احمد مسجدجامعی امروز در جلسه علنی شورای شهر تهران بیستمین سالگرد تأسیس ایسنا را تبریک گفت.

کد خبر: ۴۰۵۸۱
۱۱:۲۱ - ۱۴ آبان ۱۳۹۸

دیدارنیوز - احمد مسجدجامعی در یکصدوهفتادوچهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران ضمن تبریک بیستمین سالگرد تأسیس خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: مجوز این خبرگزاری را خودم دادم و جزو نخستین خبرگزاری‌های کشور است. چندین بار این خبرگزاری جایزه شهری دریافت کرده بر همین اساس جای تشکر از دوستان بخش شهری این خبرگزاری وجود دارد.

وی در بخش دیگری از تذکر خود گفت: «مظاهر مصفا» یکی از شخصیت‌هایی است که پای نهضت ملی ایستاد و از این باب کسی این فرد را در موضوع نهضت ملی مطرح نکرده است.

مسجدجامعی با اشاره به برگزاری انتخابات شهرداران مدارس گفت: باید شهرداری تهران گزارشی از شوراهای دانش‌آموزی به صحن شورا ارائه کند تا میزان سهم شهرداران مدارس و اجرایی شدن این موضوع مشخص شود.

وی ادامه داد: در قانون آموزش و پرورش انبوه‌سازان موظف به تأمین سرانه آموزشی بودند اما این قاعده در منطقه 22 براساس مطالعه‌ای که در سال 1395 انجام شد، رعایت نشده به شکلی که از 45 مورد سرانه آموزشی تنها پنج مورد احداث شده و 40 مورد تأمین نشده است. در حقیقت این موضوع یک تخلف است که باید آقای مظاهریان معاون فعلی شهردار تهران که در آن زمان مسئولیت داشتند و با انبوه‌سازان کار می‌کردند، پاسخ دهند.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران تأکید کرد: منطقه 22 امروز گرفتار کمبود سرانه‌های آموزشی شده است و این وضعیت ادامه پیدا کرده لذا شهرداری باید گزارشی از میزان تحقق تأمین سرانه‌های آموزشی در این منطقه ارائه کند.

مسجدجامعی به ارائه گزارشی از سوی آتش‌نشانی در مورد مدارس پرخطر اشاره کرد و افزود: مقرر شده کار مشترکی میان شهرداری و آموزش و پرورش انجام شود تا اقدامات صورت گرفته در مورد شناسایی و رفع خطرات موجود در این مدارس ارائه شود.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم