مدیرکل امور اجتماعی استانداری همدان گفت: سامانه جامع سازمان‌های مردم نهاد در دفتر امور اجتماعی استانداری ایجاد شده و در حال عضو گیری است.

کد خبر: ۳۲۰۳۷
۱۵:۳۹ - ۲۳ مرداد ۱۳۹۸

سمن‌های همدان صاحب سامانه جامع شدند

دیدارنیوز ـ مهرداد نادری فر در نشست استاندار با سازمان‌های مردم نهاد همدان فعالیت سمن‌ها در این استان را چشمگیر دانست و گفت: با راه اندازی سامانه جامع سمن‌ها اطلاعات و نحوه خدمات دهی آنان به ثبت می‌رسد.
 
وی خاطرنشان کرد: همچنین در روز‌های اخیر از ۲ مرکز خیریه بهشت پناه و پویندگان مهر رونمایی شد.
 
نادری فر با اشاره به تشکیل اتاق فکر آسیب‌های اجتماعی در استانداری همدان گفت: همزمان با هفته مشارکت‌های اجتماعی، دیدار با خانواده شهدا و جانبازان، دیدار با نماینده، ولی فقیه، برگزاری جشنواره بومی محلی خانواده‌های مردم نهاد و نشست تخصصی تشکل‌های حوزه سلامت در دستور کار قرار گرفت.
 
مدیرکل امور اجتماعی استانداری همدان، برگزاری نشست‌های تخصصی با تشکل‌های محیط زیست و گردشگری، بهره برداری از خانه تشکل‌های سازمان‌های مردم نهاد، برگزاری همایش پیاده روی و پاکسازی طبیعت در گنجنامه و نشست تخصصی سازمان‌های مردم نهاد در حوزه فرهنگی و ادبی را از برنامه‌های اجرایی در ۲ روز آینده عنوان کرد.
 
نادری فر با اشاره به برون سپاری طرح‌های اجتماعی به سازمان‌های مردم نهاد گفت: سال گذشته ۲۶ طرح و سال ۹۶ تعداد ۱۱ طرح اجتماعی به سمن محول شد.
 
وی ادامه داد: سال ۹۲ تعداد سازمان‌های مردم نهاد ۲۷۵ سمن بود و از این سال تاکنون ۲۰۰ سمن افزوده شده است.
 
مدیرکل امور اجتماعی استانداری همدان بیان کرد: این سازمان‌های مردم نهاد توسط استانداری، فرمانداری ها، نیروی انتظامی، بهزیستی، ورزش و جوانان و فرهنگ و ارشاد مجوز اخذ کرده اند.
 
نادری فر خاطرنشان کرد: اداره ورزش و جوانان با ۱۰۱ سمن و استاندار با ۱۰۰ سمن بیشترین مجوز را صادر کرده اند.
 
وی یادآور شد: همچنین یکصد سمن نیز در مرحله بررسی و صدور مجوز قرار دارند.
 
در این نشست نماینده سمن‌ها به طرح پیشنهاد‌های خود در عرصه‌های مختلف پرداختند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم