رئیس اداره فنی جنگلداری و جنگل‌کاری منابع طبیعی چهارمحال و بختیاری از بیمه طرح‌های زراعت چوب و صنوبرکاری در این استان خبر داد.

کد خبر: ۵۲۴۵۴
۰۹:۱۹ - ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

طرح‌های زراعت چوب در چهارمحال و بختیاری بیمه می‌شوند

دیدارنیوز ـ علی‌حسین امینی اظهار کرد: با توجه به طرح تنفس جنگل‌های شمال و برنامه‌ریزی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور برای ممانعت و توقف طرح‌های بهره‌برداری و برداشتن چوب از این جنگل‌ها، نقش توسعه زراعت چوب به منظور تأمین چوب مورد نیاز قابل توجه و از اهمیت بالایی برخوردار است.
 
وی افزود: در این راستا و با توجه به اهمیت موضوع و سیاست‌های اجرایی و حمایت‌های صندوق بیمه کشاورزی در بخش منابع طبیعی و آبخیزداری، طرح "بیمه منابع طبیعی و زراعت چوب" در راستای اطمینان از تولید و حمایت از زارعین صنوبر در این استان اجرا می‌شود.
 
وی سایر موارد تحت پوشش این طرح را علاوه بر زراعت چوب در حوزه منابع طبیعی، شامل مرتع (قشلاقی و ییلاقی)، عملیات اصلاحی مراتع و عملیات بیولوژیک آبخیزداری بیان کرد و گفت: در این موارد عوامل خطر در بیمه عمومی شامل سرما و یخبندان، سیل، طوفان و در بیمه تکمیلی علاوه بر عوامل خطر عمومی عامل خطر خشکسالی نیز تحت پوشش خواهد بود.
 
امینی اضافه کرد: مجریان طرح‌های جنگل‌کاری اقتصادی یک تا سه سال در قالب ماده ۳ قانون حفاظت و بهره‌وری جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری و مجریان طرح‌های صنوبرکاری که قلمستان آن‌ها زیر ۳ سال سن دارد، می‌توانند نسبت به بیمه مزارع و طرح‌های جنگل‌کاری خود مبادرت کنند.
 
وی با بیان اینکه در این طرح حدود ۶۵ درصد از حق بیمه مربوطه از سوی دولت به صورت یارانه پرداخت می‌شود، خاطرنشان کرد: مجریان می‌توانند با مراجعه به ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری در شهرستان‌های تابعه و ارائه طرح خود از مزایای این طرح بهره‌مند و نسبت به بیمه آن اقدام کنند.
 
 به گفته وی، طرح‌های بیشتر از ۳ سال مشمول این بیمه نمی‌شوند.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم