پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

ضرورت افزایش ظرفیت پذیرش شکست با نگاهی به باخت تراکتورسازی
نگاه تحلیلی "دیدارنیوز" به اتفاقات ورزشگاه یادگار امام تبریز؛

ضرورت افزایش ظرفیت پذیرش شکست با نگاهی به باخت تراکتورسازی

آن چه که واضح و مبرهن است این موضوع است که هواداران تیم تراکتور به تیم خود عشق و علاقه بسیار زیادی دارند، اما تعدادی از آن‌ها این عشق و علاقه را به دلیل تحریک تعصب‌های قومیتی توسط عده‌ای اغواگر، بازیچه رفتاری به دور از فرهنگ و اخلاق می‌کنند. فرهنگ واکنش صحیح نسبت به رخداد‌ها باید بر مبنای تماشای فوتبال باشد، نه اینکه هر باخت و عدم نتیجه گیری در بازی‌های مهم را به سیاست و حاکمیت ربط داد.
من سید یمانی هستم؟!
"دیدارنیوز" مدعای «احمدالحسن بصری» را مورد بررسی و تحلیل قرار داده است؛

من سید یمانی هستم؟!

احمدالحسن بصری چند سالی است که ادعا کرده سید یمانی است و ظهور کرده است؛ وی که مدعی است فرزند حضرت ولی عصر و وصی و جانشین اوست از ساده لوحی برخی از افرادی که منتظر صاحب امر هستند سوءاستفاده کرده و جماعتی را دور خود گرد آورده است. آنچه وی مدعی آن است پیش از این نیز به اشکال مختلف، داعیانی داشته و قطعا پس از او هم خواهد داشت.
با مقصران سیل برخورد قانونی صورت گیرد

با مقصران سیل برخورد قانونی صورت گیرد

فرد یا افرادی که در سیل اخیر کشور مقصر هستند مورد بازخواست قانونی و عادلانه قرارگیرند و برای یک بار هم شده بدون اغماض و تبعیض، نسبت به قاصران، برخورد قاطع و قانونی صوزت گیرد؛ حتّی اگر در دولت‌ها و مجالس گذشته مسئولیت داشته اند،
جلوه‌هایی از اتحاد ملی در سایه سیل ویرانگر
روایت‌های غم‌انگیز و قهرمانانه از مناطق سیل‌زده در گزارش "دیدارنیوز"؛

جلوه‌هایی از اتحاد ملی در سایه سیل ویرانگر

سیلابی که از انتهای سال گذشته آغاز شد و در فروردین ۱۳۹۸ مهمان ایرانیان بود، در کنار تمام خسارت‌ها و نابودی‌های به بار آورده، تصاویری خلق کرده است که در تاریخ ایران خواهد ماند، تصاویری از جنس مهر، اقتدار، تلاش و میهن‌پرستی تا یادمان بیندازد هنوز در این کشور، مردم در شرایط بحرانی کنار هم می‌ایستند.
برجام توسط نیرو‌های داخلی به شکست کشانده شد/خروج از برجام، جنگ به دنبال دارد
فریدون مجلسی در گفتگو با "دیدارنیوز":

برجام توسط نیرو‌های داخلی به شکست کشانده شد/خروج از برجام، جنگ به دنبال دارد

برجام فواید زیادی به همراه داشت، زیرا در صورت نبود این توافق نامه، تاکنون وضعیت سیاسی و اجتماعی نظام جمهوری اسلامی تغییر کرده بود. ایران در آستانه فروپاشی، برجام را پذیرفت و میلیارد‌ها دلار بهره برد و در نتیجه آن معاملاتی برقرار شد، اما نیرو‌هایی ازداخل کشور علیه برجام قیام کردند و آن را به شکست کشاندند.
چهارانگشت؛ لذت ادای دین به کلیشه ­ها
"دیدارنیوز" به بررسی فیلم «چهارانگشت» می‌پردازد؛

چهارانگشت؛ لذت ادای دین به کلیشه ­ها

به هرحال آنچه که چهارانگشت را در حد یک فیلم معمولی هم مقبول نمی ­دارد، احتمالا پیروی از کلیشه­‌ها و شوخی­‌های معمول همیشگی و رایج در سینمای ایران و پایان قابل پیش ­بینی آن است. "پیروی" از ویژگی‌های معمولی، نه تنها فیلمی معمولی نمی ­سازد بلکه سطح فیلم را نزدیک به قهقرا می ­برد؛ چراکه با توقعی معمولی از طرف فیلمساز مواجه است و قاعدتا نازل‌تر از آن را در اجرا به دست می ­آورد.
«خودکشی بزرگ» جنبش فتح و محمود عباس
"دیدارنیوز" به بررسی پیامد‌های اقدام محمود عباس در تشکیل دولت جدید فلسطینی می‌پردازد؛

«خودکشی بزرگ» جنبش فتح و محمود عباس

محیط جغرافیایی حوزه حاکمیتی تشکیلات فلسطین، کرانه باختری است و در صورت الحاق کرانه باختری عملا نیاز به تشکیلات فلسطینی از بین خواهد رفت و با توجه به تصویب قانون قومیت، عباس و جنبش فتح و تشکیلات فلسطینی باید صحنه را برای صهیونیست‌ها خالی کنند. به همین دلیل کارشناسان معتقدند جنبش فتح و محمود عباس به یک خودکشی بزرگ اقدام کرده اند.
پروژه فیلترینگ در ایران شکست خورده است
کامبیز نوروزی در گفتگو با "دیدارنیوز":

پروژه فیلترینگ در ایران شکست خورده است

پروژه فیلترینگ داخل ایران شکست خورده محسوب می‌شود و در این خصوص نیازی به نظرسنجی هم نیست و به سادگی می‌توان آن را دید. پیش از این نظرسنجی هم کاملا مشخص بود که پیام‌رسان داخلی با شکست روبرو می‌شود، کمااینکه طرح‌های پیش از آن هم مانند فیلتر فیس‌بوک و توییتر به شکست منجر شده بود.
ورود عجولانه قشر متوسط به زیر خط فقر!
گزارش "دیدارنیوز" از بحران افزایش ساکنان طبقه «زیر خط فقر»؛

ورود عجولانه قشر متوسط به زیر خط فقر!

خطی کشیده می‎شود میان غنی و فقیر، دارا و ندار، پولدار و بی‌پول و ... که نشان از میزان قدرت خرید و قدرت تامین مایحتاج زندگی و... دارد. با شرایط عجیب و غریب اقتصادی که این روز‌ها اقلام اولیه زندگی نیز به کالایی لوکس تبدیل شده است، اهمیت این خط بیش از پیش شده است.
پربازدیدها
آخرین اخبار
پربحث ترین ها