معاون دادگستری استان کرمان خبر داد:

معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات دادگستری کل استان کرمان با اشاره به حساسیت ویژه قوه قضائیه برای تعیین تکلیف پرونده‌های معوقه، گفت: تاکنون حدود ۱۰ درصد از پرونده‌های مسن و معوقه در استان کرمان تعیین تکلیف شده اند و این کار باید در ماه‌های آتی با سرعت بیشتری ادامه یابد.

کد خبر: ۴۹۵۰۷
۱۰:۰۴ - ۳۰ دی ۱۳۹۸

تعیین تکلیف ۱۰ درصدی پرونده‌های مسن و معوقه در استان کرمان

دیدارنیوز ـ مهدی بخشی در نشست تعاملی با فرماندهان نیروی انتظامی کرمان در راستای اجرای دستورالعمل رسیدگی به پرونده‌های معوقه و تعیین تکلیف فوری آنها، ضمن بیان این مطلب که در ۹ دی ماه سال جاری دستور العملی درباره تعیین تکلیف فوری پرونده‌های معوقه از سوی ریاست قوه قضائیه به روسای دادگستری کل استان ابلاغ شده است، گفت: در این راستا باید با عزم جزم اقدام شود تا پرونده‌های معوقه و مسن از سیستم استعلام شده و تا پایان سال جاری تعیین تکلیف شوند.
 
معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات دادگستری کل استان کرمان افزود: تاکنون کار استعلام آمار پرونده‌های معوق و مسن در استان کرمان انجام شده است.
 
وی با اشاره به اینکه هر استان تا پایان سال جاری باید آمار عملکرد خود درباره تعیین تکلیف پرونده‌های معوقه را به مرکز ارسال کند، اظهار کرد: آمار این پرونده‌ها در تهران نیز وجود دارد و روند رسیدگی به آن‌ها به صورت هفتگی از مرکز نیز رصد می‌شود.
 
معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات دادگستری کل استان کرمان تاکید کرد: پرونده‌های معوقه علاوه بر آنکه موجب اطاله دادرسی شده، از مواردی است که موجب نارضایتی مردم شده و بر همین اساس رسیدگی و تعیین تکلیف این پرونده‌ها مورد تاکید ریاست قوه قضائیه قرار گرفته است.
 
بخشی ادامه داد: تعیین تکلیف پرونده‌های معوقه در راستای افزایش رضایتمندی مردم و کاهش اطاله دادرسی اجرایی شده است تا با یک کار جهادی شاهد کاهش آمار پرونده‌های معوقه و مسن باشیم.
 
وی با اشاره به حساسیت ویژه قوه قضائیه برای تعیین تکلیف پرونده‌های معوقه، افزود: تاکنون حدود ۱۰ درصد از پرونده‌های مسن و معوقه در استان کرمان تعیین تکلیف شده اند و این کار باید در ماه‌های آتی با سرعت بیشتری ادامه یابد.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم