فرمانده نیروی انتظامی گفت: از ابتدای محرم تا هفتم صفر امسال، طبق گزارش‌های رسیده تعداد زائران عتبات عالیات و اربعین نسبت به سال قبل چهار برابر و صدور گذرنامه نیز ۸۰ درصد بیشتر شده‌است.

کد خبر: ۳۷۷۰۹
۱۴:۰۰ - ۱۵ مهر ۱۳۹۸

دیدارنیوز - سردار حسین اشتری امروز در دیدار با آیت‌الله نوری همدانی در قم با اشاره به تنوع ماموریت‌های ناجا در اقصی نقاط کشور، اظهار کرد: این تنوع و خدمات به دلیل برقراری نظم و امنیت است و خداوند را شاکریم که توانسته‌ایم به‌عنوان سرباز ولایت و خدمتگزار مردم ماموریت ها را به لطف الهی به‌خوبی انجام دهیم، هرچند اشکالاتی وجود دارد ولی مسیر را درست و باشتاب ادامه خواهیم داد.

وی با اشاره به طرح‌های برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی، افزود: ناجا پیشتاز این طرح‌هاست که طرح ناظر یک و برخورد با کشف حجاب در داخل خودروها یکی از این طرح‌ها به شمار می‌آید که اجرای این طرح تاثیرات خوبی به همراه داشته است؛ همچنین درحوزه امنیتی نیز طرح‌های بسیار خوبی برای برخورد با اراذل و اوباش انجام‌شده‌است.

فرمانده ناجا بابیان این‌که سال گذشته ۸۷۵ تُن انواع مواد مخدر در کشور کشف‌شده است، گفت: امسال کشفیات مواد مخدر نسبت به سال گذشته ۱۲ درصد افزایش‌یافته و برنامه‌ریزی ما برخورد با عناصر اصلی است.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه از سال ۲۰۰۴ و بعد از ورود آمریکا به کشور افغانستان کشت خشخاش ۵۰ برابر بیشتر شده است که موجب مشکلات و آسیب‌هایی برای کشور شده است.

اشتری با گرامیداشت شهدای ناجا، افزود: سال گذشته بیش از ۵۰ تن از همکاران ما به فیض عظیم شهادت نائل شدند که البته در ۶ ماه نخست امسال آمار شهدا در ناجا نسبت به مدت‌زمان سال قبل ۴۰ درصد کمتر شده‌است.

وی با بیان اینکه، ناجا در حوزه خدمت‌رسانی خدمات متنوعی انجام می‌دهد که یکی از آن‌ها خدمت به زائران اربعین حسینی است، گفت: بیش از ۳۰ هزار نفر از ماموران نیروی انتظامی برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین در مرزها مستقرشده‌اند.

فرمانده ناجا گفت: از ابتدای محرم تا هفتم صفر امسال، طبق گزارش‌های رسیده تعداد زائران عتبات عالیات و اربعین نسبت به سال قبل چهار برابر و صدور گذرنامه نیز ۸۰ درصد بیشتر شده‌است.

وی افزود: دردهه اول محرم که بیش از ۱۰۰ هزار مسجد و حسینیه در کشور وجود دارد، برنامه‌های عزاداری باشکوه‌تر از سال قبل برگزار شد و هیچ‌گونه مشکل امنیتی رخ نداد.

وی با اشاره به اغتشاشات اخیر در عراق، بیان کرد: هدف طراحان این توطئه که پشت آن آمریکا و عربستان بوده است، کمرنگ کردن حرکت باشکوه اربعین است، ‌ اما به لطف خدا موفق نخواهند شد.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم