فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان گفت: شکارچیان متخلف با زنده گیری پرندگان شکاری آن‌ها را به مناطق جنوبی کشور قاچاق کرده و در کشور‌های حاشیه خلیج فارس با قیمت‌های بسیار بالا به فروش می‌رسانند.

کد خبر: ۳۸۱۷۸
۱۳:۰۱ - ۲۰ مهر ۱۳۹۸

قاچاق پرندگان شکاری به کشورهای حاشیه خلیج فارس

دیدارنیوز ـ ساسان اکبری پور با بیان اینکه صد‌ها مورد از تله‌های صید و زنده گیری پرندگان پرارزش شکاری در پارک ملی بوجاق کیاشهر تخریب و معدوم سازی شد، گفت: با توجه به شرایط بسیار مناسب و اکوسیستم کم نظیری که پارک ملی بوجاق از آن برخوردار است شرایط زیستی و زمستان گذرانی برای پرندگان مهاجر و به ویژه پرندگان پر ارزش شکاری را فراهم کرده است.
 
وی افزود: متاسفانه همه ساله در این ایام با افزایش شکارچیان بی رحم که اقدام به تله گذاری به روش‌های مختلف جهت زنده گیری و صید این گونه پرندگان می‌کنند، مواجه هستیم.
 
اکبری پور، ادامه داد: در سال جاری به منظوره مقابله جدی و جلوگیری از این تخلف زیست محیطی یگان حفاظت محیط زیست استان گیلان با همکاری پرسنل سختکوش پارک ملی اقدام به عمل پیشگیرانه و حضور موثر در مناطق تحت مدیریت خود کرده به طوری که تاکنون بیش ۱۵۰ مورد تخریب و معدوم سازی تله‌ها بازگیری در این زمینه به انجام رسیده و با افزایش گشت‌های پایشی و اسقرار نیرو محیط بان در ورودی‌های پارک تمام تردد‌ها به شدت کنترل و ازورود افراد سابقه دار و گشت گذار بی مورد آن‌ها در پارک ملی جلوگیری و اقدام پیشگیرانه به عمل امده است.
 
وی خاطرنشان کرد: متاسفانه این شکارچیان متخلف در صورت صید و زنده گیری این گونه‌های پرارزش، پرندگان شکار شده را به مناطق جنوبی کشور قاچاق کرده و در کشور‌های حاشیه خلیج فارس با قیمت‌های بسیار بالا به فروش می‌رسانند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم