نگاهی به برنامه های فرهنگی در محک

اعضای گروه جشنواره آئینی- سنتی در روز چهارشنبه 23 مرداد ماه، با هدف حمایت از کودکان مبتلا به سرطان به محک آمدند.

کد خبر: ۳۲۳۵۴
۰۹:۱۶ - ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
اجرای جشنواره آئینی در محکدیدارنیوز- اعضای گروه جشنواره آئینی- سنتی در روز چهارشنبه 23 مرداد ماه، با هدف حمایت از کودکان مبتلا به سرطان به محک آمدند.

به گزارش روابط عمومی محک، اعضای این گروه که پیش از این، افتتاحیه هجدهمین دوره جشنواره خود را در سال 1396 در مؤسسه خیریه محک برگزار کرده بودند، بار دیگر نیز با در هم آمیختن هنر و فرهنگ اصیل ایرانی باور به این حقیقت را در دل‌ کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌هایشان زنده کردند که سرطان پایان کودکی نیست. این گروه همچنین با اجرای نمایش‌های اصیل و سنتی خطه آذربایجان در اتاق‌های بستری و اقامتگاه محک، روزی متفاوت برای قهرمانان کوچک محک ساختند. 

محمد یوسفی‌زاده سرپرست گروه تَکم، یکی از گروه‌های اجرا کننده در نوزدهمین جشنواره بین‌المللی آئینی و سنتی در خصوص حضور این گروه در محک گفت: «سومین بار است که به محک می‌آییم و باید بگویم که اجرا برای کودکان محک برای ما یک افتخار است و همواره از این همکاری به خود می بالیم.»

وی ادامه داد:«هدف‌مان از اجرا  برای کودکان محک، شاد کردن آنها است زیرا می‌دانیم که آنها وخانواده‌هایشان در مسیر مبارزه با بیماری سرطان راه سختی در پیش دارند.»

یوسفی‌زاده با اشاره به مضامین اشعار اجرا  شده توسط این گروه تصریح کرد: «تَکم به معنای شادی است و سعی کردیم مضامین اشعار انتخاب شده، پیام‌آور شادی، امید و انگیزه باشد.» 

لازم به ذکر است حضور اعضای این جشنواره هر سال زیر سقف این خانه سبب می‌شود تا کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌هایشان یک روز شاد، بدون دغدغه درمان سرطان را تجربه کرده و خاطرات خوب این روزها را در ذهنشان ثبت کنند. محک قدردان تمامی هنرمندانی است که هنر والای خود را در راستای حمایت از فرزندان این مرز و بوم به کار می‌گیرند و باور دارد با همراهی آنهاست که می‌تواند روزی بهبودی تمام کودکان مبتلا به سرطان را جشن بگیرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم