یک پایگاه اینترنتی آمریکایی از برنامه دموکرات‌های کنگره این کشور برای تصویب یک قطعنامه "الزام دونالد ترامپ به خارج نگه داشتن سربازان آمریکایی از عملیات‌های خصومت آمیز علیه ایران تا زمانی که کنگره به آنها مجوز نداده است" خبر داد.

کد خبر: ۴۷۶۳۸
۰۸:۴۹ - ۱۶ دی ۱۳۹۸

دیدارنیوز - پایگاه اینترنتی هیل آمریکا نوشت، دموکرات‌ها می‌توانند سنا را ملزم به رای‌گیری بر سر چنین قطعنامه‌ای در صورت مطرح شدنش کنند، زیرا "قطعنامه مربوط به اختیارات جنگی یک قطعنامه ممتاز محسوب می‌شود".

اما دموکرات‌ها بعید است که بتوانند اکثریت لازم را برای غلبه بر هر گونه وتوی رئیس جمهوری به دست بیاورند چراکه جمهوریخواهان ظاهرا پیرامون حمایت از رئیس جمهوری آمریکا بعد از دستور او به عملیاتی که منجر به شهادت سردار سلیمانی شد، متحد هستند.

دیک دوربین، یک دموکرات ارشد سنای آمریکا گفت: مجلس سنا نباید به این رئیس جمهوری اجازه رفتن به سمت یک جنگ دیگر در خاورمیانه بدون کسب مجوز از کنگره را بدهد. قانون اساسی آمریکا صراحتا گفته که تنها کنگره می‌تواند اعلان جنگ کند.

بر اساس این گزارش، سناتورهای آمریکایی هم اکنون بررسی می‌کنند که چه زمانی سنا را ملزم به رای‌گیری درباره این قطعنامه کرده و "چه ابزارهای دیگری در اختیار آنهاست".
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم