پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

روایتی از روستای ۸ هزارساله اراک

آرامش در «سرسختی»

آرامش در «سرسختی»
 اهالی با افتخار از تاریخ زادگاهشان و تپه‌ای باستانی که در انتهای روستا قرار دارد صحبت می‌کنند و مسیر رسیدن به آن را با دست نشان می‌دهند. تپه‌ای که دور آن حصار کشیده شده و اشیا واسکلت کشف شده آن در موزه اراک نگهداری می‌شود. چند متر دورتر از تپه تابلوی بزرگی که روی آن مشخصات قلعه و قدمت آن نوشته شده است به چشم می‌خورد.
"مروری بر عمر ۴۷ ساله یک صنعت"

هپکو؛ از "سِرن" تا سقوط

هپکو؛ از
هپکو با عنوان "Heavy Equipment Production Company " در سال ۱۳۵۱ با هدف مونتاژ ماشین‌آلات سنگین راهسازی در زمینی به وسعت ۹۰ هکتار در اراک تاسیس شد.  ۵۵ درصد سهام این شرکت متعلق به سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و ۴۵ درصد آن متعلق به بخش خصوصی (برادران رضایی) بود و کار خود را رسما از سال ۱۳۵۴ با همکاری شرکت‌های بزرگی همچون نویستار اینترنشنال آمریکا، پوکلِین فرانسه، صنایع سنگین ساکائی ژاپن، دایناپاک سوئد، و لوکومو فنلاند و اشتغال ۳۰۰ نفر آغاز کرد.

رهبر انقلاب اسلامی: یاد شهدا در کشور امیدبخش و جهت‌بخش است

رهبر انقلاب اسلامی: یاد شهدا در کشور امیدبخش و جهت‌بخش است
رهبر معظم انقلاب برجسته‌تر و درخشنده‌تر شدن یاد شهیدان را روحیه‌بخش، امیدبخش و جهت‌بخش خواندند و خاطرنشان کردند: از جمله مواردی که باید در ثبت خاطرات خانواده‌های شهدا موضوع سؤال و بررسی قرار بگیرد، انگیزه‌های آنان از موافقت با حضور فرزندان و همسرانشان در میدان جهاد در راه خدا است.
نماینده مردم اراک:

مشکل هپکو حل شدنی است

مشکل هپکو حل شدنی است
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکل هپکو با همکاری سازمان خصوصی سازی و وزیر اقتصاد حل شدنی است.
رییس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی مطرح کرد:

کمبود ۱۰۰ هزار معلم در مهر ۹۸

کمبود ۱۰۰ هزار معلم در مهر ۹۸
رییس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت: وجود مدارس کانکسی شایسته استان مرکزی نیست و باید ظرف دو سال آینده پرونده این مدارس بسته شود.
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
فیلم