماق چیده می‌شوند، در خانه‌های روستایی با دستاس کوبیده و آسیاب می‌شوند و آماده می‌شوند برای فروش.
شغلی برای همه مردم روستا

مجسمه‌های نان آور «مافی کندی»

مجسمه‌های نان آور «مافی کندی»
اگر در خانه مجسمه‌ای تزئینی دارید و کنجکاو بوده‌اید که بدانید سازنده این مجسمه چه کسی بوده است، شک نکنید که دست یکی از اهالی «مافی کندی» در کار است. مافی کندی روستایی است در نزدیکی سلماس آذربایجان غربی. روستایی که چند ویژگی منحصر به فرد دارد که شاید در کمتر روستای ایران آن را ببینید.

بهبود وسعت دریاچه ارومیه نسبت به سال قبل

بهبود وسعت دریاچه ارومیه نسبت به سال قبل
رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی گفت: گستره این دریاچه با افزایش یکهزار و ۱۵ کیلومتری در همسنجی با زمان مشابه سال گذشته به ۲ هزار و ۹۳۱ کیلومترمربع رسیده و امیدبخش است.
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
فیلم