پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

"دیدارنیوز" نگاهی به فقدان امکانات آموزشی و بهداشتی در دهستان سرکور دارد؛

مرثیه سیستان و بلوچستان؛ این قسمت: «سرکور»

مرثیه سیستان و بلوچستان؛ این قسمت: «سرکور»
در دهستان سرکور بیش از ۱۸۰ پارچه آبادی کوچک و بزرگ وجود دارد اما برای این تعداد روستا تنها یک مدرسه متوسطه پسرانه هست که آن هم توسط یک خیر بومی حدود بیست سال قبل ساخته شده است. این فاجعه در مورد مدرسه دخترانه عمیق‌تر است، زیرا برای تمام این ۱۸۰ پارچه آبادی،  مدرسه متوسطه دخترانه وجود ندارد، تنها یک سال است که یک خیر اقدام به تاسیس یک مدرسه سه کلاسه کرده که نه فضای آموزشی مناسبی دارد و نه قادر به تامین نیاز منطقه است.
رؤیای شیرین گذشته و ترشرویی زندگی امروز در سیستان و بلوچستان

بمپور در دو جهان موازی

بمپور در دو جهان موازی
گذشته بمپور چنان خود را به زندگی امروز اهالی این شهرستان چسبانده است که برای یک لحظه هم این دو زمان از هم جدا نمی‌شوند. این را از همان ابتدا در صحبت با هرکدام از اهالی بمپور و روستا‌های اطراف آن می‌توان فهمید. تاریخی پر از ابهام که تا سه هزار سال قبل از میلاد مسیح (ع) تخمین زده می‌شود، همچنان بر فضا سنگینی می‌کند. تصویری درخشان از روزگاری که هنوز رود «بمپور» خشک نبود و کشتزار‌ها و باغ‌های سرسبز تا انتهای افق ادامه داشت. اما این تصویر چه شباهتی دارد با امروز بمپور سیستان و بلوچستان؟ شاید تنها فایده چنین حسرتی آن باشد که بمپوری‌ها یادشان نرود اجدادشان چه روزگار درخشانی داشته‌اند.

امینی فرد: اینترنت سیستان و بلوچستان تا پایان هفته وصل می‌شود

امینی فرد: اینترنت سیستان و بلوچستان تا پایان هفته وصل می‌شود
رئیس مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته از سوی نمایندگان استان برای برقراری مجدد اتصال اینترنت در این استان، گفت که براساس اظهارات مقامات استانی، اینترنت تا پایان هفته وصل می‌شود.
خیرین مدرسه ساز در زاهدان

خیرین و تحقق رویای کودکان جنوب

خیرین و تحقق رویای کودکان جنوب
دو سال پیش که طرح مدارس استیجاری در زاهدان راه اندازی شد، درخواست می کند که مدرسه در محله حلیم آباد تاسیس کند که در نهایت با درخواست او در قالب طرح جذب بازمانده از تحصیل موافقت می شود. خانه ۳۶۰ متری را به ودیعه ۵ میلیون و ماهی ۸۰۰ هزار تومان اجاره می کند تا پیش دبستانی و دبستان دخترانه غیردولتی حمایتی آفتاب را تاسیس کند.
"دیدارنیوز" به فاجعه‌ای دیگر در سیستان و بلوچستان می‌پردازد!

«گاندو» دست کودک سیستان و بلوچستانی را کند! / سد‌ها پر آب؛ روستا‌ها بی آب!

«گاندو» دست کودک سیستان و بلوچستانی را کند! / سد‌ها پر آب؛ روستا‌ها بی آب!
چند نفر دیگر باید بمیرند تا مسئولین به این استان توجه کنند؟ چند کودک دیگر باید دست و پایشان قطع شود تا مشکل آب سیستان و بلوچستان حل شود؟ به چند نفر دیگر باید آسیب زده شود تا به گاندو‌ها رسیدگی شود؟ شاید اگر گاندو یک سریال بود و آن کودک هم یک چهره سیاسی، مسئولین بیشتر به آن توجه می‌کردند و تیتر یک رسانه‌ها می‌شد.
مشکلات زیست محیطی مردم سراوان در حاشیه هیرکانی

جنگلی از زباله

جنگلی از زباله
مردم سراوان می‌گویند خانه و زندگی ما که هیچ، جنگل را تبدیل به زباله دانی کرده‌اند. روزی بوی چوب و علف آدم را یاد جنگل می‌انداخت، الان زباله. می‌گویند کاش تا دیرتر از این نشده فکری به‌حال ما کنند.

اهل سنت به اهل بیت عشق می‌ورزد

اهل سنت به اهل بیت عشق می‌ورزد
مولانا عبدالحمید در فرازی از سخنان‌شان در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان (۱۵ شهریور ۱۳۹۸)، با بیان اینکه امام حسین برای منافع دنیا و رسیدن به حکومت قیام نکرد، «اجرای عدالت»، «حفاظت از دین» را از مهمترین اهداف قیام امام حسین رضی‌الله‌عنه برشمردند.
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس