پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

شب تماشایی در لیگ قهرمانان اروپا؛

دوئل سیمئونه و کلوپ در آنفیلد

دوئل سیمئونه و کلوپ در آنفیلد
دوئل جذاب کلوپ و سیمئونه، برخورد دو سبک متفاوت از فوتبال است که در یک موقعیت زمانی عجیب رخ خواهد داد و به نظر می‌آید خاطره جالبی برای هواداران فوتبال برجا بگذارد. در کنار این بازی البته پاری سن ژرمن و دورتموند نیز دیگر بازی دور برگشت مرحله یک هشتم از لیگ قهرمانان اروپا را در پاریس برگزار می‌کنند که این بازی نیز جذابیت‌های خاص خود را خواهد داشت.

سکوت مطلق بعد از طوفان/ آیا استعفای نیمه شب انصاری فرد پذیرفته شد؟

سکوت مطلق بعد از طوفان/ آیا استعفای نیمه شب انصاری فرد پذیرفته شد؟
در این شرایط بی وزنی فوتبال، تصمیم گیری در مورد آینده باشگاه مهمی، چون پرسپولیس نیز بسیار پیچیده می‌شود. از طرفی به نظر می‌آید که فرصت کافی برای پیدا کردن یک گزینه مناسب برای مدیریت باشگاه وجود دارد، اما از سوی دیگر سررسید بدهی‌های باشگاه نیز بسیار نزدیک است و باید به سرعت برای جور کردن میلیارد‌ها تومان پول فکری کرد.

جنجال در مجمع انتخاباتی فدراسیون دو و میدانی/ ماجرای یک رای تلفنی!

جنجال در مجمع انتخاباتی فدراسیون دو و میدانی/ ماجرای یک رای تلفنی!
رای گیری در مجمع انتخاباتی فدراسیون دو و میدانی با حضور ۲۷ تن از اعضا انجام شد و برای آنکه تعداد افراد به حد نصاب قانونی برسد، یک رای نیز از طریق فکس دریافت شد و همین موضوع جلسه را کمی متشنج کرد! رای تلفنی چند سال قبل و در آیین نامه قبلی امکان پذیر بود و در مواقع فورس ماژور قابل اجرا بود، اما ظاهرا از دو سه سال قبل که آیین نامه جدید تدوین شده این بند کنار گذاشته شده است.
حمله کرونا و فیفا به حیثیت فوتبال ایران؛

احتمال ایست قلبی و تنفسی پرسپولیس و استقلال!

احتمال ایست قلبی و تنفسی پرسپولیس و استقلال!
تصور کنید در شرایطی که دغدغه اصلی مملکت تولید ماسک و شوینده بهداشتی و الکل است، درخواست کمک مالی برای پرداخت پول برانکو، کالدرون، استراماچونی و شفر چقدر می‌تواند مورد استهزا و تمسخر مردم قرار بگیرد؟ در چنین شرایطی حتی درخواست کمک مالی از هواداران نیز احتمالا به جایی نخواهد رسید.
ورزش، بازنده بزرگ روز‌های مقابله با ویروس کرونا؛

فعلا سه - هیچ به نفع کرونا!

فعلا سه - هیچ به نفع کرونا!
برگزاری مسابقات فوتبال باشگاهی و ملی حتی بدون حضور تماشاگر نیز به کلی زیر سوال رفته و به نظر می‌آید موتور محرک اقتصادی فوتبال در آسیا در آستانه توقف کامل قرار دارد! وقتی قرار گرفتن تماشاگران در کنار هم ریسک شیوع بیماری را به شدت بالا می‌برد، طبیعتا این ماجرا رخ نخواهد داد و در عین حال ورزشکاران و بازیکنان نیز که هزینه بسیاری برای آن‌ها شده و آدم‌های گرانقیمتی در جامعه محسوب می‌شوند نیز چندان در برابر کرونا ویروس رویین تن نیستند و ممکن است در دام این بیماری مهلک بیفتند.
بازگشت پر سر و صدای حاجی فتح الله به استقلال؛

اولین کنکور فتح الله زاده به سرعت از راه می‌رسد!

اولین کنکور فتح الله زاده به سرعت از راه می‌رسد!
شاید سوال بسیاری این باشد که بازگشت فتح الله زاده به صندلی مدیر عاملی باشگاه تا چه حد می‌تواند مفید باشد. در عالم واقع به نظر می‌آید که وضعیت باشگاه استقلال در همه ابعاد، آنقدر بد و بحرانی است که باید کسی در اندازه‌های منجی بیاید، اما آیا واقعا فتح الله زاده همان کسی است که می‌تواند موتور محرک باشگاه برای غلبه بر مشکلات و جلب کننده آراء هواداران برای عبور از این گردنه سخت باشد؟
هفته بیست و یکم لیگ برتر در سکوت؛

استقلال کرونا گرفت!

استقلال کرونا گرفت!
هفته بیست و یکم لیگ برتر فوتبال ایران در شرایط بسیار عجیبی برگزار شد. علاوه بر انتشار ویروس کرونا که تاکنون باعث مرگ و میر و ابتلای تعدادی از هموطنان مان شده و اعتراض‌هایی را نیز به برگزاری مسابقات فوتبال ایجاد کرده، امروز خبر‌هایی مبنی بر لغو شدن مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال به گوش رسید و همچنین لغو شدن بازی‌های باشگاه‌های ایران در لیگ قهرمانان آسیا. در چنین جو سنگینی هفته بیست و یکم لیگ برتر فوتبال ایران با انجام ۵ بازی و در شهر‌های مختلف برگزار شد و در همه بازی‌ها خبری از تماشاگر نبود.
اوج هیجان در لیگ قهرمانان اروپا؛

مسی در خانه مارادونا، زیدان در انتظار پپ!

مسی در خانه مارادونا، زیدان در انتظار پپ!
جذاب‌ترین ماجرای امشب این است که لیونل مسی به ناپل می‌رود، شهری که حدود ۳۰ سال قبل جولانگاه دیگو آرماندو مارادونا دیگر اعجوبه فوتبال آرژانتین و از بهترین‌های فوتبال تاریخ بود. مسی در شرایطی با بارسلونا به ایتالیا سفر کرده که در چند بار حضور در این کشور توفیق چندانی نداشته است. بارسا البته همچنان متکی به مسی است و به نظر می‌آید لئو باید بر روح تسلیم ناپذیر و افسانه‌ای مارادونایی در این شهر غلبه کند.

زورآزمایی پرسپولیس و سپاهان؛ بیرون از زمین/ کمیته انضباطی جلوی خونریزی مجازی را بگیرد!

زورآزمایی پرسپولیس و سپاهان؛ بیرون از زمین/ کمیته انضباطی جلوی خونریزی مجازی را بگیرد!
بازی‌های پرسپولیس و سپاهان در چند سال اخیر همواره با حواشی عجیب و ناراحت کننده همراه بوده و درگیری‌های متعددی بین هواداران این دو تیم رخ داده که خسارت‌های مالی و جسمی بسیاری را سبب شده است. دیروز البته می‌شد تصور کرد که به دلیل برگزاری مسابقه بدون حضور تماشاگران، دست کم اتفاقات مربوط به درگیری هواداران رخ نخواهد داد و هر چه هست در زمین فوتبال رخ می‌دهد، اما بازی دیروز خود تبدیل به یکی از عجیب‌ترین ماجرا‌های تاریخ فوتبال ایران شد. از دیشب تا به حال مجادلات بسیاری بین مدیران دو باشگاه صورت گرفته و کار دارد به جا‌های باریک می‌کشد. آنچه مسلم است در این شرایط باید کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ به سرعت وارد معرکه شده و اجازه ندهند وضعیت بحرانی‌تر از این شود.

آیا کرونا لیگ برتر فوتبال را تعطیل می‌کند؟

آیا کرونا لیگ برتر فوتبال را تعطیل می‌کند؟
با توجه به این که در هر سه بازی باقی مانده لیگ برتر می‌توان حضور انبوهی از تماشاگران را در ورزشگاه پیش بینی کرد، باید دید که اساسا برگزاری این مسابقات ممکن است به شیوع بیشتر بیماری کرونا منجر شود یا نه؟ طبیعتا قصد ترساندن مردم را نداریم، اما بررسی رفتار چینی‌ها در مواجهه با ویروس کرونا نشان می‌دهد که به دلیل مرگ آفرین بودن این ویروس، بسیاری از فعالیت‌های جمعی در این کشور محدود و حتی ممنوع شده است.
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
فیلم