۷۹۴ واحد مسکن مهر روز سه شنبه در چهارمین روز هفته دولت با حضور استاندار خراسان رضوی و جمعی از مسئولان این استان در شهر جدید گلبهار بهره برداری شد.

کد خبر: ۳۳۲۲۳
۱۳:۰۰ - ۰۵ شهريور ۱۳۹۸

افتتاح ۷۹۴ واحد مسکن مهر در شهر جدید گلبهار

دیدارنیوز ـ استاندار خراسان رضوی در حاشیه این مراسم گفت: یک هزار و ۳۹۴ واحد مسکن مهر در هشت شهر استان خراسان رضوی همزمان با هفته دولت به بهره برداری رسیده است. 
 
علیرضا رزم حسینی افزود: در شهر گلبهار ۷۹۴ واحد مسکن مهر با تلاش تعاونی‌ها و انبوه سازان آماده بهره برداری برای اقشار کم درآمد شده است.
 
وی با اشاره به حاشیه نشینی شهر مشهد اظهار داشت: با توجه به اینکه تعدادی از واحد‌های مسکن مهر شهر گلبهار متقاضی ندارند، افرادی که در حاشیه شهر مشهد هستند در صورت تمایل می‌توانند از این واحد‌ها استفاده کنند.
 
وی با اشاره به طرح نجات حاشیه شهر مشهد گفت: این طرح با جدیت و همکاری همه دستگاه‌های اداری به زودی عملیاتی می‌شود.
 
مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید گلبهار نیز در این مراسم گفت: ۷۹۴ واحد مسکن مهر که در این شهر به بهره برداری رسید توسط انبوه سازان و تعاونی‌ها ظرف سه سال ساخته شده است. 
 
هومن گریوانی افزود: افرادی که در این واحد‌های مسکونی مستقر خواهند شد زیرپوشش بهزیستی، کمیته امداد و از اقشار کم درآمد هستند.
 
وی اظهار داشت: برای هر متر مربع از این واحد‌های مسکونی به طور ناخالص ۸۰۰ هزار تومان هزینه شده است.
 
شهرجدید گلبهار که برای جمعیت ۲۰۰ هزار نفر و قابل توسعه تا ۴۰۰ هزار نفر ایجاد شده است با وسعت چهار هزار هکتار در ۳۵ کیلومتری شمال غربی مشهد در امتداد جاده مشهد - قوچان واقع است.
 
ایجاد این شهر در چارچوب سیاست ایجاد مراکز اقماری اسکان جمعیت برای شهر‌های بزرگ به منظور کنترل توسعه پیوسته این شهرها، هدایت اسکان جمعیت در محدوده اطراف آن‌ها و جلوگیری از نابودی زمین‌های کشاورزی اطراف شهر‌ها و اسکان بی رویه جمعیت در سال ۱۳۷۲ به عنوان نخستین مصوبه "طرح جامع شهر‌های جدید" به تصویب شورای عالی شهرسازی ایران رسید.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم