رئیس بنیاد مستضعفان اعلام کرد

رئیس بنیاد مستضعفان گفت: با توجه به تجربه فعلی در زمینه ساخت قطعه اول و چهارم آزادراه تهران - شمال، قطعه دوم این مسیر که ۳۱ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، می‌تواند با سرعت بیشتری پیش رود و قرار شده ۵۰ درصد قطعه دوم تا پایان دولت دوزادهم به اتمام برسد.

کد خبر: ۵۳۵۰۴
۱۳:۲۰ - ۰۶ اسفند ۱۳۹۸

دیدارنیوز - سید پرویز فتاح امروز (سه شنبه) در مراسم افتتاح قطعه یک آزادراه تهران - شمال با بیان اینکه امروز روز مبارکی برای جامعه مهندسان کشور است، اظهار کرد: قطعه نخست آزادراه تهران - شمال در ابتدای دولت یازدهم، ۱۷ درصد پیشرفت داشت و امروز به طور ۱۰۰ درصد تکمیل شده است؛ لذا اگر تاخیری طی این سال‌ها رخ داده است، از عملکرد همکاران گذشته دفاع و به سهم خود بابت این تاخیر عذرخواهی می‌کنم.
 
وی با اشاره به اینکه قرار بود بنیاد به صورت ۱۰۰ درصد سرمایه‌گذار این قطعه از آزادراه باشد، افزود: دولت قبول کرد ۵۰ درصد این مبلغ را پرداخت کند و از ۱۰ هزار میلیارد تومانی که به نرخ امروز برای قطعه نخست آزادراه، سرمایه گذاری شده بود ۵۰۰۰ میلیارد تومان را پرداخت کند. ولی بنیاد برای اینکه فشار زیادی روی عوارض خودروهای عبوری از آزادراه وارد نشود، قبول کرد ۶۰ درصد سرمایه‌گذاریش به صورت غیرنقدی بازگردد.

وی گفت: به امید خدا درآمد حاصل از تردد خودروها در آزادراه صرف محرومیت‌زدایی و ماموریت‌های بنیاد مستضعفان و البته هزینه نگهداری آزادراه می‌شود.

فتاح با تقدیر از تلاش پیمانکاران، مهندسان و کارگران این پروژه عظیم، گفت: مهندسان ایرانی نشان دادند در قله ایستاده‌اند و آخرین تکنولوژی روز را در شرایط تحریمی کشور بکار گرفتند و این پروژه بزرگ متکی بر توان و تجهیزات ایرانی انجام شد.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم