پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

"دیدارنیوز" به بررسی وضعیت بازسازی شهرهای سیل‌زده می‌پردازد؛

سلام دوباره به زندگی در مناطق سیل زده

سلام دوباره به زندگی در مناطق سیل زده
عید سال ۹۸ شاید یکی از سخت‌ترین تعطیلات نوروزی بود که کشور تا امروز تجربه کرده است. هر روز از بخشی از کشور خبر سیل می‎آمد و فیلم‎های دلخراشی از تخریب خانه‌ها و ویرانی شهر‌ها توسط سیل بین مردم دست به دست می‌شد. افراد زیادی در این سیل جان و مال و اقوام خود را از دست دادند و لباس عیدشان به لباس عزا تبدیل شد. اینک بعد از شش ماه از وقوع سیل، دیدارنیوز به سراغ مسئولین ستاد هماهنگی بازسازی مناطق سیل‌زده استان‌های لرستان و خوزستان رفته است تا در جریان جزئیات طرح بازسازی شهر‌ها و خانه‌های ویران شده قرار گیرد.
گزارش از وضعیت زوار حسینی در پایانه شلمچه

اینجا همه یک پرچم دارند

اینجا همه یک پرچم دارند
جاده اهواز به خرمشهر ترافیک اتوبوس‌های خوش آب و رنگ پاکستانی‌هاست. رنگ‌آمیزی عجیب و غریب اتوبوس‌ها که پشت شیشه عقب‌شان نوشته «پیشاور- کراچی» از دور هم نمایان است. همگی می‌روند به سوی مرز شلمچه. افغان‌ها و آذربایجانی‌ها هم هستند، ولی تعدادشان به زوار پاکستانی نمی‌رسد.

انبارهای بندر امام خمینی پر شد

انبارهای بندر امام خمینی پر شد
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی از پر شدن انبارهای بندر امام خمینی از کالاهای اساسی خبر داد و گفت: بر خلاف ادعای برخی رسانه‌های خارجی هیچ مشکلی در نقل و انتقال ارز نداریم و صف بستن کشتی‌های منتظر تخلیه و بارگیری در بنادری مانند بندر امام خمینی ارتباطی به تبادلات مالی ندارد.

کجای "عدالت آموزشی" ایستاده‌ایم؟

کجای
عضو هیات علمی دانشکده علوم تربیتی دانشگاه شهید چمران اهواز با بیان اینکه مدارس دولتی ما روز به روز از حداقل امکانات محروم‌تر می‌شوند و پسرفت می‌کنند، گفت: برخی مدارس غیردولتی نیز فقط به جنبه اقتصادی می‌پردازند و وضعیت را بدتر می‌کنند.

رُفیِّع همچنان در محاصره سیلاب

رُفیِّع همچنان در محاصره سیلاب
سیلاب هنوز در خوزستان فروکش نکرده است. با گذشت سه ماه از اعلام حالت عادی، چند هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی شهرستان هویزه هنوز غرق در سیلاب است.
استفاده از ظروف يكبار مصرف پلاستيكي در رستوران‌هاي خرمشهر ممنوع شد

خرمشهر پيشقدم در نه به پلاستيك

خرمشهر پيشقدم در نه به پلاستيك
«محمد حويزاوي» شهردار اسبق خرمشهر با استقبال از تصميم رييس اداره محيط‌زيست اين شهر به «اعتماد» مي‌گويد، زيست شهري خرمشهر نيازمند بهبود است به شكلي كه دوباره اين شهر احيا شود و گردشگران از آن بازديد كنند.
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
فیلم