استاندار گلستان مطرح کرد؛

استاندار گلستان با بیان اینکه با ایجاد سد‌های متعدد از ورود آب شیرین به خلیج گرگان جلوگیری شده است، تصریح کرد: کانال خوزینی مجرای تنفسی خلیج گرگان است و باید هرچه سریعتر باز شود.

کد خبر: ۳۱۱۶۴
۱۵:۲۶ - ۱۳ مرداد ۱۳۹۸

کانال خوزینی

دیدارنیوز ـ به نقل از استانداری گلستان، هادی حق شناس در نشست با فعالان محیط زیست استان، به دو موضوع مهم درختکاری و احیاء خلیج گرگان اشاره کرد و اظهار کرد: در راستای حفاظت از محیط زیست، با قاطعیت این دو موضوع را تا حصول نتیجه مطلوب پیگیری خواهم کرد.
 
وی با تأکید بر حفظ محیط زیست و اهمیت منابع طبیعی، گفت: هیچ پروژه‌ای در استان اجرا نخواهد شد مگر این که پیوست محیط زیستی داشته باشد. 
 
حق شناس با اشاره به تشکیل ستاد توسعه درختکاری در استانداری، خاطرنشان کرد: دانشگاه منابع طبیعی گرگان به عنوان معتبرترین دانشگاه منطقه شمال کشور موظف است در راستای توسعه درختکاری در استان راهکار‌های اجرایی ارائه دهد. 
 
استاندار گلستان افزود: کلیه مدارس استان مکلف شده اند تا نسبت به درختکاری اقدام کنند و اداره کل منابع طبیعی هم موظف است که زمین مناسب برای این کار را در اختیار قرار دهد.
 
وی با اشاره به موضوع مهم خلیج گرگان و ضرورت احیا آن، اظهار کرد: قبل از خشک شدن خلیج گرگان و ایجاد عوارض محیط زیستی باید به فکر علاج آن بود و این دقیقا در راستای حفظ محیط زیست است.
کانال خوزینی
 
استاندار گلستان با اشاره به راهکار‌های احیا خلیج گرگان گفت: بازگشایی مسیر رود‌های ورودی به خلیج و لایروبی کانال‌ها دو موضوع مهم برای احیاء خلیج گرگان است.
 
به گفته حق شناس، در گذشته به دلیل تعادل ورود آب شور و شیرین به خلیج گرگان، این مکان مهمترین زیستگاه ماهیان خاویاری کشور بوده که درحال حاضر به دلیل عدم ورود آب شیرین این تعادل به هم خورده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم