مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان:

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان گفت: در مقایسه با سال گذشته ذخیره سد سفیدرود ۷۷درصد بیشتر از سال گذشته است.

کد خبر: ۴۲۱۳۸
۱۰:۴۸ - ۲۸ آبان ۱۳۹۸

ذخیره سد سفیدرود ۷۷درصد بیشتر از سال گذشته

دیدارنیوز ـ وحید خرمی در جلسه آب منطق‌های گیلان گفت: در حال حاضر ۴۷۹ میلیون مترمکعب آب پشت سد سفیدرود جمع شده که در مقایسه با ۲۷۰ میلیون مترمکعبی ذخیره زمان کنونی پارسال ۷۷ درصد بیشتر است.
 
وی با اشاره اینکه در حال حاضر ورودی آب سد سفید رود ۴۱ مترمکعب بر ثانیه و خروجی آن شش متر مکعب بر ثانیه است، افزود: برای پیشگیری از سیلاب احتمالی ۵۴ درصد ظرفیت سد سفیدرود خالی است.
 
خرمی در ادامه در خصوص سد آیت الله بهجت شهربیجار خاطرنشان کرد: حجم آب ذخیره شده پشت مخزن این سد ۸۲ میلیون مترمکعب است.
 
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان ادامه داد: دبی آب ورودی سد آیت الله بهجت شهربیجار ۱۸متر مکعب بر ثانیه و خروجی آن را ۶.۶ دهم مترمکعب بر ثانیه است.
 
خرمی گفت: پیش از سیلاب‌های اخیر خروجی آب ۴.۶ دهم مترمکعب بر ثانیه بود که برای کنترل سیلاب دو مترمکعب بر ثانیه به عدد خروجی افزوده شده است.
 
وی افزود: گنجایش سد آیت الله بهجت شهربیجار ۱۰۵ میلیون مترمکعب است که تاکنون ۸۰ درصد ظرفیت سد پر شده است و ۲۰ در صد ظرفیت آن نیز برای کنترل سیلاب‌های احتمالی خالی است.
 
خرمی با اشاره به اینکه از شروع بارش‌ها در ۲۳ تا ۲۷ آبان ماه شاهد بارش متوسط ۶.۸۱ دهم میلی متری در گیلان بودیم، گفت: بیشترین این بارش‌ها به ترتیب در قلعه رودخان، رضوانشهر و ماسال به ترتیب ۱۹۴، ۱۷۶ و ۱۶۰ میلی متر گزارش شده است.
 
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان تصریح کرد: بر اساس الگو‌های بارش پیش بینی می‌شود برای اولین بار از زمان احداث سد آیت الله بهجت تاکنون، در ماه‌های آتی شاهد سرریز این سد مخزنی باشیم.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم