دادگاه مصر امروز (شنبه) دو پسر رئیس جمهوری اسبق این کشور و اشخاص دیگر را که در پرونده " تقلب در بورس" دست داشتند، تبرئه کرد.

کد خبر: ۵۳۱۱۱
۱۵:۳۲ - ۰۳ اسفند ۱۳۹۸

دیدارنیوز - روزنامه القدس العربی نوشت، در جلسه دادگاه کیفری قاهره که امروز در آکادمی پلیس برگزار شد، علاء و جمال دو پسر حسنی مبارک، رئیس جمهوری اسبق این کشور و همه متهمان این پرونده آزاد شدند.

عبدالمجید محمود، دادستان اسبق مصر پیش از این متهمان را به اتهام دریافت غیرقانونی دو میلیارد و ۵۱ میلیون و ۲۸ هزار و ۶۴۸ پوند مصری به دادگاه کیفری قاهره ارجاع داده بود.

دادگاه کیفری قاهره ۱۵ سپتامبر دستور بازداشت علاء و جمال مبارک و حسن هیکل، پسر محمد حسنین هیکل، روزنامه‌نگار نامدار و دو تن دیگر را به اتهام دستکاری در شاخص‌های بورس صادر کرد.

دادستانی کل مصر جمال مبارک را به توافق و مشارکت با مقامات دولتی در سودجویی غیر قانونی به نفع خود و شرکت‌هایش به مبلغ ۴۹۳ میلیون پوند مصر متهم کرده است.

در همین راستا دادستانی کل مصر اعلام کرد که متهمان توافق کردند بانک ملی را به خاطر منافع شخصی خودشان و کسانی که با آنها در ارتباط بودند و با آنها منافع مشترکی داشتند، بفروشند و سهام این بانک را از طریق یک شرکت در قبرس به دست بیاورند.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم