همزمان با انتقاد رییس جمهور ترکیه از تحریم‌های اعمال شده علیه ونزوئلا، نیکولاس مادورو از حق کشورش برای صادرات طلا دفاع کرد.

کد خبر: ۱۵۸۲۲
۱۰:۰۳ - ۱۳ آذر ۱۳۹۷

دیدارنیوز - آمریکا در تحریم‌های اعمال شده علیه ونزوئلا صادرات طلا با کشتی را مورد هدف قرار داد که این مساله مورد انتقاد بسیار دولت ونزوئلا قرار گیرد.

همچنین واشنگتن تحریم‌هایی را علیه مقامات ونزوئلا را به اتهام فساد تدوین کرده است.
 
رییس جمهور ترکیه در سفرش به کاراکاس اعلام کرد: مشکلات سیاسی نمی‌تواند با مجازات همه مردم کشور حل شود. ما چنین تدابیری را که قوانین تجارت جهانی را زیر سوال می‌برد تصویب نمی‌کنیم. در حال‌ حاضر ونزوئلا در بحران اقتصادی به سر می‌برد. تورم در این کشور بیش از حد افزایش یافته است. کمبودهایی در حوزه مواد غذایی و دارویی وجود دارد. بسیاری از مردم ونزوئلا برای فرار از این بحران به کشورهای دیگر مهاجرت کرده‌اند.

اگر چه اردوغان در اظهاراتش به طور مستقیم به آمریکا و شخص دونالد ترامپ اشاره نکرد، اما گفت‌: مادورو با حملات خرابکارانه‌ای از سوی برخی کشورها مواجه بوده و اقداماتی برای ایجاد بحران اقتصادی در این کشور از سوی برخی انجام شده است.

رییس جمهور ترکیه در ادامه‌ اظهاراتش خواستار تقویت روابط تجاری شد.

روابط تجاری میان دو کشور در حال‌ افزایش است. بر اساس آمار ارائه شده از سوی آنکارا، این کشور به میزان ۹۰۰ میلیون دلار طلا از ونزوئلا در نه ماهه گذشته امسال وارد کرده است.

همچنین مادورو بدون اشاره به آمریکا تحریم‌های اعمالی علیه ونزوئلا را محکوم کرده و گفت‌: این کشور حق فروش طلا به کشورهای دیگر را دارد.

رییس جمهور ترکیه در اولین سفرش به ونزوئلا، از نیکولاس مادورو تمجید کرد.

وی گفت‌: من فکر می‌کنم مادورو تلاش مثال زدنی برای نجات کشورش انجام داده که بسیار ارزشمند است.

همچنین اردوغان پیشنهاد کمک به ونزوئلا را داد.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم