پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

اهل سنت به اهل بیت عشق می‌ورزد

اهل سنت به اهل بیت عشق می‌ورزد
مولانا عبدالحمید در فرازی از سخنان‌شان در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان (۱۵ شهریور ۱۳۹۸)، با بیان اینکه امام حسین برای منافع دنیا و رسیدن به حکومت قیام نکرد، «اجرای عدالت»، «حفاظت از دین» را از مهمترین اهداف قیام امام حسین رضی‌الله‌عنه برشمردند.
روایتی ناتمام از بحران آب در سیستان و بلوچستان

سقاهای کوچک بازنگشتند

سقاهای کوچک بازنگشتند
روزی نیست که خبری از بحران آب در سیستان و بلوچستان منتشر نشود. در شبکه‌های اجتماعی هم می‌توان هشتگ‌ها را دنبال کرد و به عمق فاجعه پی برد؛ کافی است هشتگ‌هایی همچون «بحران آب در سیستان و بلوچستان» و «بی‌آبی در سیستان و بلوچستان» را دنبال کنید و انبوه مطالب و عکس‌ها را در این باره ببینید. البته برای کسی همچون من که اهل و ساکن این استان هستم، قضیه ملموس‌تر است.
مشارکت خیرین مدرسه ساز در سیسان و بلوچستان

خیرین به بحران مدارس در سیستان و بلوچستان ورود کردند

خیرین به بحران مدارس در سیستان و بلوچستان ورود کردند
مهراله رخشانی‌مهر رئیس سازمان نوسازی مدارس بیان کرد: حذف مدارس خشتی و گلی  از سال ۹۷ به طور جدی در دستور کار سازمان نوسازی مدارس کشور قرار گرفته است و تا آغاز سال تحصیلی جدید ۱۳۹۸ محقق و جشن ملی برچیده شدن این مدارس برگزار می‌شود.   
درباره مصائب تالاب بین‌المللی هامون

وقتی بند آب گسسته شد

وقتی بند آب گسسته شد
کهن‌ترین توصیه مدیریتی برای زندگی در جغرافیای سیستان، در کتاب «تاریخ سیستان» آورده شده است. در هزار سال پیش آبادانی این سرزمین را وابسته به بستن سه‌بند دانسته‌اند. «بند آب و بند ریگ و بند مفسدان». جالب است که پس از گذشت هزار سال تلاش برای بستن این سه‌بند نافرجام مانده است.
روایت عبید ملک رئیسی از یک روز زندگی در سیستان و بلوچستان

جاده‌های «نایگون» در بستر رود

جاده‌های «نایگون» در بستر رود
وقتی ایرانشهر و در قلب سیستان و بلوچستان زندگی می‌کنی، اینکه بگویی فلان موقع از فلان‌جا راه می‌افتم و به فلا‌ن‌جا می‌رسم، کمی دور از ذهن است. اینجا، یعنی جایی که من در آن به دنیا آمده‌ام و تمام زندگی‌ام را گذرانده‌ام، برنامه‌ریزی خیلی معنا ندارد. می‌پرسید چطور؟ الان برایتان تعریف می‌کنم.
روزنامه‌نگاری که مرزبان شد

از زابل تا نیمروز

از زابل تا نیمروز
هنوز فکر می‌کنم که نکند اصل ماجرا این بود که، چون در گشت ردزنی صبحگاهی، حوزه استحفاظی بررسی می‌شد و نباید هیچ اثری از رد پای انسان و حیوان در کنار دیوار و برجک‌های ما می‌بود، فرمانده، راحت‌ترین گزینه که آوردن گاو‌ها به خاک ایران بود را انتخاب کرد؟ آن زن راست می‌گفت؟ گاو‌ها تنها دارایی او بودند؟ در روستایی که آب، از چاه بود و برق و گاز و تلفن و خیلی چیز‌های دیگر، مطلقاً وجود نداشتند. روی خط مرزی...
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس