ستاد مبارزه با مواد مخدر:

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور از اختصاص یافتن یکی از مراکز بازپروری برای پذیرش «منع پذیرش‌های معتادان دارای بیماری» خبر داد.

کد خبر: ۲۲۶۰۹
۱۳:۳۸ - ۲۶ اسفند ۱۳۹۷

دیدارنیوز - سردار اسکندر مؤمنی اظهار کرد: در سخنرانی سران کشورها که آمریکایی‌ها هم در آن جلسه حضور داشتند اعلام کردم که در راستای مبارزه با مواد مخدر و قاچاق آن و درگیری با اشرار قاچاقچی، ۳۸۰۰ نفر از جوانان ما به شهادت رسیدند و ۱۸ نفر در سال جاری شهید شدند.

وی افزود: افغانستان ۱۰ هزار تن مواد مخدر را در سال کشت و توزیع می‌کند اما در ایران ۸۰۰ تن کشف می‌شود در جای دیگر ۲۰۰ تن، و بقیه کشورها در راستای مبارزه با مواد مخدر کم کاری می‌کنند که من‌گفتم اگر این روند ادامه داشته باشد جمهوری اسلامی ایران در روند اجرای کارهای خود تجدید نظرخواهد کرد و صرفاً به رسیدگی موارد داخلی خواهد پرداخت.

سردار مؤمنی تصریح کرد: نگاه ما نگاه انسانی به معتادان است، هرگز این افراد را عناصر زائد نمی‌دانیم، این افراد نباید زیر بوته‌ها بخوابند و سرپناه نداشته باشند، باید مراکزی باشد به آن‌ها رسیدگی شود و درمان شوند.

وی افزود: مراکزی که در حال حاضر در حال فعالیت است مسائل درمان و رسیدگی به معتادان را دستور کار خود قرار دادند.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور بیان کرد: کسانی که منع پذیرش دارند باید درمان شوند، بایستی یک مرکز از میان مراکز موجود برای منع پذیرشی‌ها اختصاص یابد.

سردار مؤمنی خاطرنشان کرد: بیش از ۳۴ هزار نفر در مراکز ما درمان و بستری شدند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم