سرپرست معاونت گردشگری میراث فرهنگی خراسان رضوی خبر داد:

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: با شروع به کار رسمی کمیسیون بازرسی جامعه حرفه‌ای هتل‌داران خراسان رضوی، نظارت و بازرسی از هتل‌های این استان در زمینه کمیت و کیفیت خدمات آغاز شد.

کد خبر: ۴۸۲۴۴
۱۳:۴۷ - ۱۹ دی ۱۳۹۸

آغاز نظارت و بازرسی جامعه حرفه‌ای هتل‌داران از هتل‌های استان

دیدارنیوز ـ یوسف بیدخوری در نشست هم‌اندیشی بازرسان این حوزه با بیان این مطلب، اظهار کرد: با آغاز به کار این کمیسیون، بازرسی و نظارت بر عملکرد و ارائه خدمات ۱۹۹ هتل در مشهد و ۱۹ هتل در شهرستان‌های این استان رنگ و بوی جدید به خود می‌گیرد.
 
وی ادامه داد: بازرسی و نظارت از این هتل‌ها در ایام زمستان با هدف هدایت آن‌ها به سوی شناسایی نقاط قوت و ضعف انجام می‌شود.
 
سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، اظهار کرد: در این زمینه توجه به شاخص‌هایی مانند خودکنترلی توسط واحدها، تطابق تجهیزات و خدمات با درجه هتل، توجه به رعایت نکات و مسائل ایمنی و بهداشت در غذا و نیز جدیت در زمینه عملکرد نیروی انسانی و آموزش در واحد‌های اقامتی باید مورد توجه بازرسان جامعه هتل‌داران قرار گیرد.
 
بیدخوری گفت: ارائه خدمات مطلوب به زائران و مسافران و جلب رضایت آنان از اهمیت فوق‌العاده در عرصه گردشگری زیارت برخوردار است.
 
همچنین امیر سزاوار، رئیس جامعه حرفه‌ای هتل‌داران خراسان رضوی نیز در این نشست، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده ۴۰ بازرس، نظارت و بازرسی هتل‌های استان را تا ۱۵ اسفند ماه بر عهده دارند.
 
وی افزود: در این بازرسی علاوه بر کشف ایرادات و نواقص باید نقاط قوت و قدردانی و تشویق واحدها، ارتقاء کمیت و کیفیت خدمات نیز مورد توجه قرار گیرد.
 
بنا به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی استان؛ رئیس جامعه حرفه‌ای هتل‌داران خراسان رضوی، ادامه داد: با وجود گذشت بیش از ۱۰ سال از فعالیت اتحادیه هتل‌داران خراسان رضوی تاکنون کمیسیونی با عنوان بازرسی در این اتحادیه فعال نشده بود که با آغاز به کار فعالیت جامعه حرفه‌ای هتل‌داران، این کمیسیون ایجاد شد.
 
گفتنی است؛ در حال حاضر ۲۳۶ هتل با ۳۸ هزار و ۳۴۰ تخت در استان خراسان رضوی فعال است.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم