پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

۱۷۰ هزار مسکن برای فرهنگیان بدون خانه ساخته می‌شود
با تفاهم وزارت‌های «آموزش و پرورش» و «راه و شهرسازی»:

۱۷۰ هزار مسکن برای فرهنگیان بدون خانه ساخته می‌شود

مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری در حوزه مسکن بین وزارت آموزش و پرورش و وزارت راه و شهرسازی صبح امروز با حضور محسن حاجی میرزایی و محمد اسلامی در وزارت راه و شهرسازی برگزار شد. در مراسم امضای این تفاهم‌نامه مدیرکل دفتر وزارتی آموزش و پرورش، رییس سازمان مدارس غیردولتی، رییس سازمان نوسازی مدارس، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع و مدیرکل حقوقی و املاک وزارت آموزش و پرورش و معاونان وزیر راه و شهرسازی نیز حضور داشتند.
جزئیات استخدام ۴ گروه در آموزش و پرورش
الهیار ترکمن خبر داد؛

جزئیات استخدام ۴ گروه در آموزش و پرورش

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از اعلام و ابلاغ شیوه نامه جذب معلمان حق‌التدریس، مربیان پیش دبستانی و نیروهای نهضتی در هفته جاری خبر داد.
افزایش قیمت بنزین و ترک تحصیل دانش‌آموزان!

افزایش قیمت بنزین و ترک تحصیل دانش‌آموزان!

قاعدتا با افزایش هزینه‌های زندگی و ثابت ماندن درآمد‌ها فرزندان خانواده‌ها هم ممکن است در معرض آسیب‌هایی که کل خانواده درگیر آن هستند بشوند. بچه‌ها هم با یک واسطه وقتی وضعیت اقتصادی خانواده دچار مشکل شود درگیر این فضا می‌شوند و آموزش نیز به عنوان یکی از مسائل مهم در زندگی کودکان تحت الشعاع قرار خواهد گرفت. محمدرضا نیک‌نژاد از فعالین فرهنگی کشور در گفتگو با دیدارنیوز به تاثیرات افزایش قیمت بنزین بر زندگی فرهنگیان و به صورت کلی فرآیند تعلیم و تربیت در کشور پرداخته است.
نظام آموزش مهارتی، یکپارچه نیست/ فارغ التحصیلان دانشگاه؛ مخاطب اصلی آموزش فنی و حرفه‌ای!

نظام آموزش مهارتی، یکپارچه نیست/ فارغ التحصیلان دانشگاه؛ مخاطب اصلی آموزش فنی و حرفه‌ای!

علیرضا طاهرپور مدیرکل دفتر نظارت، بهسازی و هدایت شغلی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در گفتگوی تفصیلی با دیدارنیوز گفت: نظام آموزش مهارتی در کشور هنوز یکپارچه نیست. یعنی از یک پروتکل ملی تبعیت نمی‌کند. این معضل را ما در نظام آموزش عالی نداریم. یعنی انواع دانشگاه‌ها در کشور وجود دارد، اما کاملاً با هم از یک الگوی یکسان و واحدی پیروی می‌کنند. شما می‌توانید الان بروید در دانشگاه پیام نور در زابل فوق دیپلم کامپیوتر بگیرید. بعد در دانشگاه دولتی تبریز لیسانس بگیرید و بعد در فلان دانشگاه شبانه فوق لیسانس بگیرید و هیچ مشکلی هم وجود ندارد. اما در نظام آموزش مهارتی در کشور این نظام یکپارچه وجود ندارد و این دغدغه برای مسئولین و دولت هم همیشه بوده است. ما در قانون برنامه سوم توسعه می‌بینیم که یک بندی آمده که «مقرر است که شورای عالی هماهنگی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در کشور شکل بگیرد و این هماهنگی رخ دهد» که هنوز اجرایی نشده است. یا این که یک مصوباتی داشته است که نافذ نبوده و تمکین نکرده‌اند و یا اینکه هیچ وقت تشکیل نشده است.
تولید اپلیکیشن‌ در حوزه «حجاب»

تولید اپلیکیشن‌ در حوزه «حجاب»

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش به تشریح برنامه‌های مرتبط با گسترش فرهنگ حجاب و عفاف در مدارس پرداخت و از جمع آوری شبهات مربوط به حجاب و عفاف و تبدیل آن به یک اپلیکیشن که تحت عنوان "تردید‌های من برای حجاب و عفاف" وارد فضای مجازی شده، خبر داد.  
آخرین اخبار
پربحث ترین ها