در دیدار مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی؛

رئیس سازمان انرژی اتمی در دیدار مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: جمهوری اسلامی تصمیم گرفته که بحث برجام جاده یکطرفه نیست و قرار بود این جاده دوطرفه باشد قطعا جمهوری اسلامی ایران هم تصمیمات مقتضی را در زمان مناسب می گیرد همچنان که در سه گام این کار را انجام داده است.

کد خبر: ۳۴۵۸۲
۱۳:۴۹ - ۱۷ شهريور ۱۳۹۸

دیدارنیوز - «علی اکبر صالحی» رئیس سازمان انرژی اتمی روز یکشنبه در دیدار مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اظهار داشت:  اتحادیه اروپا به عنوان پرکننده خلاء عدم حضور آمریکا، قرار بود جایگزین باشد و آن خلاء را پر کند که متاسفانه نتوانسته آن گونه که وعده داده بود عمل کند.

وی عنوان کرد:‌ حتی بدتر از آن شنیدیم که سخنگوی اتحادیه اروپا گفته است که ما به برجام تا زمانی متعهد هستیم که ایران متعهد باشد.

رئیس سازمان انرژی اتمی بیان کرد: از این سوال و پاسخ سخنگو [اتحادیه اروپا که] گفته تعهد اروپا به چی؟ آیا تعهدشان به عدم پایبندی است؟ تعجب می کنم، آیا تعهدشان به خلف وعده است که ما هم نظر هستیم. واقعا اروپایی‌ها تا به حال متاسفانه اینگونه عمل کرده‌اند.

صالحی افزود: ایران در مذاکرات حسن نیت نشان داد و برجام به نتیجه رسید، ولی متأسفانه طرف مقابل نتوانست خودش را ملزم به تعهدات بداند و از برجام خارج شد.

وی همچنین با اشاره به حضور فروتا در ایران گفت: امیدواریم همان طور که در گذشته همکاری‌های وسیعی با آژانس داشتیم در زمان ایشان هم همکاری‌های گسترده‌ای داشته باشیم.

معاون رئیس جمهوری افزود: ایشان به عنوان معاون آقای آمانو تخصص بالایی دارد و آشنایی ایشان با برجام، می‌تواند درخصوص نحوه همکاری‌ها و ادامه همکاری بین ایران و آژانس بسیار کمک کند.
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم