مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان از اجرای ۳۷ پروژه در سه حوزه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی بمناسبت هفته دولت در استان خبر داد.

کد خبر: ۳۲۹۷۲
۱۳:۵۳ - ۰۳ شهريور ۱۳۹۸

افتتاح ۳۷ پروژه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی گیلان 

دیدارنیوز ـ شهرود امیرانتخابی، هفته دولت را فرصتی مغتنم برای انعکاس جلوه‌های از تلاش خدمتگذاران نظام و تعامل بخش خصوصی در راستای آبادانی ایران زمین خواند و ضمن تجلیل از مقام شامخ شهیدان رجایی و باهنر، اظهار کرد: ارائه عملکرد دولت باید بصورت شفاف صورت گیرد.
 
وی تصریح کرد: رویکرد دولت یازدهم و دوازدهم تقویت روحیه نشاط و امید در جامعه بوده است و زمینه تحقق این امر و افزایش اعتماد عمومی مردم نسبت به دولت، بیان اقدامات و عملکرد دولت به شهروندان است. 
 
این مقام مسئول از هفته دولت به عنوان گفتمان وحدت بخش و آینده‌محور یاد کرد که تبیین موضوعات مختلف را به دنبال داشته است.
 
امیرانتخابی به بیان اقدامات قابل اجرا از سوی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان طی هفته دولت پرداخت و افزود: در این هفته ۳۷ پروژه در سه حوزه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی با حجم سرمایه گذاری و اعتباری بالغ بر ۵۴۰ میلیارد ریال افتتاح و امکان اشتغال تقریبی ۲۰۰ نفر ایجاد می‌شود.
 
وی ۱۲۰ میلیارد ریال از مجموع سرمایه گذاری برای طرح‌های مذکور را تامین شده از سوی بانک‌ها دانست و یادآور شد: مبلغ ۱۸ میلیارد ریال نیز از محل اعتبارات ملی تامین شده که اتمام طرح سالمسازی ساحل چمخاله و ۵ پروژه حوزه میراث فرهنگی با محوریت بازگشایی بخش شرقی قلعه رودخان، ساماندهی مناره صومعه سرا، افتتاح فاز اول سایت موزه اسب ریسه و محوطه سازی حمام مریان را با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال در بر داشته است.
 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان تعدد دفاتر خدمات مسافرتی معتبر با خدماتی منحصر به فرد را عنصری قابل اتکا در امر توسعه گردشگری استان خواند و از افتتاح دو دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری در رشت با میزان سرمایه گذاری دو میلیارد ریال و اشتغالزایی مستقیم برای ۶ نفر خبر داد.
 
امیرانتخابی همچنین به افتتاح ۲۲ واحد هتل و بوم گردی در شهرستان‌های آستانه اشرفیه، انزلی، رودسر، شفت، صومعه سرا، فومن، ماسال، رودبار، تالش، رضوانشهر، آستارا و لاهیجان اشاره کرد و گفت: سه کارگاه صنایع دستی طی هفته دولت به بهره برداری می‌رسد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم