نخست وزیر لبنان تاکید کرد که کشورش هرگز سکوت در برابر تجاوزات مکرر رژیم صهیونیستی را نخواهد پذیرفت.

کد خبر: ۵۷۶۲۰
۱۲:۴۹ - ۲۱ فروردين ۱۳۹۹

دیدارنیوز - به نقل از شبکه خبری المنار، حسان دیاب، نخست وزیر لبنان در استقبال از ژنرال استفانو دیل کول، فرمانده نیروهای فوق‌العاده بین‌المللی مستقر در جنوب لبنان و با حضور زینه عکر، معاون نخست وزیر و وزیر دفاع لبنان تاکید کرد: لبنان هرگز سکوت در برابر تجاوزات مکرر رژیم صهیونیستی را نخواهد پذیرفت.

دیاب ضمن تایید درخواست دبیرکل سازمان ملل برای آتش‌بس در سراسر جهان و خودداری از درگیری‌ها برای مقابله با کرونا گفت: نقض حریم هوایی لبنان از سوی جنگنده‌های اسرائیلی و شلیک موشک از فراز خاک لبنان نه تنها نقض آشکار و محکوم حاکمیت لبنان بلکه به تمسخر گرفتن و تحقیر درخواست دبیرکل سازمان ملل برای توقف درگیری‌های مسلحانه، حملات هوایی و تقویت تلاش‌ها برای مقابله با کروناست.

نخست وزیر لبنان در ادامه از سازمان ملل خواست این تجاوزات اسرائیل را با استفاده از تمامی امکانات موجود در برابر افکار عمومی رسوا کند.

او تاکید کرد که کابینه‌اش نمی‌پذیرد این تجاوزها تنها در دفتر سازمان ملل درج شوند و جامعه جهانی نیز از آن چشم‌پوشی کند، نامه‌نگاری با مسؤولان مربوطه برای توقف این اقدامات متجاوزانه اسرائیل کافی نیستند و اسرائیل باید بداند که از امروز به بعد ما این نقض‌ها را به عنوان یک مساله عادی نخواهیم پذیرفت.

دیاب تاکید کرد: هنوز نیاز به حضور نیروهای یونیفل در جنوب لبنان بدون هیچ‌گونه تغییری در ماموریت آنها وجود دارد.

ژنرال دیل کول نیز در این دیدار با اشاره به اینکه وضعیت در طول خط آبی آرام است، به دیاب گفت: شکایت‌هایی را درباره نقض حریم هوایی لبنان از سوی اسرائیل به دبیرخانه سازمان ملل و شورای امنیت ارسال کردم.

وی تاکید کرد: هنوز نیاز به توقف تجاوزات اسرائیل با کمک شورای امنیت وجود دارد.


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم