پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

ادعای حمله سایبری، تلاش برای جبران شکست تحولات میدانی در حوزه رسانه‌ای

ادعای حمله سایبری، تلاش برای جبران شکست تحولات میدانی در حوزه رسانه‌ای

معمولا کشور‌ها حملاتی از این دست را افشا نمی‌کنند، ولی به نظر می‌رسد که تعمدی در انتشار این خبر از سوی منابع امریکایی وجود داشته است. تحلیلگران معتقدند پس از حملات هکری اخیر به مراکز حساس امنیتی و اقتصادی امریکا این کشور به نوعی با انتشار این خبر تلاش دارد تا حقارت شکست خود را در این حوزه تا حدی کاهش دهد.

مرثیه ای در مرگ کودک نوپای اخوان

واقعیت آن است که محمد مرسی به دلیل انتخاب‌های خود، فرصت بزرگی را نه تنها از خود، جریان اخوان المسلمین و جامعه مصر سلب کرد بلکه این فرصت بزرگ را از جهان اسلام و به نوعی جامعه بشری نیز دور ساخت. فرصتی که افق آن بسیج ظرفیت‌های جوامع اسلامی علیه رژیم صهیونیستی و جریان سلطه بود.
نگاه "دیدارنیوز" به احوالات «شاه لئو» در سالروز ۳۲ سالگی؛

مسی و حسرت یک جام با آلبی سلسته

امروز بیست و چهارم جولای برای علاقمندان سینه چاک فوتبال یک روز به خصوص است، روز تولد رب النوع فوتبال آرژانتین و بارسلونا یعنی عالیجناب لیونل مسی.
اجلاس منامه برای مصادره آرمان فلسطین

اجلاس منامه برای مصادره آرمان فلسطین

در این فرایند تشکیل دولت فلسطینی در کرانه باختری و نوار غزه بر اساس قطعنامه ۲۴۲ سازمان ملل متحد کنار گذاشته شده است و بخش‌های شهرک نشین کرانه باختری به اسرائیل واگذار می‌شود و مابقی هم تحت اداره نوعی خود مختاری تحت سلطه نظامی اسرائیل تعریف می‌شود؛ بنابراین در کرانه باختری هیچ حاکمیت مستقل فلسطینی وجود نخواهد داشت و دولت فلسطینی ممکن است تنها در غزه تشکیل شود.
داریوش شایگان و منظومه ایرانی (۳)

داریوش شایگان و منظومه ایرانی (۳)

شایگان زبان فارسی را در منظومه ایرانی، بنیادین تلقی می‌کند. وی حتی گاهی از سر دلدادگی، زبان فارسی را زبان امپراطوری پارسی دانسته که موجبات همدلی و وحدت مردمان گوناگون که در سرزمین ایران زیسته اند، را فراهم آورده است. او زبان فارسی را میراث بنیادین مشترک ایرانیان بر می‌شمارد. در فهمی والا، شایگان شالوده فرهنگ غنی ایران را زبان فارسی تلقی می‌کند.
 جر و بحث تند روحانی با جهانگیری و قهر معاون اول!

 جر و بحث تند روحانی با جهانگیری و قهر معاون اول!

در پی بروز مباحثه‌ای در جلسه‌ی شنبه‌ی سران قوا، روحانی خطاب به جهانگیری می‌گوید که شما و اصلاح طلبان به دنبال سرنگونی دولت هستید. جهانگیری، اما در واکنش به این سخنان روحانی، اظهارات تندی بر زبان نمی‌آورد، اما تصمیم به ترک جلسه را می‌گیرد، اما لاریجانی از او می‌خواهد جلسه را ترک نکند.
مخالفت با اقدامات اوباما، تنها هدف کلی سیاست خارجی ترامپ

مخالفت با اقدامات اوباما، تنها هدف کلی سیاست خارجی ترامپ

حالا که این بحران ایجاد شده، ترامپ و پمپئو می‌خواهند از مهلکه بگریزند و از خواست امریکا برای دیپلماسی سخن می‌گویند، اما برای مردم ایران که از تحریم آسیب می‌بینند این سخنان فقط بلوف‌های ترامپ است. تنها راهی که ترامپ می‌تواند با آن نشان دهد از اوباما بهتر است، بازگشت سریع و بدون پیش شرط به میز مذاکره است. مذاکره‌ای که در آن همان اقداماتی را انجام دهد که اوباما انجام می‌داد. ترامپ باید بداند که بدون تسلیم شدن به برخی از شروط و خواسته‌های ایران، توافق امکان پذیر نیست.
من و شریعتی

من و شریعتی

شاید خیلی‌ها بحران ۳۰ سالگی یا ۴۰ سالگی را تجربه کرده باشند، اما من بحران ۴۴ سالگی داشتم. علتش باز به دکتر علی شریعتی بازمی‌گردد. همیشه شریعتی برای من یک الگو و تیپ مقبول بود. دکتر شریعتی در ۴۴ سالگی از دنیا رفت با آن همه کتاب و آثار قلمی و با آن همه تاثیر داخلی و خارجی و با ایجاد تحول در نسل‌هایی از مردم ایران و دیگر کشور‌های اسلامی. وقتی به ۴۴ سالگی رسیدم، خودم را با آثار وجودی شریعتی مقایسه می‌کردم و رنج می‌بردم که هیچ نشدم در حالی که الگوی من شریعتی بود.
داریوش شایگان و ایران (۲)

داریوش شایگان و ایران (۲)

شایگان دیدگاهی گشوده و فراخ درباره ایران داشت و اندیشه اش بتمامه صبغه‌ای فکری و فرهنگی بود نه سیاسی و ایدئولوژیکی و مبتنی بر قدرت و برتری جویی. بنیان فکری او در این مسئله، به تعبیر خودش چهل تکه بود تا محدود و محصور. وی پس از فهم دقیق ایران و بنیان هایش به ریشه‌های فرهنگی و حکمی ایران و نه نظام قدرتش روی آورده و آینده ایران را نیز در بنیاد فرهنگ آن جستجو می‌کند، بنیادی که اصیل است و ریشه دارد و در مواجهه با سایر فرهنگ‌ها و دیگری، آغوشی باز دارد و به استقبال گفتگو می‌رود.
پربازدیدها
آخرین اخبار
پربحث ترین ها