رئیس ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه مشکلی برای اجرای انتخابات گزارش نشده است، گفت: با پایان زمان اخذ رأی، شمارش آرا آغاز می شود.

کد خبر: ۵۲۸۶۱
۱۲:۱۴ - ۰۲ اسفند ۱۳۹۸

دیدارنیوز-  جمال عرف در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه وزارت کشور همه مقدمات یک انتخابات پرشور را آماده کرده است، اظهار کرد: تمام شعب ما در سراسر کشور فعال هستند و جز معدودی از شعب، بقیه شعب آنلاین هستند. ناظرین هم در حال رصد انتخابات هستند و تا الان گزارش مشکلی برای ما ارسال نشده است.

وی ادامه داد: تا این ساعت جز یکی دو حوزه همه شعب آنلاین هستند و ما در حال تلاش برای حل مشکل یکی دو حوزه دیگر هستیم.

عرف درباره شعب سیار نیز گفت: پیش بینی هواشناسی این بود که در بخش هایی از استان ها بارش برف و باران داریم؛ بنابراین هماهنگی های لازم با بخش های مختلف از جمله نیروهای مسلح انجام شد تا بتوانیم از وسایل نقلیه نیروهای مسلح استفاده کنیم.

رئیس ستاد انتخابات کشور همچنین درباره تعرفه‌های رای تصریح کرد: تعرفه‌ها بین ده تا پانزده درصد بیشتر از واجدین شرایط چاپ می شود و در اختیار شعب قرار می گیرد. بعید است در این دوره مشکل کمبود تعرفه داشته باشیم.

عرف در پاسخ به پرسشی درباره امکان تمدید زمان انتخابات گفت: هر حوزه اعلام کند که رای دهنده دارد، وزارت کشور نهایت تا ساعت 24 تمدید می کند.

وی درباره تخلفات انتخاباتی تصریح کرد: تخلفاتی ثبت شده و هیات بازرسی وزارت کشور و هم قوه قضائیه این تخلفات را دنبال می کنند و اگر تخلف جدی انجام شده باشد، برخورد قانونی انجام می‌شود.
وی درباره زمان آغاز شمارش آرا ادامه داد: شمارش آرا در شعبی که کار اخذ رأی را تمام کردند، همان لحظه شمارش آرا را آغاز می‌کنند.


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم