جانشین معاون پدافند غیرعامل کشور:

جانشین معاون بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: تلاش داریم تا مطالعات طرح جامع پدافند غیرعامل در همه استان‌های کشور امسال تکمیل شود.

کد خبر: ۳۳۷۴۸
۱۵:۰۰ - ۱۰ شهريور ۱۳۹۸

دیدارنیوز- عزیزالله خسروجردی صبح یکشنبه در نشست شورای پدافند غیرعامل استان بوشهر اظهار داشت: بالاترین مجموعه در عرصه پدافند غیرعامل در کشور کمیته دائمی پدافند غیرعامل کشور است که به نوعی سازمان پدافند غیرعامل مجری سیاست‌های این کمیته است.

وی افزود: ریاست کمیته دائمی پدافند غیرعامل کشور با رئیس جمهور است و تعدادی از اعضای این کمیته وزیر کشور، وزیر دفاع، معاون رئیس جمهور و تعدادی از فرماندهان نظامی و سطح کلان کشور هستند.

جانشین معاون بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور خاطرنشان کرد: همه برنامه‌ها و سیاست‌های مربوط به پدافند غیرعامل در این کمیته مطرح، بررسی و تصویب می‌شود و برای دستگاه‌های کشوری و لشکری لازم‌الاجرا است.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور ریاست این کمیته را به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تفویض اختیار کرده‌اند افزود: دبیری این کمیته با سازمان پدافند غیرعامل کشور است و بالاتر از این مجموعه در حوزه پدافند غیرعامل کشور نداریم.

خسروجردی با اشاره به تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل در همه استان‌های کشور بیان کرد: ۳۱ استان قراردادها بسته شده است و در کشور نزدیک ۵۰ درصد مطالعات توسط مجریان و دانشگاه‌ها انجام شده است.

وی میزان پیشرفت فیزیکی طرح جامع پدافند غیرعامل در سطح کشور را ۵۰ درصد عنوان کرد و ادامه داد: امیدواریم تا پایان سال جاری مطالعات را در سطح کشور به پایان برسانیم که با جدیت دنبال می‌شود.

جانشین معاون بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور افزود: در حالی حاضر طرح جامع پدافند غیرعامل استان کرمان تکمیل شده است و استان مازندران هم با حضور استاندار به تصویب رسیده است، استان زنجان ۹۰ درصد پیشرفت دارد و بخش قابل توجهی از استان‌ها بالای ۷۰ درصد پیشرفت دارند.

وی خواستار همکاری با شرکت مجری برای تکمیل طرح جامع پدافند غیرعامل استان بوشهر شد و بیان کرد: صفر تا ۱۰۰ پدافند غیرعامل هر استان با مدیرکل پدافند غیرعامل است و مطالعات هم زیر نظر مدیرکل پدافند انجام می‌شود.

خسروجردی با اشاره به تفاهم نامه وزیر کشور و رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، تاکید کرد: بر این اساس مقرر شد ۵۰ درصد هزینه‌ها توسط سازمان پدافند غیرعامل و ۵۰ درصد هم توسط وزارت کشور تأمین شود.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم