استاندار خبر داد؛

استاندار گیلان گفت: تعداد بانوان متقاضی کار در استان ما بیش از میانگین کشوری است.

کد خبر: ۴۱۰۹۰
۱۴:۰۳ - ۱۹ آبان ۱۳۹۸

جمعیت بانوان گیلانی متقاضی کار بیشتر از میانگین کشوری

دیدارنیوز ـ ارسلان زارع در جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری که در سالن شهید انصاری استانداری گیلان برگزار شد، گفت: این کارگروه جایگاه مهمی در استان دارد و حتما باید گروه‌های کاری در این گروه تلاش مضاعف برای توسعه اشتغال استان داشته باشند.
 
وی افزود: اشتغال دغدغه مهمی برای ما است و ما باید تا پایان برنامه ششم میانگین بیکاری گیلان را به ۸ درصد برسانیم.
 
زارع ادامه داد: در تابستان سالجاری نرخ بیکاری گیلان ۹.۶درصد اعلام شد که نسبت به سال گذشته شاهد کاهش نرخ بیکاری در گیلان بودیم.
 
استاتدار گیلان با بیان اینکه آمار فارغ التحصیلان بیکار در استان گیلان نسبت به میانگین کشوری بالاتر است، خاطرنشان کرد: جمعیت بانوان متقاضی کار در گیلان نیز نسبت به میانگین کشوری بیشتر است و باید به فکر ایجاد زمینه‌های اشتغال برای این قشر باشیم.
 
وی تصریح کرد: گیلان در بخش سرمایه گذاری از استان‌های پیشرو کشور است و باید در بخش اشتغالزایی نیز کارنامه‌های درخشانی در استان کسب کنیم.
 
استاندار گیلان با بیان اینکه ضروری است در برابر قوانین منعطف باشیم، افزود: باید تسهیلات که منظور از آن فقط وام نیست بلکه تسهیل در کار به عنوان یک مولفه مهم است را فراهم کنیم.
 
وی گفت: موفقیت ورودبخش خصوصی برای اشتغال و سرمایه گذاری معلول همکاری بخش دولتی است و همه خود را موظف بدانیم تا بخش خصوصی راحت‌تر بتواند در زمینه سرمایه گذاری استان وارد عمل شود.
 
استاندار گیلان خاطرنشان  کرد: اگر چه برای اجرای برخی از پروژه‌ها محدودیت‌هایی وجود دارد، اما باید کمک کنیم تا با رعایت قوانین موانع از سر راه سرمایه گذاران برداشته شود.
 
وی گفت: در حال حاضر ۲۰۰طرح نیمه صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالا وجود دارد که بهره برداری از آن‌ها می‌تواند بالغ بر سه هزار نفر اشتغالزایی داشته باشد. از این سرمایه  نباید غافل شویم و کمک کنیم هر چه سریعتر وارد مدار فعالیت شوند.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم