وزیر نیروز جهت بهره برداری و بازدید از پروژه‌های عمرانی نیز وارد بندرعباس شد.

کد خبر: ۵۲۰۸۶
۰۹:۲۹ - ۲۶ بهمن ۱۳۹۸

وزیر نیرو وارد هرمزگان شد

دیدارنیوز ـ ابتدا قرار است وزیر نیرو راهی میناب شده و از آخرین وضعیت سد سرنی در شهرستان میناب بازدید به عمل آورد. همچنین همزمان با سفر رضا اردکانیان قرار است مخزن ۲۰ هزار متر مکعبی داماهی به بهره‌برداری برسد. این مخزن با صرف هزینه‌ای بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال در سفر وزیر نیرو به استان هرمزگان افتتاح خواهد شد. مخزن ۲۰ هزار متر مکعبی داماهی از نوع بتنی نیمه مدفون است و شرایطی را برای تامین پایدار آب شرب بیش از صد هزار نفر از مردم استان هرمزگان فراهم خواهد کرد.
 
برای احداث این مخزن، ۳۱ هزار متر مکعب خاکبرداری، ۱۵ هزار متر مربع قالب بندی، هفت هزار و ۲۰۰ متر بتن‌ریزی، شش هزار و ۶۰۰ متر مکعب خاکریزی و هزار و ۲۵۰ متر لوله‌گذاری انجام شده است. همچنین در این پروژه ۵۲۵ تن میلگرد و ۲۴ عدد شیرآلات نیز استفاده شده است. افزایش ظرفیت به منظور تامین مصارف آب شرب و صنایع شهر بندرعباس، بندرخمیر و روستا‌های در طول مسیر از جمله اهداف این طرح است.
 
همچنین با اجرای پویش سراسری «الف ب ایران» قرار است تا پایان سال هر هفته طرح‌هایی در صنعت آب و برق توسط وزیر نیرو به بهره‌برداری برسد، در همین راستا طرح انتقال آب به تازیان و روستا‌های شمال بندرعباس با حضور وزیر نیرو مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
 
در اجرای طرح مذکور، خط انتقال آب به طول ۸.۷ کیلومتر با لوله‌های فولادی به قطر ۶۰۰ میلیمتر از میدان ورودی شهر بندرعباس تا ایستگاه پمپاژ چهچکور به روش EPC احداث شده است. در این راستا همچنین یک ایستگاه پمپاژ در چهچکور با ظرفیت ۴۵۰ لیتر در ثانیه و مخزن هزار مترمکعبی بتنی شهرو احداث شده است. اعتبار هزینه شده برای این طرح را ۲۲۰ میلیارد ریال است و عملیات اجرای این طرح از سال ۹۶ آغاز و با حضور وزیر نیرو مورد بهره برداری قرار می‌گیرد. با افتتاح این طرح، شهر تازیان و ۴۴ روستای واقع در شمال بندرعباس با جمعیتی بالغ بر ۱۰۲ هزار نفر از نعمت آب شرب پایدار بهره‌مند خواهند شد.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم