پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

زندگی و مرگ جرج فلوید: نمادی از وضعیت سیاه‌پوستان در آمریکا

زندگی و مرگ جرج فلوید: نمادی از وضعیت سیاه‌پوستان در آمریکا

«فریاد نمی‌توانم نفس بکشم» جورج فلوید فریادی تاریخی است فریادی که در تمام آمریکا فراگیر شده است. مخصوصاً در زمانی که رییس جمهوری آمریکا بیشترین قرابت را با جریان‌های زیرپوستی نژادپرست جامعه آمریکا طی پنجاه سال اخیر داشته و دارد. جورج فلوید به بهانه جرم کم اهمیتی کشته شده است و این بیش از هر چیز جامعه سیاه پوستان را خشمگین کرده است. وی به دلیل کرونا از کار خود بیکار شده بود و بسیاری از سیاه پوستان با این شرایط دست و پنجه نرم می‌کنند. از سوی دیگر در بهار امسال دستکم ۲۳ هزار مورد مرگ مرتبط با کرونا در آمریکایی‌های سیاه پوست رخ داده است...

حدود ۸۰ هزار معلول به دلیل کرونا پشت نوبت کمیسیون‌های پزشکی هستند

مدیرکل دفتر امور توانمندسازی معلولان سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه در حال حاضر یک میلیون و ۶۷۰ هزار نفر تحت پوشش خدمات توانبخشی سازمان بهزیستی قرار دارند، گفت: با توجه به شیوع کرونا و وقفه‌ای که در فعالیت کمیسیون‌ها ایجاد شد، در حال حاضر ۷۰ الی ۸۰ هزار نفر در کشور پشت نوبت کمیسیون‌های پزشکی قرار دارند.

سید حسن خمینی: شرایطی امسال باعث شد مراسم سالگرد ارتحال امام (ره) از شکل رسمی خودش خارج شود

یادگار امام گفت: امسال شرایط ویژه‌ای بر همه جهان حاکم است. شرایطی که باعث شد مراسم سالگرد ارتحال امام (ره) از شکل رسمی خودش خارج شود و این حضور پرشور و عاشقانه که هر سال شاهد آن بودیم را امسال شاهد نباشیم.

بایدن: ترامپ از ارتش آمریکا علیه مردم آمریکا استفاده می‌کند

نامزد بالقوه دموکرات‌ها در انتخابات نوامبر آمریکا با انتقاد از ترامپ تاکید کرد، رئیس‌جمهوری آمریکا از ارتش علیه مردم استفاده می‌کند. او اعتراضات مسالمت‌آمیز را با گاز اشک‌آور هدف می‌گیرد و گلوله پلاستیکی شلیک می‌کند. آن هم برای گرفتن یک عکس.

مواجهه آموزش‌ و پرورش با ۱۲ مشکل ادواری

وزیر آموزش‌ و پرورش گفت: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته ۱۲مشکل مشترک در همه ادوار وجود داشته است که به‌ واسطه تلاش‌های انجام‌ شده تنها دو مورد حل‌وفصل شده و مابقی مشکلات همچنان در مسیر تعلیم و تربیت وجود دارد.
پربازدیدها
آخرین اخبار
پربحث ترین ها