در جذب به دین از روش‌های مهربانانه استفاده کنید...کاری کنیم مردم به دین علاقه‌مند شوند نه اینکه از آن احساس بدی پیدا کنند.

کد خبر: ۲۸۳۵۵
۱۴:۵۲ - ۰۴ تير ۱۳۹۸

دیدارنیوز - محمد محمدی ری‌شهری عضو مجلس خبرگان رهبری انتخاب شعار «مهربانی به رسم اهل‌بیت» برای دهۀ کرامت را ستود و گفت: گفتار‌ها و رفتارهای اهل بیت علیهم‌السلام به قدری زیباست که هر شنونده و بیننده‌ای را جذب می‌کند و نمی‌شود انسان زیبایی را ببیند و بشنود ولی نسبت به آن محبت و عشق پیدا نکند، زیرا انسان طبیعتا زیبایی را دوست دارد و نسبت به آن گرایش پیدا می‌کند.

وی که در نشست هماهنگی ستاد کرامت در استان تهران سخن می‌گفت تصریح کرد:

برای دعوت به مکتب اهل بیت و نظام مبتنی بر ارزش های این مکتب نباید سخت‌گیری کرد و خشونت ورزید، زیرا امر به معروف با خشونت و سخت گیری نتیجه نمی‌دهد، چنانچه در روایت آمده است که حکومت بنی‌امیه با شمشیر و خشونت و ظلم شکل گرفته بود و این سیره حکومتی اسلام نیست، بلکه سیرۀ حکومتی اهل‌بیت بر پایه مدارا و بر اساس دوستی و وقار و رعایت مصالح در بیان امور و حُسن رفتار با مردم و وَرَع و تلاش است.

ری شهری گفت: روش خود را در امر به معروف و نهی از منکر باید تغییر دهیم و تا زمانی که مبادی اصلاح نشود، برخورد با نتایج فایده‌ای ندارد و هیچ وقت موفق نخواهیم شد. برخورد و تنبیه باید آخرین راه ممکن باشد و آن هم صرفاً به کسانی تعلق گیرد که تحت هر شرایطی لج بازی می‌کنند.

وزیر اطلاعات دولت دهه 60 تلاش‌های نیروی انتظامی و سردار اشتری را تحسین و در عین‌حال یادآوری کرد: مادام که صدا و سیما، دانشگاه و دیگر نهادهای مهم کشور تولید بی‌حجابی می‌کنند، موضوع حجاب با بگیر و ببندها حل نخواهد شد.

ری شهری این پرسش را مطرح کرد: چرا فقط از نیروی انتظامی انتظار داریم به وظیفه خود عمل کند و چرا دیگر دستگاه‌های کشور در زمینه حجاب به وظایف خود عمل نمی‌کنند؟

تولیت آستان حضرت عبدالعظیم توصیه کرد: در جذب به دین از روش‌های مهربانانه استفاده کنید همچون روش‌هایی که بزرگان اخلاق همچون آیت‌الله حق‌شناس به کار می‌بردند و باید کاری کنیم مردم به دین علاقه‌مند شوند نه اینکه از آن احساس بدی پیدا کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم