معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از امضای تفاهم نامه همکاری و اعلام خواهرخواندگی ژئوپارک جهانی قشم و ژئوپارک جهانی دونهوانگ کشور چین در خلال ششمین کنفرانس ژئوپارک‌های آسیا اقیانوسیه خبر داد.

کد خبر: ۳۴۵۵۷
۱۲:۱۵ - ۱۷ شهريور ۱۳۹۸

امضای پیمان خواهرخواندگی ژئوپارک جهانی قشم با دونهوانگ چین

دیدارنیوز ـ مرتضی شیخ زاده ضمن اشاره به دستور ویژه مدیرعامل سازمان مبنی بر توسعه همکاری‌های بین المللی ژئودارک جهانی قشم افزود: مهندس امری کاظمی، مدیر ژئوپارک جهانی قشم به عنوان تنها ایرانی حاضر در تیم ارزیابان رسمی شبکه جهانی ژئوپارک‌های یونسکو که در راستای ارزیابی وضعیت ژئوپارک‌های جهانی وضعیت ژئوپارک Dunhuang در کشور چین حاضر است، این تفاهم همکاری و اعلام خواهرخواندگی را امضا کرده است.
 
وی ادامه داد: مقامات دو ژئوپارک جهانی قشم و دونهوانگ چین در این تفاهم بر انجام پروژه‌های مشترک و همکاری‌های دو جانبه در زمینه ارتقای سطح کیفی ژئوپارک‌ها و تبادل ژئوتوریست تاکید کردند.
 
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به اعلام آمادگی مقامات ژئوپارک جهانی دونهوانگ برای بازدید از قشم در اوایل سال جدید میلادی و آشنایی با تجربیات ژئوپارک جهانی قشم، ادامه داد: به گفته مدیر ژئوپارک جهانی قشم در این دیدار فرماندار دونهوانگ ضمن اشاره به روابط مستحکم سیاسی و اقتصادی دو کشور و شباهت‌های فراوان این دو ژئوپارک، آمادگی خود را برای میزبانی از مقامات سازمان منطقه آزاد قشم در ژئوپارک دونهوانگ اعلام و ابراز امیدواری کرده است که این دو منطقه بتوانند در زمینه‌های گوناگون همکاری ثمربخشی داشته باشند.
 
به گفته شیخ زاده ژئوپارک جهانی قشم و ژئوپارک جهانی دونهوانگ در زمینه‌های مختلف زمین شناختی و طبیعی و همچنین ظرفیت‌های جذب و توسعه گردشگری شباهت‌های بسیاری دارند و با عقد این پیمان خواهرخواندگی زمینه انتقال دانش، تجربه و تخصص بین این دو ژئوپارک فراهم می‌شود.
امضای پیمان خواهرخواندگی ژئوپارک جهانی قشم با دونهوانگ چین
وی خاطرنشان کرد: درصدد هستیم با خواهرخواندگی این دو ژئوپارک، زمینه برای حضور هدفمند و بیش از پیش گردشگرانی از کشور چین در قشم فراهم شود و این تفاهم نامه به توسعه همه جانبه دو ژئوپارک کمک کند.
 
گفتنی است: ژئوپارک دونهوانگ (Dunhuang) در شمال کشور چین واقع شده و با مساحتی حدود ۲۰۰۰ کیلومتر مربع، دارای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت است. چشم انداز‌های اصلی این ژئوپارک جهانی کشور چین فرسایشی و بیابانی است و از نظر چشم انداز زمین شناسی و وسعت، شباهت زیادی به ژئوپارک جهانی قشم دارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم