معاون خدمات شهری شهرداری یزد:

معاون خدمات شهری شهرداری یزد با اشاره به ضرورت هم افزایی عمومی برای افزایش کیفیت زندگی در کلانشهرها، گفت: تمام برنامه‌های مدیریت شهری باید بر مبنای حفاظت از محیط زیست تدوین شوند.

کد خبر: ۴۹۸۸۷
۱۶:۱۵ - ۰۲ بهمن ۱۳۹۸

برنامه‌های مدیریت شهری بر مبنای حفاظت از محیط زیست تدوین شوند

دیدارنیوز ـ صبح امروز دوم بهمن ماه، چهارمین نشست کمیته تخصصی محیط زیست و توسعه پایدار کلانشهر‌های ایران طی دو روز چهارشنبه و پنج شنبه دوم و سوم بهمن ماه به میزبانی استان یزد آغاز بکار کرد.
 
این نشست با هدف ارائه الگو‌های موفق، تبادل تجارب و مشارکت حول محور موضوعات مختلف محیط زیست از جمله قانون هوای پاک و تحلیل آیین نامه مرتبط با وظایف شهرداری‌های کلانشهر‌های و وزارت کشور برگزار شده است.
 
در این نشست ملی نمایندگان محیط زیست ۱۸ شهر کلانشهر کشور، مدیران ارشد اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، مدیران ارشد شهرداری یزد (معاونت خدمات شهری) و اداره کل محیط زیست استان یزد حضور دارند.
 
«حسین صالحیان» معاون خدمات شهری شهرداری یزد در افتتاحیه این نشست با بیان این که بحث محیط زیست یکی از اولویت‌های اجرایی مدیران شهری در استان یزداست، اظهار کرد: مدیران و دست اندرکاران باید طوری عمل کنند که توجه به ظرفیت‌های زیست محیطی و برنامه ریزی در این خصوص رویکرد اصلی اجرایی مدیران ارشد باشد.
 
وی حفاظت از محیط زیست را مهمترین عامل برای افزایش کیفیت زندگی شهری دانست و افزود: جذب مشارکت عمومی شهروندان برای حراست از ظرفیت زیست محیطی یکی از راهکار‌های موثر در این حوزه است.
 
صالحیان مدیریت تولید زباله و تقویت زیرساخت‌های خدمات شهری را از دیگر راهکار‌های توسعه پایدار در مدیریت شهری عنوان کرد و گفت: توجه به حمل و نقل عمومی هم یکی از عناصر موثر در حفظ محیط زیست شهری است.
 
این مسئول با بیان این که تمام برنامه‌های مدیریت شهری بر مبنای حفاظت از محیط زیست تدوین شوند، گفت: محیط زیست شهری در حقیقت زندگی سالم و حمایت از جامعه پویاست.
 
وی در پایان سخنان خود با بیان این که امیدواریم برگزاری این چنین رویداد‌های تخصصی زمینه ارائه خدمات بیش از پیش را ایجاد کند، خاطرنشان کرد: تبادل نظر و هم افزایی عمومی از جمله دستاورد‌های این نشست تخصصی است.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم