پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

تحرک ویژه در آخرین روز فصل نقل و انتقالات؛

گل محمدی سرمربی پرسپولیس شد، رمضانی سرپرست استقلال

گل محمدی سرمربی پرسپولیس شد، رمضانی سرپرست استقلال
امروز صبح با اینکه اخبار و کامنت‌هایی مبنی بر ناراحتی مشهدی‌ها از فشار بسیار بر تیم شهر خودرو برای آزاد کردن گل محمدی در رسانه‌های مجازی دیده شد، اما سرانجام مشخص شد که زور مقامات بالادستی پرسپولیس به نزدیکان نماینده فوتبال مشهد چربیده و کار یحیی با شهر خودرو به پایان رسیده است.
بدرود رسمی با گابی؛

مربی ایرانی پرسپولیس کی معرفی می‌شود؟

مربی ایرانی پرسپولیس کی معرفی می‌شود؟
امروز اعلام شد که مربی بعدی پرسپولیس به زودی معرفی خواهد شد و اینطور که پیداست با کنار رفتن علی دایی از فهرست نامزد‌های مربیگری تیم ملی، به نظر می‌آید تمرکز باشگاه پرسپولیس حالا بر روی سه نفر اصلی است: یحیی گل محمدی، علی دایی و مهدی تارتار.
یک المپیک؛ دو سرنوشت!

فوتبال شرمسار، والیبال پرغرور

فوتبال شرمسار، والیبال پرغرور
امروز دو تیم پرطرفدار ورزشی ایران در دو میدان متفاوت به دنبال برآوردن آرزو‌های خود و فوج هواداران ایرانی بودند، تیم ملی المپیک در تایلند و در مسابقات انتخابی فوتبال المپیک و تیم ملی والیبال نیز در چین در فینال رقابت‌های انتخابی المپیک. هرچند ملی پوشان فوتبال از کره جنوبی شکست خوردند اما فینال رقابت‌های انتخابی والیبال المپیک با درخشش تیم ملی ایران همراه بود. تیم ملی ایران در شرایطی که بازیکنان آن سوگوار بودند و بازوبند سیاه را به نشانه احترام به کشته شدگان پرواز اکراین بسته بودند به مصاف چین رفتند. چینی‌ها که در دور مقدماتی هم به ایران باخته بودند در فینال هم رقیب جانداری نبودند و مثل بازی نخست در سه ست پیاپی در برابر بلندقامتان پارسی شکست خوردند.

ایران یا چین؟ برنده در توکیو

ایران یا چین؟ برنده در توکیو
هزاران کیلومتر دورتر از تهران، جایی که ماجرای سقوط هواپیمای اکراینی و توضیح مسئولان نظامی به کانون اخبار بدل شده بود، والیبالیست‌های ایران تنها اتفاق خوش و امیدوارکننده امروز را رقم زدند.

والیبال انتخابی المپیک؛ پسران انتقام دختران را گرفتند

والیبال انتخابی المپیک؛ پسران انتقام دختران را گرفتند
ساعتی پیش تیم ملی ایران در برابر تیم ملی قزاقستان به میدان رفت و با تکیه بر جوانان باانگیزه و پرتوانش موفق به یک پیروزی با نتیجه سه بر صفر شد. کولاکوویچ سرمربی تیم ملی برای این مسابقه در بیشتر اوقات به جوانتر‌های تیم ملی و بازیکنانی که در ماه‌های اخیر کمتر به میدان رفته بودند، میدان داد و تلاش کرد که ترکیب اصلی تیم را برای بازی‌های سخت آینده رمزآلود نگه دارد. اما در تایلند تیم والیبال زنان ایران در برابر کره جنوبی که از قدرت‌های آسیاست بازی خوبی انجام داد، اما با نتیجه سه بر یک شکست خورد. زنان ایران دیروز به قزاقستان باخته بودند و به نظر می‌آید امروز مردان توانستند انتقام این شکست را بگیرند.
احتمال قطع همکاری کالدرون با پرسپولیس؛

موج داخلی سازی به نیمکت پرسپولیس و تیم ملی می‌رسد؟

موج داخلی سازی به نیمکت پرسپولیس و تیم ملی می‌رسد؟
پس از انتصاب فرهاد مجیدی به سرمربی گری استقلال و همینطور حضور احد شیخ لاری و ساکت الهامی در نیمکت باشگاه تراکتور، انتظار داریم روند داخلی سازی در نیمکت تیم ملی و پرسپولیس نیز آغاز شود. جالب است که حتی خبر انتصاب علی دایی به عنوان سرمربی جدید ذوب آهن نیز امروز منتشر شد که البته پس از ساعتی مشخص شد دایی به پیشنهاد باشگاه اصفهانی پاسخ منفی داده است. شاید هم علی دایی خود را برای بازگشت به فوتبال ایران آماده می‌کند.
تیم ملی والیبال ایران در چین پیاده شد؛

جاده المپیک؛ از جیانگمن به توکیو!

جاده المپیک؛ از جیانگمن به توکیو!
رقابت‌های انتخابی المپیک در بخش والیبال مردان در شرایطی آغاز می‌شود که تیم ملی ایران در هیات قوی‌ترین تیم آسیا، بدون بازی تدارکاتی به این مسابقات گام می‌نهد و در واقع بازی‌های مرحله مقدماتی به نوعی بازی‌های دستگرمی تیم ملی خواهد بود. ایران در گروه A با قزاقستان، چین تایپه و چین میزبان قرار گرفته که طبیعتا مهم‌ترین رقیب ایران تیم چین خواهد بود. ایران و چین هر دو تجربه کسب مقام پنجمی را در المپیک داشته اند و به نظر می‌آید دیدار این دو تیم، حساس‌ترین مسابقه دور مقدماتی باشد.

ویرانی؛ میراث استراماچونی/ «اسکوچیچ»؛ محتمل‌ترین منجی استقلال

ویرانی؛ میراث استراماچونی/ «اسکوچیچ»؛ محتمل‌ترین منجی استقلال
قصه استراماچونی دیگر به پایان رسیده است. در همین چند ساعتی که از انتشار خبر طلاق استراماچونی و استقلال گذشته اخبار و شایعاتی در مورد گزینه‌های احتمالی به میان آمده که به نظر می‌آید برخی از آن‌ها در اصل اغراض و امیال برخی از نزدیکان باشگاه است و برخی نام‌ها نیز پیشنهاد قابل توجهی است که باید عاقلانه در مورد آن‌ها فکر کرد. جدا از نام هایی، چون لورن بلان که به نظر تیر‌های مشقی از سوی برخی مدیران ساده لوح هستند، اما شاید دراگان اسکوچیچ مناسب‌ترین گزینه برای حضور در استقلال باشد. اسکوچیچ سال هاست که در هوای فوتبال باشگاهی ایران تنفس کرده و توانایی‌های خود را نیز نشان داده و در تایم طلایی باقی مانده تا شروع لیگ و مسابقات پلی آف لیگ قهرمانان آسیا می‌تواند بخش زیادی از آب رفته را به جوی بازگرداند.

پرواز امید‌ها با چمدان سنگین توقع/ آیا نسل دهم شعبده خواهد کرد؟

پرواز امید‌ها با چمدان سنگین توقع/ آیا نسل دهم شعبده خواهد کرد؟
امید‌ها در شرایطی به سوی تایلند پرواز می‌کنند که فوتبال ایران در یکی از بحرانی‌ترین روز‌های خود در دهه اخیر به سر می‌برد، گویی همه تیم‌های مهم و الهام بخش فوتبال کشور در باتلاقی از مشکلات متفاوت گیر کرده اند. در نظر بگیرید که مماس با این سفر، فدراسیون فوتبال ایران با کناره گیری مهدی تاج از سمت ریاست خود مواجه است و به نظر می‌آید جایگزین او یعنی حیدر بهاروند هرگز نخواهد توانست در قامت یک پدر معنوی برای تیم المپیک ظاهر شود. نکته دیگر اینکه بعد از کنار گذاشتن کرانچار سرمربی کارنامه دار کروات از تیم امید، فرهاد مجیدی نیز از هدایت تیم ملی المپیک کنار رفت و در نهایت حمید استیلی مسئولیت سرمربی گری را پذیرفت و کادر مورد نظر خود را نیز به تیم فنی اضافه کرد. کادر فنی فعلی که شامل علیرضا امامی فر، رضا شاهرودی، امیر حسین پیروانی و محمد حبیبی است به نظر می‌آید در مجموع وزن کافی برای رساندن تیم امید به المپیک را نداشته باشد.

تاج ریاست فوتبال بر سر چه کسی می‌نشیند؟

تاج ریاست فوتبال بر سر چه کسی می‌نشیند؟
کارنامه مهدی تاج در دوران حضورش در فدراسیون فوتبال ایران نکته‌های مثبت زیادی دارد، اما به نظر می‌آید در یک سال پایانی حضور او در این دوره از ریاست، معما‌ها و مسائل بسیاری برای فوتبال به وجود آمده که می‌تواند هر کس دیگری به قد و قامت مهدی تاج را نیز زمینگیر و مجبور به کناره گیری کند. شاید یکی از دلایلی که ترس را در وجود گزینه‌های رسمی جایگزینی تاج در اتاق ریاست فدراسیون فوتبال انداخته نیز همین مسئله باشد. اگر استعفای مهدی تاج از سوی هیات رئیسه پذیرفته شود او نمی‌تواند در دوره بعدی انتخابات نیز شرکت کند یعنی امکان بازگشت پس از استراحت چند ماهه نیز نخواهد بود. فوتبال ایران با مسائل بزرگی در حوزه ریاست، تیم ملی، استقلال، پرسپولیس و تیم امید دست به گریبان است، مسائلی که هر یک به تنهایی می‌توانند حتی وزیر را به استیضاح بکشانند.
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
فیلم