پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

در مراسم تکریم و معارفه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان عنوان شد؛

هیچ مسئولیتی به اندازه دادستانی در قوه‌قضاییه اهمیت ندارد

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی گفت: در بین سمت‎های موجود در قوه‌قضاییه هیچ سمتی به اهمیت دادستانی به دلیل تعدد و تنوع وظایف و اختیاراتی که دادستان داشته و انتظاراتی که جامعه در افکار عمومی از دادستان دارد، وجود ندارد.
در قبرس اجرا می‌شود؛

سبزکردن مدارس، راهی برای بهبود کیفیت آب وهوا

محققان اظهار کردند: با اجرای برنامه‌ای برای سبزکردن مدارس در قبرس، می‌توانند در افزایش کیفیت آب وهوایی، افزایش مناطق سبز شهری و گسترش مهارت‌های داوطلبانه تاثیرگذار باشند.
رئیس انجمن موسیقی شهرستان تایباد عنوان کرد:

موسیقی ۳ هزار ساله تایباد؛ از پرآوازه‌ترین موسیقی‌های محلی کشور

رئیس انجمن موسیقی شهرستان تایباد گفت: بر اساس مستندات و مدارک موجود موسیقی محلی و سنتی در این شهرستان قدمتی بیش از سه هزار سال دارد و مهد هنر موسیقی محلی در شرق کشور محسوب می‌شود و این ادعا بر اساس مستندات مکتوب و گفته پیشکسوتان موسیقی است.
مدیر گروه گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی کاشمر:

نجات زمین‌های خشکیده کاشمر با کشت گل محمدی

مدیر گروه گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی کاشمر گفت: کشت و توسعه گل محمدی در کاشمر به سبب کاهش مصرف آب و عدم نیاز به زمین مرغوب می‌تواند نجات بخش زمین‌های خشکیده و مردم این منطقه باشد.
افزایش ۶ هزار تخت بیمارستانی در کشور

افزایش ۶ هزار تخت بیمارستانی در کشور

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با بهره‌برداری ۴۰ بیمارستان در کشور تا پایان سال ۶ هزار تخت بیمارستانی وابسته به دانشگاه‌های علوم پزشکی افزایش می‌یابد.

تحقق ۱۶۸ درصدی منابع شهرداری مشهد در سال گذشته

معاون مالی و پشتیبانی شهردار مشهد گفت: تحقق منابع شهرداری در سال ۹۵، ۶۵ درصد بوده است که ما در سال ۹۷، این رقم را به ۱۶۸ درصد رسانده‌ایم که برای اولین‌بار در تاریخ شهرداری رخ داده است.

اگر برای ساخت فیلم در مورد مولانا بی‌توجهی کنیم دیگران آن را ثبت می‌کنند

عضو هیأت علمی گروه زبان و ادبیات فرانسه دانشگاه فردوسی مشهد گفت: در ایران تلاشی شد برای ساخت فیلمی در رابطه با مولانا که البته با مشکلاتی روبه‌رو شد، هم اکنون در فرانسه اواخر ساخت فیلمی به نام مولانا است و اگر ما بیش از این بی‌توجهی کنیم در ساخت این اثر هنری، دیگران آن را ثبت خواهند کرد.
عضو هیأت علمی گروه زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه فردوسی؛

ما برای شناساندن مولانا کاری نکرده‌ایم

عضو هیأت علمی گروه زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: مولوی در جهان غرب به وسیله ترکیه شناخته شده است.
پربازدیدها
آخرین اخبار
پربحث ترین ها