سفیر فلسطین در تهران با تاکید بر اینکه از یک وجب از خاک فلسطین چشم پوشی نمی‌کنند گفت: تنها چیزی که می‌تواند جلوی اقدامات دشمن صهیونیستی را بگیرد وحدت جهان اسلام و عرب است و این که هر کسی به مسئولیت خودش عمل کند.

کد خبر: ۲۵۷۸۹
۱۳:۳۴ - ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸

دیدارنیوز - صلاح الزواوی در نشست خبری که به مناسبت سالگرد روز نکبت (آوارگی صدها هزار فلسطینی و تشکیل رژیم جعلی صهیونیستی) در محل سفارت فلسطین در تهران برگزار شد با تبریک ماه مبارک رمضان اظهار کرد: امروز سالگرد فاجعه فلسطین یا به قول ما روز نکبت است روزی که فلسطین را از دست دادیم و دشمن فلسطینی دولت خود را در سرزمین فلسطین تأسیس کرد.
 
وی ادامه داد: بنده به عنوان یک مبارز فلسطینی و نه به عنوان سفیر صحبت می‌کنم باید بدانیم که برخورد ما با مسائل تفاوت دارد وقتی که معیار یا میزان ما اسلامی باشد راه حل هم اسلامی خواهد بود و اگر برخورد ما ملی گرایی باشد راه حل فرق می‌کند.

حقیقت مساله فلسطین این است که ما یک روزی یک دولت واحد (دولت عثمانی) داشتیم اما این دولت به علل مختلف از بین رفت و امروز ۶۰ کشور اسلامی وجود دارد و متأسفانه تنها چیزی که ما را کنار یکدیگر قرار می‌دهد سازمان همکاری اسلامی و اتحادیه عرب برای کشورهای عربی است.

مقدم السفرای نمایندگی‌های دیپلماتیک در تهران همچنین بیان کرد: جلسات ما در اتحادیه عرب یا سازمان همکاری اسلامی جلسات پر از تعارف است و تصمیماتی که گرفته می‌شود به وضعیت کنونی ما و حل مشکلات نمی‌پردازد. ما از دیرباز در برابر یک همپیمانی آمریکایی-صهیونیستی قرار گرفته‌ایم که این همپیمانی پیروزی‌هایی را به دست آورده است.

رؤسای آمریکا همپیمانی استراتژیک با صهیونیست‌ها داشته و دارد و نقشه‌های خود را برای ضربه زدن به جهان اسلام و تشکیل پایگاه نظامی در منطقه ما اجرا می‌کنند. آنها می‌خواستند پایگاهی در منطقه ما داشت باشند که بتوانند سیطره خود را حاکم کرده و بر تصمیم‌گیری‌ها مسلط شوند.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم