پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

تحلیل «سوزان رایس» از پیامدهاى ترور سردار سلیمانى برای آمریکا/ آمریکایی‌ها دیگر امن نیستند

تحلیل «سوزان رایس» از پیامدهاى ترور سردار سلیمانى برای آمریکا/ آمریکایی‌ها دیگر امن نیستند

«سوزان رایس» سیاستمدار آمریکایی در یادداشتی که نیویورک تایمز منتشر کرده است پیامد‌های ترور سردار سلیمانی را بیان کرده است. وی می‌نویسد: بعد از ترور دومین مقام مهم ایران، یک چیز روشن شده است: آمریکایى‌ها دیگر امن نیستند. آمریکایى‌ها باید آمادگى هر پیامدى را داشته باشند. احتمال وقوع جنگ حتمى نیست، اما احتمال درگیرى و تنش جدى، از هر زمان دیگری بیشتر احساس می‌شود. از فعالیت‌هاى دیپلماتیک و تجارى آمریکا تا ارتش و مردم ساکن منطقه، همه در خطر هستند. آمریکایى‌ها باید بترسند، چون این بار در مقابل اثرات این تصمیم، تنهاتر از همیشه هستند زیرا آقاى ترامپ و دولتش ظاهراً لزومى به مشورت با کنگره و احزاب و حتى متحدانش در دیگر کشور‌ها نمی‌بیند. حال براى آمریکا فرار و جلوگیرى از تنش بسیار سخت خواهد بود. ایران حرکت بعدى را بازى می‌کند.
تشریح عملیات ترور سردار سلیمانی توسط نیویورک تایمز

تشریح عملیات ترور سردار سلیمانی توسط نیویورک تایمز

در یکی از تحلیل‌های منتشره توسط نیویورک تایمز به قلم Eric Thayer وی به چگونگی وقوع این حمله تروریستی پرداخته است. اریک تایر می‌نویسد: ترامپ در ابتدا پس از این ترور پیام‌های تهدیدآمیز براى ایران ارسال می‌کرد و آمادگى نظامى خود را متذکر می‌شد، اما بعد از انتقادهاى شدید داخلى و خارجى در برابر این عمل که منتقدین، آن را «قمار بى پروای ملى» می‌خوانند چندین بار اعلام کرد او به دنبال نبرد بزرگترى با ایران نبوده و نیست بلکه براى متوقف کردن جنگ و مهار کردن درگیرى تصمیم به این اقدام گرفته است. به گفته یک مقام آمریکایى، کاخ سفید پس از حمله موشکى روز جمعه گذشته به پایگاه نظامى عراق در خارج از کرکوک که منجر به کشته شدن کارمندان آمریکایى شد، به فکر انجام این ترور افتاد و فرماندهى مشترک عملیات ویژه چندین روز بود که منتظر فرصت مناسب براى حمله بود. او همچنین افزود که این تصمیم، قطعى نبود، اما در نتیجه، گزینه منتخب توسط کاخ سفید این شد که بسته به ورود ژنرال سلیمانى در روز پنجشنبه به عراق، تصمیم نهایى گرفته شود. قرار بر این شد که اگر سردار با مقامات عراقى در فرودگاه همراه شد و گارد نظامى شلوغ و قوى همراه او بود ماموریت لغو شود ولى برعکس با جمع کوچکى رودرو شدند و ترور صورت گرفت.
پرونده ویژه "کتاب‌آباد" / بخش پنجم

چگونه کتاب بخوانیم؟

شخصیت انسانى به طور مداوم از طریق خواندن تغییر می‌یابد. خواندن همچنین مانند هر شکل دیگری از تجربه ممکن است تأثیر منفی یا مثبتی برخواننده داشته باشد، از این رو باید برنامه‌اى متعادل و مناسب در جهت تاثیرپذیرى درست و در نتیجه کسب نتیجه آرمانى از خواندن اتخاذ شود تا به ساختن شخصیتى متعارف و آگاه از فرد کمک شود. مقاله "چگونه کتاب بخوانیم؟ " نوشته Dr. K. K. Palani است. وی در این مقاله از دلایل مفید بودن کتابخوانی صحبت کرده است و انواع روش‌های افزایش مطالعه در جامعه را مطرح کرده است. مخاطبان گرامی می‌توانند ترجمه کامل این مقاله را در این مطلب مطالعه کنند.
راهکار نامزد‌های دموکرات برای مواجهه با ایران چیست؟
"دیدارنیوز" به انتشار تحلیل «کارول جیاکومو» تحلیلگر نیویورک تایمز می‌پردازد؛

راهکار نامزد‌های دموکرات برای مواجهه با ایران چیست؟

«کارول جیاکومو» خبرنگار شناخته‌شده نشریه نیویورک‌تایمز در گزارشی به بررسی روابط آمریکا و ایران پرداخته و ادعا کرده است که نامزد‌های دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا موافق بازگشت مشروط این کشور به توافق هسته‌ای ۵ +۱ با ایران هستند. وی در این گزارش سعی دارد نشان دهد که تنها راه‎حل از بین بردن تنش ایران و آمریکا برگشت به یک توافق است و با ارسال سوالاتی به نامزد‌های دموکرات و دریافت پاسخ، متوجه شده است که آن‌ها نیز به دنبال این موضوع هستند.
پربازدیدها
آخرین اخبار
پربحث ترین ها