پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

وزارت کار از مسیر «شفافیت» و «جوانگرایی» ارتقا می‌یابد

وزارت کار از مسیر «شفافیت» و «جوانگرایی» ارتقا می‌یابد

اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی کشور به دلیل رشد فساد و رانت در بخش‌های مختلف کشور تحت تاثیر قرار گرفته است. به همین دلیل بیم رانت و فامیل بازی در انتصابات جوانان بسیار مورد توجه قرار گرفته است. بهتر است مدیران ارشد در انتصابات خود، شایسته‌سالاری را به دقت رعایت کنند تا بیش از این برای مردم و بسیاری از جوانان کشور، یاس و ناامیدی فراگیر نشود. دیدارنیوز که بررسی جوانگرایی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را آغاز نموده است و تاکنون سه بخش از آن را منتشر ساخته است در بخش پایانی از این پرونده، تعدادی از مدیران جوان منصوب شده در این وزارت خانه را مورد بررسی قرارداده و در پایان، اقدام به نتیجه گیری کرده است.
جنگلی از زباله
مشکلات زیست محیطی مردم سراوان در حاشیه هیرکانی

جنگلی از زباله

مردم سراوان می‌گویند خانه و زندگی ما که هیچ، جنگل را تبدیل به زباله دانی کرده‌اند. روزی بوی چوب و علف آدم را یاد جنگل می‌انداخت، الان زباله. می‌گویند کاش تا دیرتر از این نشده فکری به‌حال ما کنند.
یاقوت‌های ارزان کنار جاده
مشکلات باغداران در فصل برداشت انار

یاقوت‌های ارزان کنار جاده

دو تا گونی پلاستیکی سفید روی زمین پهن کرده، انار‌های پوست سفید را روی یکی ریخته و پوست سیاه‌ها را روی یکی دیگر. می‌گوید این یکی‌ها درمانی است. منظورش همان انار‌های سیاه است که اندازه‌شان کوچک است و تعدادشان کمتر.
خدا کند باران نیاید
چند تصویر دردناک از زندگی مهاجران پاکستانی در تهران

خدا کند باران نیاید

همه پاکستانی‌های محل در ۲۵ کیلومتری تهران دعا می‌کنند که باران امسال سنگین نباشد. صادق پسر ۱۵ ساله علیشیر با بغض می‌گوید: «از آن روز به بعد زیر هر سقفی که می‌روم می‌ترسم. هی خیال می‌کنم الان است که بیاید پایین. همه خانه‌های محله سقف چوبی دارند و  چند شب باران بخورد پایین می‌آید.»
«بدون هراس» شرمن؛ اطلاعاتی دست اول از مذاکرات هسته‌ای
"دیدارنیوز" به معرفی کتاب خاطرات مقام ارشد امریکایی می‌پردازد؛

«بدون هراس» شرمن؛ اطلاعاتی دست اول از مذاکرات هسته‌ای

یکی از بخش‌های مهم این کتاب بیان ناگفته‌هایی از مذاکرات محرمانه ایران و امریکا در نیویورک و عمان است که ظاهرا و بر اساس نوشته‌ی شرمن بخشی از آن در دولت دهم و بخشی هم در دولت یازدهم انجام شده است. البته مذاکراتی که شرمن در آن‌ها حضور داشته مربوط به سال ۲۰۱۳ به بعد است. اما قبل از او جیک سولیوان و پونیت تالوار دیپلمات‌های امریکایی در سال ۱۳۹۱ یعنی یکسال قبل از روی کار آمدن دولت روحانی با مقامات ایرانی مذاکرات محرمانه داشتند. شرمن در بیان مطالب خود از مذاکرات محرمانه با عباس عراقچی و مجید تخت روانچی مانند فیلم‌های پلیسی خاطراتی را تعریف می‌کند مانند مذاکره در لابی هتل‌ها و تردد با تاکسی به هتل مانند شهروندان عادی و حتی سفر به دوبی و بی اطلاعی همسر شرمن از علت سفر او به عمان با پاسپورت عادی برای اینکه هیچ دولت و رسانه‌ای از مذاکرات محرمانه ایران و امریکا مطلع نشود.
بمیر و شاخ شو
چرا پدیده‌های منفی در شبکه‌های اجتماعی جاذبه بیشتری دارند؟

بمیر و شاخ شو

شاخ‌ها همه جا هستند؛ همه حوزه‌ها را قرق کرده‌اند و در همه قلمرو‌ها روی رقیب را کم می‌کنند. شاخ رستوران، شاخ مجلس عروسی، شاخ مد، شاخ زیبایی، شاخ زشتی، شاخ عشق، شاخ ترس، شاخ تهوع، شاخ رمانتیک و... برای بسیاری که هنوز دل در دوران بی‌موبایل و پیشا فضای مجازی دارند، هجوم چندین میلیونی به صفحه اینستاگرامی یک خواننده، یا زیرزمینی برای کامنت گذاشتن، میلیون‌ها دنبال‌کننده صفحه دختری که می‌خواهد زشت باشد و ترسناک غیرقابل درک است.
کمر باریک با عمل زیبایی یا ورزش؟
"دیدارنیوز" به موانع موجود در مقابل فراگیری ورزش بانوان می‌پردازد؛

کمر باریک با عمل زیبایی یا ورزش؟

ورزش کردن و فرهنگ ورزش در کشور ما نه تنها در میان زنان بلکه در کل جامعه و در نزد اغلب اقشار به صورت امری ناملموس و ناهماهنگ با زندگی افراد خودنمایی می‎کند. از این رو بار‌ها و بار‌ها شاهد هستیم که بسیاری از افراد از جمله زنان، خصوصاً در سنین بالا، تنها بنا به توصیه و اجبار پزشکان به ورزش می‌پردازند. از آنجایی که ورزش کردن هر روز گرانتر می‌شود زنان ترجیح می‌دهند، این هزینه را یکبار انجام دهند و عمل زیبایی بر روی بدن خود انجام دهند. این عمل‎ها در مواردی به مشکلات جسمانی و حتی به مرگ ختم شده است. در حقیقت زنان با این رویکرد که یک بار هزینه می‌کنم و به اندام مناسب می‌رسم دست به این کار می‎زنند. البته عدم فرهنگ سازی برای ورزش کردن یکی از دلایل این امر است. در این گزارش سعی داریم که به مشکلات زنان در این حیطه بپردازیم.
قرعه کلاهبرداران
آن‌ها روی عشق شما حساب کرده‌اند

قرعه کلاهبرداران

کلاهبرداری به بهانه برنده شدن در قرعه‌کشی عتبات عالیات یک ترفند قدیمی است. کلاهبرداران علاوه بر آشنایی با رایانه و سیستم‌های مخابراتی، به مهندسی اجتماعی نیز آشنایی کامل دارند و با رصد اخبار می‌دانند چطور روی ذهن طعمه‌های خود تأثیر بگذارند.
ارز‌های وارداتی به جیب دلالان می‌رود
سود نجومی در بازار کاغذ‌های باطله

ارز‌های وارداتی به جیب دلالان می‌رود

با وجود ظرفیت بالقوه‌ای که در صنعت تولید کاغذ ایران تجمیع شده، آنچه در عمل رخ داده، تامین بخش قابل توجهی از نیاز کشور از طریق واردات است و در شرایطی که دولت، در زمان تحریم، سختی زیادی برای تامین منابع مالی مورد نیاز در تامین کاغذ تحمل می‌کند، به نظر می‌رسد بخش قابل توجهی از این واردات عملا در مسیر مدنظر استفاده نمی‌شوند و در این بین دلالان کاغذ بیشترین سود را می‌برند.
گردشگر خارجی طعمه نیست
 گزارش از ضرورت اصلاح برخورد با گردشگران

گردشگر خارجی طعمه نیست

دلالان و فرصت طلبان همچنان صنعت گردشگری را زخم می‌زنند. فعالان این حوزه می‌گویند وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور باید با نظارت مستمر، این زخم کهنه را درمان کند. ولی تیموری معاون گردشگری کشور هم در پاسخ معتقد است این وزارتخانه به تنهایی قادر به اصلاح چالش‌های این حوزه نیست و دستگاه‌های مرتبط با گردشگری باید همکاری بیشتری برای ایجاد فرهنگ گردشگر‌پذیری کنند.
پربازدیدها
آخرین اخبار
پربحث ترین ها