پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

"در ساوه چه می‌گذرد؟ "

روز گذشته خبری در فضای مجازی با عنوان "در ساوه چه می‌گذرد؟! " از سوی یک موسسه مردم نهاد منتشر شد که از یک واگذاری عجیب سخن می‌گفت.

خبر خوش برای سربازان فراری

خبر خوش برای سربازان فراری
دادستان نظامی استان مرکزی خبر داد که برای سربازان فراری در صورت معرفی خود از بیست‌وششم بهمن تا هجده اسفند ۱۳۹۸، حبس در نظر گرفته نمی‌شود.

گرفتاری‌های جامعه سوم!

گرفتاری‌های جامعه سوم!
عشایر جماعتی از مردم را شامل می‌شود که دارای سازمان اجتماعی مبتنی بر گروه‌های خویشاوندی بوده و افراد آن ضمن احساس تعلق به این سازمان، عموما جایگاه خویش را نیز در آن می‌دانند.

شهادت افتخارآمیز و فریاد وحدت اسلامی

شهادت افتخارآمیز و فریاد وحدت اسلامی
جبهه مقاومت میراث سردار رشید اسلام شهید سپهبد «قاسم سلیمانی» است که در راستای مقابله با توطئه‌های دشمنان اسلام در حوزه خاورمیانه شکل گرفت و این راهبرد، الگوی تمام عیار ظلم ستیزی و مقاومت اسلامی است.

اولتیماتوم ۲ هفته‌ای دولت برای تعیین تکلیف هپکو

اولتیماتوم ۲ هفته‌ای دولت برای تعیین تکلیف هپکو
بیش از یک ماه از واگذاری مجدد هپکو به سازمان خصوصی‌سازی گذشته است، معاون اول ریاست جمهوری از این سازمان خواسته تا ظرف دو هفته مسائل مربوط به هپکو را تعیین تکلیف کند؛ اولتیماتومی که سازمان خصوصی‌سازی به آن پاسخ داد و طبق اعلام رئیسش، به درخواست دولت ظرف موعد مقرر پاسخ داده خواهد شد.
روایتی از روستای ۸ هزارساله اراک

آرامش در «سرسختی»

آرامش در «سرسختی»
 اهالی با افتخار از تاریخ زادگاهشان و تپه‌ای باستانی که در انتهای روستا قرار دارد صحبت می‌کنند و مسیر رسیدن به آن را با دست نشان می‌دهند. تپه‌ای که دور آن حصار کشیده شده و اشیا واسکلت کشف شده آن در موزه اراک نگهداری می‌شود. چند متر دورتر از تپه تابلوی بزرگی که روی آن مشخصات قلعه و قدمت آن نوشته شده است به چشم می‌خورد.
"مروری بر عمر ۴۷ ساله یک صنعت"

هپکو؛ از "سِرن" تا سقوط

هپکو؛ از
هپکو با عنوان "Heavy Equipment Production Company " در سال ۱۳۵۱ با هدف مونتاژ ماشین‌آلات سنگین راهسازی در زمینی به وسعت ۹۰ هکتار در اراک تاسیس شد.  ۵۵ درصد سهام این شرکت متعلق به سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و ۴۵ درصد آن متعلق به بخش خصوصی (برادران رضایی) بود و کار خود را رسما از سال ۱۳۵۴ با همکاری شرکت‌های بزرگی همچون نویستار اینترنشنال آمریکا، پوکلِین فرانسه، صنایع سنگین ساکائی ژاپن، دایناپاک سوئد، و لوکومو فنلاند و اشتغال ۳۰۰ نفر آغاز کرد.

رهبر انقلاب اسلامی: یاد شهدا در کشور امیدبخش و جهت‌بخش است

رهبر انقلاب اسلامی: یاد شهدا در کشور امیدبخش و جهت‌بخش است
رهبر معظم انقلاب برجسته‌تر و درخشنده‌تر شدن یاد شهیدان را روحیه‌بخش، امیدبخش و جهت‌بخش خواندند و خاطرنشان کردند: از جمله مواردی که باید در ثبت خاطرات خانواده‌های شهدا موضوع سؤال و بررسی قرار بگیرد، انگیزه‌های آنان از موافقت با حضور فرزندان و همسرانشان در میدان جهاد در راه خدا است.
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
فیلم