عضو سابق شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با اشاره به کنگره ۶ مهرماه این حزب، گفت: طیف الیاس حضرتی افرادی را عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی کرده‌ است که حتی یک روز هم عضو عادی حزب نبوده‌اند.

کد خبر: ۱۲۰۴۱
۱۲:۱۳ - ۲۰ مهر ۱۳۹۷

دیدارنیوز - رحمت‌الله بیگدلی عضو سابق شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با اشاره به تاسیس حزب منشعب از حزب «اعتماد ملی» اظهار داشت: برای تاسیس حزب جدید، تاکنون ۷ جلسه منظم برگزار کرده‌ایم و مشغول تدارک کارهای مقدماتی از جمله تدوین مرامنامه و اساسنامه و همچنین بحث‌ روی‌ تعیین اعضای هیات موسس و چگونگی تاسیس‌ و راه‌اندازی حزب هستیم.

وی درباره نام پیشنهادی برای حزب جدید گفت: در نشست‌های مختلف و همچنین‌ از طریق رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی برای‌ انتخاب نام حزب، فراخوان داده‌ایم و تاکنون حدود ۳۰ اسم پیشنهاد شده است.

بیگدلی اظهار داشت: در نهایت نامی که معنای مناسب‌تر و مقبولیت زیادتر داشته و از بقیه بیش‌تر مورد توجه باشد و رای بیاورد، انتخاب خواهد شد. 

وی در پاسخ‌ به‌ سوالی درباره‌ کنگره روز ۶ مهرماه حزب اعتماد ملی که توسط طیف الیاس حضرتی برگزار شد، اظهار داشت: صدر تا ذیل و مقدمات و همچنین نتایج این کنگره، به‌ نظر ما غیرقانونی‌ و نامشروع بود و به‌ همین دلیل، ما شرکت در آن را خلاف قانون و نادرست می‌دانستیم چون با تمهیدی که آقای الیاس حضرتی و تیم کودتا تدارک دیدند، همه اعضای موثر و مسئولان شاخه‌ها و کمیته‌ها حذف‌ شدند و کنگره‌ با افرادی برگزار شد که یک روز هم سابقه عضویت در حزب اعتماد ملی را نداشتند.

بیگدلی ادامه داد: در نتیجه، بسیاری از افرادی که به عنوان انتخاب‌کننده در این کنگره حضور داشتند یا حتی برخی از افرادی که به عنوان اعضای‌ شورای مرکزی حزب انتخاب شدند، اصلا سابقه یک روز عضویت در اعتماد ملی را ندارند. 

وی افزود: از جمله این افراد، حسین کروبی، دختر ابراهیم امینی عضو شورای شهر تهران، باجناق‌ حسن کریمیان، خواهرزاده الیاس حضرتی، نگین‌تاجی‌ از معاونان‌ افشانی‌ در شهرداری تهران‌ و تعدادی دیگر هستند که حتی یک روز هم عضو عادی‌ حزب اعتماد ملی نبوده‌اند.  

بیگدلی تصریح کرد: این افراد، شورای مرکزی‌ حزب اعتماد ملی را به‌ محفل خانوادگی تبدیل کرده اند و به‌ زودی ما شاهد رقابت‌های‌ خانوادگی در شورای مرکزی خواهیم بود. 

وی گفت: آقای الیاس حضرتی و تیم کودتا، آمدند و منسوبین خودشان از جمله دختران، پسران، باجناق‌ها، کارکنان روزنامه «اعتماد» و کارکنان شهرداری تهران را بدون یک روز عضویت در حزب برای رای دادن و انتخاب‌ شدن‌ وارد کنگره کردند. 

بیگدلی با اشاره به‌ شرایط لازم برای انتخاب‌کنندگان و انتخاب‌شوندگان گفت: بر مبنای اساسنامه حزب اعتماد ملی، فقط کسانی می توانند در کنگره شرکت کنند و رای بدهند که علاوه بر عضویت در حزب، دارای شرایط لازم برای شرکت در کنگره هم باشند و طبق بخشنامه‌ اعلامی‌، کسانی می‌توانستند کاندیدای‌ عضویت‌ در شورای مرکزی شوند که حداقل ۳ سال سابقه عضویت در حزب را داشته باشند اما در این‌ کنگره، نه بسیاری از رای‌دهندگان یک روز عضو حزب بوده‌اند و نه برخی از منتخبان‌، شرایط کاندیداتوری را داشتند. 

عضو سابق شورای مرکزی حزب اعتماد ملی اظهار داشت: متاسفانه رفتار مقامات مسئول وزارت کشور و گزارشی که از سوی تیم‌ کودتا درباره کنگره چهارم خردادماه به‌ کمیسیون ماده ۱۰‌ احزاب دادند فاجعه‌ و خیانت به‌ تحزب در ایران بود.

بیگدلی افزود: من مقامات وزارت کشور به خصوص دست‌اندرکاران معاونت سیاسی وزارت کشور را به مناظره‌ای در حضور خبرنگاران دعوت می کنم تا اثبات کنم وزارت کشور در این ماجرا چه رفتار نادرستی‌ داشته و طیف الیاس حضرتی چه در انتخابات چهارم خرداد و چه در کنگره روز ششم مهرماه مرتکب‌ چه تخلفات فاحش‌ و تکان‌دهنده‌ای‌ شده اند.   

وی افزود: آقای سرمست دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب به‌ آقای منتجب‌نیا و حتی به من گفت که ما می‌دانیم گزارش‌ این‌ها درباره کنگره چهارم خرداد نادرست است اما ما با تسامح و تساهل برخورد کردیم. این در حالی است که این رفتار غیرقانونی وزارت کشور که با فشار آقای الیاس حضرتی از طریق مجلس انجام شد، خیانت در حق‌ تحزب بود و حزب اعتماد ملی را نابود کرد. 

بیگدلی‌ ادامه داد: ما مدارک و اطلاعات لازم برای اثبات تخلفات گسترده در کنگره اخیر حزب اعتماد ملی را جمع‌آوری کرده‌ایم‌ و به‌زودی آن‌ها را همراه با شکایتی به‌ کمیسیون ماده ۱۰ احزاب تقدیم و در صورت سهل‌انگاری وزارت کشور و پاسخ حقوقی و عادلانه نگرفتن‌ از طریق مراجع بالاتر اقدام خواهیم کرد
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم