رئیس کل دادگستری یزد:

رئیس کل دادگستری یزد با اشاره به ظرفیت دستگاه قضایی در این استان، گفت: کمبود کادر قضایی مجرب مهمترین چالش دستگاه قضایی یزد است.

کد خبر: ۴۹۹۵۹
۱۴:۵۸ - ۰۳ بهمن ۱۳۹۸

کمبود کادر قضایی مجرب مهمترین چالش دستگاه قضایی یزد است

دیدارنیوز ـ غلامحسین دهشیری ظهر امروز سوم بهمن ماه در جمع قضات، کارکنان دستگاه‌های وابسته به قوه قضائیه در استان یزد که با حضور رئیس قوه قضائیه برگزار شد، با بیان این که تلاش برای ارتقای سلامت جامعه یکی از مهمترین وظایف دستگاه قضایی است، اظهار کرد: تحقق اهداف گام دوم انقلاب از دیگر رسالت‌های در دستور کار دستگاه است.
 
وی با اشاره به این‌که استان یزد هشتمین استان پهناور کشور است، افزود: یزد جزو چهارمین استان برتر کشور در حوزه صنعتی است.
 
رئیس کل دادگستری یزد در ادامه با بیان این که این استان به واسطه تبدیل شدن به قطب صنعتی سومین شهر مهاجر پذیر کشور است، گفت: تنش فرهنگی و افزایش نرخ بیکاری از جمله چالش‌های ناشی از افزایش مهاجرپذیری در استان یزد است.
 
دهشیری حضور بی رویه اتباع بیگانه را یکی دیگر از دیگر چالش‌های استان یزد در حوزه قضایی و حقوقی دانست و بیان کرد: حدود ۱۳ درصد جمعیت زندان یزد اتباع بیگانه هستند.
 
این مسئول رشد حاشیه نشینی را از دیگر چالش‌های اجتماعی در استان یزد عنوان و تصریح کرد: این چالش نقش مهمی در تأثیرگذاری عملکرد دستگاه قضایی به صورت مستقیم و غیر مستقیم ایفا می‌کند.
 
وی با بیان این که ۱.۴ دهم قضات استان یزد زن هستند و ۵۷ درصد قضات کمتر از ۴۰ سال سن دارند، خاطرنشان کرد: یزد از جمله استان‌های پیشرو در اجرای سیاست‌های قوه قضائیه است.
 
رئیس کل دادگستری استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود کمبود کادر قضایی مجرب، کمبود امکانات فیزیکی و کمبود ساختمان‌های قضایی را از جمله چالش‌های استان یزد در این حوزه دانست و بیان کرد: اصلاح فوری قوانین دادرسی کیفری و مدنی یکی از مهمترین مطالبات کارمندان حقوقی دادگستری یزد است.
 
این مسئول خاطرنشان کرد: تأمین مسکن و سرپناه، تأمین اعتبار برای ساخت مجتمع فرهنگی ویژه کارکنان و ساخت کلینیک تخصصی برای کارکنان دستگاه قضایی از دیگر مطالبات کارکنان دستگاه قضایی در استان یزد است.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم