پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

ناعدالتی آموزشی؛ محور پیوند حدادعادل و عارف
"دیدارنیوز" به سراغ اظهارات عجیب دو چهره سیاسی درباره مدارس غیردولتی رفته است؛

ناعدالتی آموزشی؛ محور پیوند حدادعادل و عارف

اتفاقی که در گسترش آموزش و پرورش خصوصی رخ می‌دهد خیلی روشن است. اگر پول کافی برای دریافت خدمات آموزشی با کیفیت را دارید به سراغ مدارس غیردولتی بروید. اما اگر پول کافی ندارید باید در مدارس غیردولتی درس بخوانید که هیچ سهمی در نفرات برتر کنکور سراسری نداشته اند. این مسیر در ادامه نیز تاثیرات جبران ناپذیری ایجاد می‌کند. دانشگاه‌های خوب کشور در اختیار کسانی قرار می‌گیرد که در دوران مدرسه پول داشته اند که به مدارس با کیفیت بدهند. دانش‌آموزان مدارس دولتی رفته رفته از دانشگاه‌های با کیفیت نیز محروم می‌شوند و رفته رفته از بازار کار محروم می‌شوند و رفته رفته از زندگی محروم می‌شوند.
ماجرای تردد معلمان خصوصی با آمبولانس در پایتخت

ماجرای تردد معلمان خصوصی با آمبولانس در پایتخت

یک استاد دانشگاه به آسیب‌ها و حواشی کلاس‌های آمادگی کنکور اشاره کرد و گفت: شاید شنیده باشید که عده‌ای از معلمین خصوصی با آمبولانس رفت و آمد می‌کنند. این معلم‌های کنکور به آمبولانس خصوصی پول می‌دهند که آنها را از خط ویژه از کلاس اول به کلاس بعدی برسانند که البته این پول در مقابل شهریه‌های هنگفتی که می‌گیرند چیزی نیست. اما آیا دانش آموزان معمولی توان استفاده از چنین معلمانی را دارند؟
افزایش ۲۹ درصدی شهریه مهدهای کودک تهران
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران خبر داد

افزایش ۲۹ درصدی شهریه مهدهای کودک تهران

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران با بیان این که اعمال افزایش قیمت شهریه مهد کودک از خرداد ماه سال جاری امکان پذیر شده است، گفت: براساس جلسه کارگروه تنظیم بازار استان افزایش قیمت‌ها ۲۹ درصد نسبت به سال قبل تعیین شده است.
استخدام ۱۳ هزار معلم حق‌التدریس تا اول مهر

استخدام ۱۳ هزار معلم حق‌التدریس تا اول مهر

سرپرست وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که تعداد ۱۲ تا ۱۳ هزار نیروی حق التدریس را تا اول مهر ماه سال جاری جذب می‌کنیم و مابقی را در طول برنامه ششم توسعه براساس نیاز آموزش و پرورش استخدام خواهیم کرد.
به اسم حمایت از زنان، آموزش و پرورش را تضعیف نکنیم!
"دیدارنیوز" طولانی شدن روند معرفی وزیر آموزش و پرورش به مجلس را بررسی می‌کند؛

به اسم حمایت از زنان، آموزش و پرورش را تضعیف نکنیم!

به صورت کلی حضور زنان در عرصه‌های مدیریتی کشور به شدت اتفاق مثبت و پسندیده‌ای است. زنان توانمند و تاثیرگذار زیادی در کشور هستند که می‌توانند مسئولیت‌های سنگینی را بر عهده بگیرند و نتایج خوبی نیز به بار بیاورند. اما نکته‌ای که باید به آن توجه شود این است که به اسم حمایت از زنان نباید وزارتخانه مهمی مانند آموزش و پرورش را درگیر مسائلی از این دست کرد. اکثر گزینه‌های مطرح شده در حد و اندازه‌های وزارت آموزش و پرورش نیستند. این تصمیم که وزیر آموزش و پرورش باید از بین زنان انتخاب شود اگر نتیجه مناسبی نداشته باشد به باقی زنان کشور در عرصه مدیریتی کشور نیز آسیب می‌زند.
پربازدیدها
آخرین اخبار
پربحث ترین ها