در ۱۰ ماه سالجاری؛

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران گفت:در ۱۰ ماهه سالجاری تعداد ۸۴ نفر بر اثر حوادث کار در استان جان خود را از دست دادند (۸۳ مرد و یک زن)، که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۹ درصد افزایش داشت.

کد خبر: ۵۲۶۱۷
۰۹:۳۷ - ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

حوداث شغلی جان ۸۴ نفر را در مازندران گرفت/ افزایش ۳ درصدی مصدومان ناشی از حادثه کار

دیدارنیوز ـ به نقل از روابط عمومی پزشکی قانونی مازندران دکتر علی عباسی با اعلام این خبر گفت: بر اساس آمار‌های مراکز پزشکی قانونی استان در ده ماهه سالجاری به ترتیب شهرستان ساری و میاندرود با ۱۵، آمل با ۱۲ و نور با ۹ مورد بیشترین و شهر‌های با فوتی بیشترین و شهر‌های، تنکابن و محمود آباد هر کدام با ۲ مورد فوتی، کمترین موارد مرگ ناشی از حوادث کار را داشتند.
 
 وی افزود: بر اساس این گزارش عمده دلایل مرگ افراد در حوادث کار مربوط به سقوط از بلندی با ۳۵ نفر، برق گرفتگی با ۱۸، اصابت حسم سخت با ۱۷ و سوختگی و سایر موارد هر کدام با ۷ مورد در رتبه بعدی قرار دادند.
 
مدیر کل پزشکی قانونی مازندران گفت: بر اساس تفکیک ماه مرداد با ۱۳، اردیبهشت با ۱۲ و آبان با ۹ مورد بیشترین و فروردین با ۴ موردکمترین آمار فوتی در آن به ثبت رسید.
 
وی افزود: سنین ۳۱ تا ۴۰ سال با ۲۶ مورد داری بیشترین فوتی و کمتر از ۲۰ سال با یک فوتی کمترین آمار را داشتند.
 
عباسی با بیان اینکه از فوتی ۶۹ نفر متاهل و ما بقی مجرد هستند گفت: تعداد ۵ نفر از فوت شدگان حوادث کار در ده ماه سالجاری دارای ملیت غیر ایرانی هستند.
 
بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان تعداد ۷۹۸ نفر (۷۵۳ مرد و ما بقی زن) مصدوم ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳ درصد افزایش داشت. 
 
 مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به اینکه بیشترین حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان است، گفت: ارزش نهادن به جان انسان‌ها، داشتن برنامه ایمنی در کار، رعایت استاندارد‌ها و قوانین مربوطه، آموزش و ایجاد نظام اطلاع رسانی و عبرت از حوادثی که اتفاق افتاده را از مهمترین راهکار‌ها در راستای کاهش حوادث ناشی از کار دانست.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم