ناکامی بزرگ در دو هفته ابتدایی برای چهار نماینده ایران؛

تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ بدترین شروع خود را در تاریخ این مسابقات رقم زدند.

کد خبر: ۵۳۱۶۵
۱۰:۴۳ - ۰۴ اسفند ۱۳۹۸

دیدارنیوز- تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ بدترین شروع خود را در تاریخ این مسابقات رقم زدند. تیم‌های ایرانی آغازی ناامیدکننده در این فصل از لیگ قهرمانان داشتند و ۴ تیم ایرانی در ۲ هفته در مجموع فقط ۵ امتیاز کسب کردند که این بدترین شروع تیم‌های ایرانی در تاریخ لیگ قهرمانان آسیا در فرمت جدید مسابقات است.

از بین تیم‌های ایرانی تنها سپاهان است که موفق به کسب پیروزی شده و ۳ نماینده دیگر نتوانستند به برد دست یابند. استقلال با یک امتیاز در رتبه سوم، پرسپولیس با همین تعداد امتیاز در رده چهارم است و شهرخودرو با ۲ شکست قعرنشین گروه خود است.

پرسپولیس و استقلال فصل گذشته هم در ۲ هفته ابتدایی دقیقا عملکرد مشابهی نداشتند و در پایان در مرحله گروهی حذف شدند. کسب ۱ امتیاز یا کمتر در ۲ بازی آغاز مایوس کننده‌ای محسوب می‌شود که ۳ نماینده ایران چنین آماری داشتند که در تاریخ مسابقات تنها یک تیم ایرانی با چنین کارنامه‌ای موفق به صعود به مرحله گروهی شده است.

حذف در ۸ مورد از ۹ مورد

لیگ قهرمانان آسیا از سال ۲۰۰۹ با فرمت فعلی برگزار می‌شود و در این مدت ۳۹ بار تیم‌های ایرانی در مرحله گروهی این بازی‌ها حضور داشتند و تنها در ۹ بار تیم‌های ایرانی در ۲ بازی نخست بیشتر از یک امتیاز کسب نکردند. از این ۹ مورد در ۸ مورد نماینده ایران در پایان مرحله گروهی مجبور به خداحافظی از مسابقات شدند. نفت تهران با هدایت علی منصوریان در فصل ۲۰۱۵ تنها تیم ایرانی است که علی‌رغم آغاز ضعیف موفق به صعود از مرحله گروهی شد.

نفت در آن فصل در بازی نخست در تاشکند با نتیجه ۲ بر یک مغلوب پاختاکور شد و در روز دوم در تهران مقابل العین به تساوی یک-یک رسید، ولی در پایان با ۸ امتیاز در رتبه دوم جدول قرار گرفت و به مرحله بعد صعود کرد. شرایط نفت تهران در آن فصل در لیگ مثل این روز‌های سرخابی‌های پایتخت بود و این تیم در کورس قهرمانی بود. این تیم علی رغم صعود به مرحله بعدی در قهرمانی در لیگ ناکام ماند.

زنده ماندن امید

وضعیت تیم‌های ایرانی در این دوره با ادوار گذشته کمی متفاوت است و همین مسئله امید را برای این تیم‌ها زنده نگه می‌دارد. طبق تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا، نمایندگان ایران در مرحله برگشت میزبان خواهند بود. تیم‌هایی ایرانی در فصول قبل در شرایطی با ۱ امتیاز در ۲ بازی موفق به صعود نشده بودند که یک مسابقه میزبان بودند، ولی ۳ نماینده بدون برد ایران فرصت خوبی برای جبران دارند. پرسپولیس و استقلال می‌توانند به حمایت پرشمار هواداران خود در استادیوم آزادی امیدوار باشد. مردم مشهد هم که برای اولین بار حضور یک تیم از این شهر را در یک رقابت آسیایی تجربه می‌کند و قطعاً این تیم را تنها نخواهند گذاشت.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم