پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

سریال درام رتبه‌بندی معلمان؛ این قسمت: تصویب مجدد در هیئت دولت!

سریال درام رتبه‌بندی معلمان؛ این قسمت: تصویب مجدد در هیئت دولت!

قصه رتبه‌بندی معلمان شبیه به یک سریال چند قسمتی خسته‌کننده شده که مخاطبان آن مجبور هستند آن را دنبال کنند. این سریال نه تنها قصه خوبی ندارد بلکه بازیگران آن نیز هم خوب بازی نمی‌کنند. محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه از ابتدای امسال داشت نقش قهرمان این سریال را بازی می‌کرد که در نهایت او هم دارد از بازی خارج می‌شود و این سریال گره جدیدی پیدا کرده است. گرهی که به دست بازیگر‌های دیگر آن یعنی سازمان اداری استخدامی و وزارت آموزش و پرورش باید باز شود. آیا این سریال خسته‌کننده پایان خوشی دارد؟
بازگشایی مدارس: مانوری برای زندگی با ویروس سمج

بازگشایی مدارس: مانوری برای زندگی با ویروس سمج

دولت و آموزش و پرورش به این جمع بندی رسیده‌اند که ماجرای کرونا ادامه‌دار است و با طرح حضور داوطلبانه دانش آموزان در مدرسه، به صورت آزمایشی خود را برای سال جدید آماده می‌کنند. پیگیری‌های دیدارنیوز نشان می‌دهد که مدارس غیر دولتی تقریبا از امکانات بهداشتی خوبی برخوردار هستند، ولی کمبود امکانات بهداشتی مانند شوینده‌ها و ماسک و دستکش به باقی مشکلات مدارس دولتی اضافه شده است که باید برای آن فکری کرد.
تکلیف سال تحصیلی روشن شد

تکلیف سال تحصیلی روشن شد

با اعلام حضور اختیاری دانش آموزان در مدارس می‌توان تکلیف سال تحصیلی ۹۸-۹۹ را روشن دانست. دانش آموزانی که نیاز به رفع اشکال دارند می‌توانند در مدرسه حضور داشته باشند و آن‌هایی که با شیوه مجازی مشکلی نداشتند همان مسیر را ادامه می‌دهند. در رابطه با امتحانات نهایی پایه دوازدهم هم با تاکیدی که حمیدی داشت برگزار خواهد شد. معلمان و خانواده‌ها باید متوجه شرایط خاص این روز‌ها باشند و با رعایت تمام تدابیری بهداشتی از فرزندان کشور محافظت کنند. شاید طولانی شدن این دوره خیلی‌ها را خسته کرده باشد و در رعایت موارد بهداشتی کم کاری کنند. اما همه کارشناسان در سطح جهان هشدار‌هایی مبنی بر طولانی بودن این دوره می‌دهند که بدون رعایت مسائل بهداشتی جامعه هزینه‌های جانی و مالی زیادی را باید متقبل شود.
نحوه استخدام نیرو‌های خرید خدمات آموزشی، حق‌التدریسی و پیش‌دبستانی تعیین تکلیف شد
با موافقت مجلس شورای اسلامی؛

نحوه استخدام نیرو‌های خرید خدمات آموزشی، حق‌التدریسی و پیش‌دبستانی تعیین تکلیف شد

نمایندگان مجلس برای تامین نظر شورای نگهبان در پس اصلاح طرح استفساریه قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی با تعیین تکلیف نیرو‌های خرید خدمات آموزشی، حق‌التدریسی و پیش دبستانی موافقت کردند.

به جای زندان فرش قرمز پیش پای معلمان بیاندازید

علیرضا هاشمی: تمام معلمان ما که امروز در زندان هستند فعالیت صنفی و حرفه‌ای کردند، ولی تعبیر سیاسی و امنیتی شده است. متاسفانه آموزش و پرورش که باید متولی باشد و از کادر خود حمایت کند در مقابل آن‌ها قرار می‌گیرد. در این احکامی که اخیرا برای همکاران ما صادر شده و خصوصا بحث اخراج که در این شرایط سخت اقتصادی مشکلات عدیده‌ای برای خانواده آن‌ها ایجاد می‌کند خود آموزش و پرورش هم متضرر خواهد شد. این احکام اجحاف و بی انصافی است و یک ظلم آشکار است. مسئولین در آموزش و پرورش باید دست معلمان را بگیرند نه اینکه جلوی پای آن‌ها سنگ بیاندازند.
اعتراض معلمان به دستمزدشان: روایت فَرق و فقر

اعتراض معلمان به دستمزدشان: روایت فَرق و فقر

سخنی در افواه در مورد حقوق معلمان تکرار می‌شود. اینکه میزان حقوقی که به معلمان پرداخت می‌شود بر اساس کار آن‌ها منطقی است و اعتراضات معلمان بیجا است. برخی حتی سیستم نابسامان تعلیم و تربیت را هم گردن معلم‌ها می‌اندازند و می‌گویند با چنین وضعیتی مبلغی که معلم‌ها می‌گیرند زیاد هم هست.  در ادامه توضیح خواهیم داد که چرا  مبالغ دریافتی معلمان در کشورمان واقعا اندک است و تجربه جهان در این راستا به ما چه می‌گوید.
نحوه برگزاری امتحانات، از ابتدایی‌ها تا پایه دوازدهمی‌ها
آموزش و پرورش اعلام کرد؛

نحوه برگزاری امتحانات، از ابتدایی‌ها تا پایه دوازدهمی‌ها

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش ضمن تشریح جزئیات و نحوه برگزاری امتحانات پایان سال؛ در پاسخ به اینکه آیا آخر سال آزمون اینترنتی گرفته خواهدشد یا خیر؟ گفت: خیر، آزمون اینترنتی هماهنگ گرفته نخواهد شد.
«شاد» در سایه فشار و تهدید
گفت و گوی دیدارنیوز با محمدرضا نیک نژاد فعال صنفی فرهنگیان

«شاد» در سایه فشار و تهدید

نیک نژاد: من جزو افرادی هستم که درباره نصب این برنامه مقاومت کرده‌ام. چون پیش از این نرم افزار‌های مختلفی که فیلتر هم نیستند مانند واتس اپ و اسکایپ و ... را استفاده کردیم و جواب گرفتیم. من در مدارس دولتی خوبی مشغول به کار هستم و کار پیش رفته است. مسئولین مدرسه با من تماس گرفته‌اند که تو فقط «شاد» را نصب کن و وارد شو و اسم تو در این نرم افزار بیاید و وقتی شما بروی، چند نفر دیگر هم می‌ببینند که نیک نژاد عضو شده و آن‌ها هم عضو می‌شوند. دانش‌آموزان نیز به همین منوال. با فشار و تهدید و ترساندن خانواده و با بمباران تبلیغاتی و ارسال پیامک‌های گروهی عضو گرفته‌اند. مدارس تعطیل است و نمی‌دانم که بخشنامه‌ای آمده یا نه، ولی فشار‌ها زیاد است که نصب کنید. برای آن‌ها فقط تعداد عضو مهم است.
آخرین اخبار
پربحث ترین ها