مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: بعد از سیل ابتدای امسال در استان ۲۲۰۰ نفر تحت پوشش بیمه بیکاری قرار گرفتند که در حال حاضر بیش از ۷۰ درصد آن‌ها مشغول به کار شدند.

کد خبر: ۳۳۳۴۳
۱۰:۳۱ - ۰۶ شهريور ۱۳۹۸

۸۰ درصد تسهیلات اشتغال خانگی در اختیار بانوان قرار گرفت

دیدارنیوز ـ سعید مازندرانی اظهار کرد: بیش از ۷۰ درصد کسانی که بعد از سیل بدلیل وارد شدن آسیب به واحد صنعتی یا تولیدی، مقرری بیمه بیکاری دریافت می‌کردند، مجددا مشغول به کار شدند و مابقی نیز انشاالله بعد از بهره برداری از واحد‌ها مشغول به کار خواهند شد.
 
وی بیان کرد: در سه ماهه نخست امسال نرخ بیکاری در استان به ۱۱ درصد رسید که نسبت به سال گذشته دو درصد افزایش داشتیم و این موضوع دلایل متعددی دارد که یکی از آن‌ها سیل و مشکلات بعد از آن است.
 
مازندرانی تصریح کرد: تاکنون بیش از ۳۳۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری به ۴۰۷۲ طرح در استان پرداخت شد. با تکمیل این طرح‌ها ۶۷۲۱ شغل در استان ایجاد خواهد شد.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان با اشاره به اینکه این طرح‌ها مرحله به مرحله به مناسبت‌های مختلف در حال افتتاح است، خاطرنشان کرد: در هفته دولت امسال ۳۱ طرح در راستای تسهیلات اشتغال روستایی به بهره برداری می‌رسد. با بهره برداری از این طرح‌ها برای ۲۰۶ نفر شغل ایجاد می‌شود.
 
وی خاطرنشان کرد: در بخش تعاون ۲۵ طرح با اشتغالزایی ۵۰۳ نفر را آماده بهره برداری داریم که این طرح‌ها در هفته تعاون افتتاح خواهند شد. 
 
مازندارنی تصریح کرد: در بخش اشتغال فراگیر مبلغ ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات با اشتغال زایی ۷۱۶ نفر و در بخش مشاغل خانگی نیز مبلغ ۲۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تسهیلات برای ایجاد ۳ هزار شغل پرداخت شد. ۸۰ درصد تسهیلات اشتغال خانگی در اختیار بانوان قرار گرفت.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۴۵۵۵ شغل توسط دستگاه‌های استان در سامانه رصد به ثبت رسیده است.
 
لازم به ذکر است: در سیلاب اخیر علاوه بر واحد‌های مسکونی، ۱۲۰ واحد صنعتی در شهرک‌های صنعتی استان، شش معدن و بسیاری از مرغداری‌ها و مغازه‌های تجاری دچار آبگرفتگی شدند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم