رئیس سازمان اجتماعی کشور تاکید کرد:‌

رئیس سازمان اجتماعی کشور از کاهش ۱۰ درصدی آمار خودکشی در کشور ظرف بازه زمانی ۷ ساله خبر داد.

کد خبر: ۵۲۲۶۶
۱۳:۰۷ - ۲۷ بهمن ۱۳۹۸

دیدارنیوز - تقی رستم‌وندی در پایان جلسه شورای اجتماعی کشور در جمع خبرنگاران و در تشریح مصوبات این جلسه گفت: در جلسه امروز بحث سیمای کلی خودکشی در کشور مورد بررسی قرار گرفت . در حقیقت از سال۱۳۹۵ بر اساس تقسیم کاری که انجام شده بود وزارت بهداشت، متولی اصلی موضوع خودکشی در کشور تعیین شده بود تا این موضوع را به شکلی دقیق مورد رصد قرار دهد و در این مسیر برخی دستگاهها نیز به عنوان دستگاه مدیر تعیین شده بودند.

وی افزود: گزارش‌های خوبی توسط وزارت بهداشت و پزشکی قانونی و برخی دستگاههای دیگر در جلسه امروز ارائه شد و موضوع خودکشی در اقشار خاص مانند دانش آموزان و دانشجویان مورد بررسی قرار گرفت.

رستم وندی ادامه داد: ظرف ۱۵ سال گذشته شیب موضوع خودکشی در کشور افزایشی بوده که همین موضوع موجب برخی نگرانی‌ها شده است. لذا باید به لحاظ سلامت روان و موضوعات اخلاقی و شرعی این موضوع مد نظر قرار گیرد.

رئیس سازمان اجتماعی کشور در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به این که طبق آمار در مقایسه کشور با آمار جهانی خودکشی وضعیت خوبی داریم و در منطقه زرد و قرمز قرار نداریم،  افزود:‌ میانگین جهانی خودکشی به ازای هر صد هزار نفر در جهان 10.5 نفر است که این میانگین در کشور ما به ازای هر صد نفر ۶.۲ نفر است، ولی باید روند افزایشی این موضوع متوقف شود. در همین مسیر در برنامه‌ای که توسط وزارت بهداشت ارائه شد مقرر شده است تا در بازه زمانی ۷ ساله علاوه بر جلوگیری از افزایش شیب خودکشی در کشور شاهد کاهش 10 درصدی این موضوع باشیم.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم