پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

کلنگ احداث شبه خانواده و مرکز درمانی مشیز در شهر محمدیه به زمین زده شد
خدمتی دیگر از موسسه خیریه کوثر مشیز؛

کلنگ احداث شبه خانواده و مرکز درمانی مشیز در شهر محمدیه به زمین زده شد

خیریه کوثر مشیز که از موسسات خوشنام و باسابقه در کشور است در راه توسعه و گسترش نهاد‌های شبه خانواده، مراسم کلنگ زنی برای ساخت یک مرکز شبه خانواده و همچنین راه اندازی یک مرکز درمانی را در شهر محمدیه در استان قزوین را برگزار کرد. افتتاح مرکز شبه خانواده شهرستان محمدیه دومین مرکز شبه خانواده در استان قزوین است و مطابق با استاندارد‌های موسسه خیریه مشیز ساخته خواهد شد. برای راه اندازی این مرکز مجهز که فقدان آن در شهر محمدیه به شدت احساس می‌شود، بیش از ۱۴ میلیارد تومان اعتبار از سوی موسسه خیریه مشیز در نظر گرفته شده و قرار است این مرکز تا سال ۱۴۰۰ به مرحله بهره برداری برسد.
ما از هیچ، همه چیز می‌سازیم/ آغاز تاسیس تعاونی‌های کار و اشتغال در سیستان و بلوچستان
«افخم صباغ» مدیر موسسه مهروماه در گفتگو با "دیدارنیوز"؛

ما از هیچ، همه چیز می‌سازیم/ آغاز تاسیس تعاونی‌های کار و اشتغال در سیستان و بلوچستان

افخم صباغ مدیر موسسه مهروماه در گفتگو با دیدارنیوز در خصوص برگزاری تعاونی‌های کار و اشتغال در سیستان و بلوچستان و به ویژه بلوچستان گفت: تلاش برای کاستن از پیامد‌های بحران‌های طبیعی مانند سیل در مناطق مختلف یکی از مهم‌ترین مسئولیت‌های اجتماعی سازمان‌های مردم نهاد است. مهروماه هم به نوبه خود کوشیده با ورود به سیل سیستان و بلوچستان نقشی ماندگار در این زمینه ایفا کند. مهروماه پس از انجام کمک‌های اولیه که به قصد نجات انجام می‌شد مانند ارسال پتو، موادغذایی، لباس و... پس از فروکش کردن موج اولیه احساسات مردمی، تصمیم گرفت رسالت خود را ادامه داده و کاری موثر در مناطق سیل زده انجام دهد. مهروماه تصمیم گرفت با همکاری تیم‌های موفقی که تجربیات درخشانی در زلزله بم داشتند و از ۲۰ صندوق و تعاونی کارآفرینی که در بم تاسیس کردند، ۱۶ تعاونی هنوز سرپا و مشغول به کار است، کمک گرفته تا بتوانند صندوق‌های کارآفرینی مشابهی در سیستان و بلوچستان به ویژه برای زنان روستایی با هدف اشتغال زایی پایدار برای ساکنین بومی با استفاده از توانایی خود مردم تاسیس کنند.
دکتر ایازی: موسسه خیریه مشیز از خوشنام‌ترین موسسات کشور است
بازدید معاون سابق وزیر بهداشت از موسسه مشیز؛

دکتر ایازی: موسسه خیریه مشیز از خوشنام‌ترین موسسات کشور است

دکتر سید محمد هادی ایازی معاون اجتماعی سابق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور در موسسه خیریه کوثر مشیز از نزدیک با فعالیت‌های این نهاد مدنی فعال و پرتلاش آشنا شد. دکتر ایازی به عنوان مهمان ویژه موسسه مشیز با این جمله سخن خود را آغاز کرد: «موسسه مشیز از خیریه‌های خوشنام کشور است و حجم فعالیت‌های مشیز خیلی بالاست.» او همچنین از تجربه‌های مدیریتی اش در طول سال‌های گذشته در زمینه‌های مورد بحث صحبت کرد و اعلام نمود که در راه همکاری و یاری برای موسسه کوثر مشیز از همه توان و تجربه خود بهره خواهد برد.
مهربان چون «مهر و ماه» با وسعتی فراتر از یک سرزمین

مهربان چون «مهر و ماه» با وسعتی فراتر از یک سرزمین

موسسه مهروماه از جمله NGO‌هایی است که به درستی به صورت یک سازمان مردم نهاد کار می‌کند. بنای کار مهروماه از ابتدا بر آموزش و توانمند سازی کودکان و زنان نیازمند حمایت و در معرض آسیب بود. بانیان موسسه اعتقاد داشته و دارند که بدون توانمندسازی و تنها با حمایت مالی از افراد نیازمند کمک و حمایت، مشکل فقر و آسیب حل نمی‌شود و همچنان درون یک خانواده تداوم پیدا می‌کند. این موسسه در سال ۹۱ توسط افرادی دغدغه‌مند نسبت به مسائل اجتماعی جامعه با هدف کمک به بهبود کیفیت زندگی افراد آسیب دیده و یا در معرض آسیب در منطقه فرحزاد تاسیس شد. هدف موسسین البته تنها توانمند سازی اقتصادی نبود، آموزش توانمندی‌های اجتماعی و مهارت‌های زندگی نیز در اولویت کار آن‌ها قرار داشت. مهروماه بنا داشته که تسهیلگری باشد برای بهبود کیفیت زندگی جامعه مخاطبانش از طریق توانمندسازی در همه ابعاد آن. در ادامه می‌توانید گزارش دیدارنیوز را از فعالیت‌های موسسه مهر و ماه و نمایشگاه صنایع دستی زنانی که توسط این موسسه آموزش دیده و توانمند شده اند را بخوانید.
توانمندسازی کودکان کار در تبریز
سامان دهی کودکان کار در تبریز

توانمندسازی کودکان کار در تبریز

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی از اختصاص ۷۵۰ میلیون ریال اعتبار برای توانمندسازی و بهبود مهارت‌های رفتاری و اجتماعی کودکان کار در شهر تبریز خبر داد.
گزارشی از فعالیت های زن کارآفرین یاسوجی

توانمند سازی زنان به سبک زن یاسوجی

زن سرپرست خانواری که برای 78 نفر در شهر کوهستانی یاسوج شغل ایجاد کرده می گوید در صورتی که حمایت شود، می تواند 200 نفر دیگر را مشغول به کار کند و محصولات با کیفیت صادر کند.
وام مسکن به مجردها و متاهل ها
گزارشی از چگونگی اعطای وام مسکن به زوجین و مجردها

وام مسکن به مجردها و متاهل ها

با احتساب قیمت ۵۰ هزار تومانی هر ورق تسهیلات مسکن، زوج‌های پایتخت‌نشین برای دریافت وام ۱۰۰ میلیونی خرید خانه باید ۱۰ میلیون تومان هزینه کنند. مجردهای تهرانی نیز برای دریافت ۶۰ میلیون تومان اوراق مسکن باید شش میلیون تومان بپردازند که در صورت تمایل برای دریافت وام ۲۰ میلیون تومانی جعاله، دو میلیون تومان به هزینه هر کدام اضافه می‌شود.
مجمع خیرین ازدواج در سطح کشور راه اندازی می شود
برنامه سازمان ورزش و جوانان برای ازدواج آسان

مجمع خیرین ازدواج در سطح کشور راه اندازی می شود

مهدی تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش درباره برنامه‌های این معاونت به مناسبت «هفته ازدواج» گفت: امسال به منظور انجام مؤثرتر اقدامات در حوزه ازدواج، ستاد برگزاری هفته ازدواج ایجاد خواهد شد.
گوهر خیراندیش از محک بازدید کرد
توجه هنرمندان به کودکان مبتلا به سرطان

گوهر خیراندیش از محک بازدید کرد

گوهر خیراندیش گفت من سال‌ها پیش با فعالیت‌های محک آشنا شدم و از همان روزها سعی کردم سهمی در حمایت از کودکان مبتلا به سرطان داشته باشم. امروز نیز تصمیم گرفتم با آمدن به محک از نیکوکاران و هنرمندان بخواهم با فعالیت‌های این مؤسسه بیشتر آشنا شوند
آخرین اخبار
پربحث ترین ها