وکیل مدافع فدراسیون جودو ایران با اشاره به «پیام‌های ارسال شده از سوی سعید ملایی به یکی از مقامات فدراسیون جهانی جودو» گفت: این پیام‌ها به ضمیمه‌ تصمیم کمیته بدوی انضباطی فدراسیون بین‌المللی جودو حدود ۲ ماه پیش برای فدراسیون جودو ایران ارسال شده است.

کد خبر: ۴۱۷۵۸
۱۵:۰۷ - ۲۵ آبان ۱۳۹۸

دیدارنیوز - امیر ساعد وکیل، وکیل مدافع فدراسیون جودو ایران، در این باره اظهار کرد: به دنبال مصاحبه تلویزیونی رئیس محترم فدراسیون جودو که اشاراتی به محتوای پیام‌های تلفنی آقای سعید مولایی با مقامات فدراسیون جهانی جودو جهت درخواست تغییر تابعیت شده بود طی چند روز گذشته از سوی برخی محافل، این ابهام مطرح شد که دسترسی فدراسیون جودو به پیام‌های خصوصی تلفنی ایشان از چه طریقی صورت گرفته و حتی برخی از شبکه‌های تلویزیونی خارجی تلاش کردند این اقدام را به عنوان یک عملیات اطلاعاتی و امنیتی مغایر حقوق حریم خصوصی آقای سعید ملایی القا کنند. 

وی افزود: لازم می‌دانم چه برای کسانی که از جزئیات وقایع آگاه نیستند و چه برای کسانی که با القای مطالب خلاف واقع تلاش دارند عرصه‌ ورزش کشور را به منفعت جویی‌ها و بهره برداری‌های سیاسی خود آلوده سازند تصریح کنم که آن‌چه از سوی آقای آرش میراسماعیلی، رئیس فدراسیون جودو، مطرح شد کاملا منطبق با تصویر پیام‌های واتس اپی آقای سعید ملایی با یکی از مقامات فدراسیون جهانی جودو بوده است که این پیام‌ها به ضمیمه‌ تصمیم کمیته بدوی انضباطی فدراسیون بین‌المللی جودو حدود ۲ ماه پیش برای فدراسیون جودو ایران ارسال شده است.

وکیل خاطر نشان کرد: وظیفه خود می‌دانم با تبیین هرچه بیشتر و شفاف سازی ابهاماتی که در این پرونده ممکن است برای افکار عمومی ایجاد شود زمینه هرگونه شائبه سیاسی‌کاری یا اقدام خارج از چارچوب‌های قانونی از سوی فدراسیون جودو ایران در پیگیری و احقاق حقوق جامعه‌ ورزشکاران جودو کشور را برطرف کنم.

پیام‌های سعید ملایی با یکی از مسئولان فدراسیون جهانی جودو به تازگی منتشر شد که حکایت از درخواست تغییر تابعیت توسط این ورزشکار جودو داشت.

سعید ملایی ملی پوش جودوکار ایران بود که بعد از شکست در مرحله نیمه نهایی مسابقات قهرمانی جهان در کشور ژاپن با طرح ادعای «تحت فشار بودن برای شکست اجباری و عدم رویایی با رژیم صهیونیستی» به ایران بازنگشت و حدود دو هفته پیش نیز به آلمان پناهنده شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم