پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

طالبان از دوحه تا مسکو و تهران/ ایران و طالبان از یکدیگر چه می‌خواهند؟ ‏
"دیدارنیوز" سفر هیات سیاسی طالبان به تهران را بررسی کرد؛

طالبان از دوحه تا مسکو و تهران/ ایران و طالبان از یکدیگر چه می‌خواهند؟ ‏

نشست روز جمعه در مسکو نخستین مذاکرات بین المللی نمایندگان طالبان پس از تصمیم دونالد ترامپ برای توقف مذاکرات صلح میان آمریکا و این گروه شبه نظامی به شمار می‌آید. رفتن نمایندگان طالبان به روسیه دقیقا در واکنش به لغو نشست کمپ دیوید از سوی دونالد ترامپ بود، اما خبر سفر نمایندگانی از گروه طالبان به ایران در نوع خود جالب بود و این فرضیه را که طالبان سوراخ دعا را پیدا کرده است و به سبک «کیم جون اون» رهبر کره شمالی در قبال رییس جمهور ترامپ عمل می‌کند و با دست پیش کشیده و با پا پس می‌کشد را در اذهان متبلور ساخت.
چالش پله برقی
اعتراض به نبود تجهیزات استفاده توان یابان از ایستگاه‌های مترو

چالش پله برقی

نژادبهرام درباره انتقاد برخی شهروندان به نبود پله برقی در همه ایستگاه‌های مترو، ابتدا با تکرار سخنان قبلی خود گفت: باز هم تکرار می‌کنم که ضرورتی ندارد همه ایستگاه‌ها دارای پله برقی باشد چرا که در عمل با کمبود بودجه مواجهیم و همین برای ما محدودیت‌هایی را در مورد مناسب‌سازی ایجاد کرده است. البته این موضوع در دستور کار است که ایستگاه‌هایی که از قبل تامین آسانسور و پله برقی برای آن‌ها پیش‌بینی شده، آسانسور و پله‌برقی‌های‌شان به تدریج نصب شود.
فضای مجازی را برای خانواده‌ها منفی نبینیم
جامعه‌شناسان در نشست بازنمایی آسیب شناسانه رسانه‌های نوین در مطالعات خانواده:

فضای مجازی را برای خانواده‌ها منفی نبینیم

رسانه‌های نوین به گونه‌ای بازنمایی شده‌اند که گویی همواره تأثیرات مخرب و منفی بر ابعاد مختلف زندگی خانواده‌ها می‌گذارند. این امر در زمینه هر مبحثی بازتاب‌های منفی به‌دنبال دارد، هر چقدر منفی‌تر به مقوله‌ای نگاه شود ناخودآگاه اذهان عمومی هم روی منفی‌ها متمرکز می‌شوند. وقتی رسانه‌های نوین ارتباطی، روز به روز بیشتر با زندگی همه اقشار جامعه پیوند می‌خورند باید تمرکز روی مثبت‌ها باشد تا منفی‌ها بتدریج کمرنگ شوند.
جعفریان: به‌خاطر مقاصد سیاسی، تصویر جدیدی از عاشورا ارائه می‌دهیم/فاضل میبدی:وقتی هر جریان تاریخی را نگاه می‌کنیم، سه مساله باید برای ما مطرح باشد
گزارشی از شب سوم مراسم «عاشورا و امروز ما»؛

جعفریان: به‌خاطر مقاصد سیاسی، تصویر جدیدی از عاشورا ارائه می‌دهیم/فاضل میبدی:وقتی هر جریان تاریخی را نگاه می‌کنیم، سه مساله باید برای ما مطرح باشد

در قرن اول و اوائل قرن دوم، شاید فقط ۳۰۰۰ حدیث از پیامبر داشتیم، اما یکباره این میزان به ده ها هزار حدیث افزایش یافت و هر روز بر جعل حدیث افزوده شد که یک دلیلش این بود که فکر می کردند برای همه چیز باید حدیث نقل کنند و بخشی از این به خاطر این بود که فکر می کردند همه مشکلات جامعه را باید با اقوال منسوب به پیامبر و صحابه حل کنند. در حالی که ما باید مشکلات جامعه را خودمان حل کنیم. چرا مدام از دین و ائمه مایه بگذاریم؟
کجا برویم پرسه بزنیم؟
مشکلات شهری که پیاده‌ها را نمی‌بیند

کجا برویم پرسه بزنیم؟

چند بار به قصد خیابان گردی از خانه خارج شده‌اید؟ منظورم رفتن به سینما، تئاتر و پارک نیست، دقیقاً منظورم خیابان گردی است یا به زبان ساده‌تر پرسه زنی در شهر؛ اینکه یک گوشه پیاده‌رو را بگیرید، گز کنید و راه بروید و راه بروید و... سر راه‌تان آدم ببینید و شهر و دستفروش و مغازه و خیابان.
از دفتر‌های تعاونی تا دفتر‌های ۶۰۰ هزارتومانی
مشق نوشتن روی کاغذی که علاوه بر مطبوعات گلوی خانواده‌ها را هم می‌فشارد

از دفتر‌های تعاونی تا دفتر‌های ۶۰۰ هزارتومانی

با افزایش قیمت کاغذ، قیمت دفتر‌های مشق هم بالا رفته است، اما در این خیابان فروشندگان و خریداران یکصدا معتقدند افزایش قیمت چندان روی فروش دفتر‌های فانتزی تاثیری نگذاشته است. یک روی خیابان انقلاب دستفروش‌هایی هستند که دفتر‌های تعاونی می‌فروشند و روی دیگر مغازه‌هایی که دفتر‌های ۶۰۰ هزارتومانی دارند و در این میان برخی به دنبال ارزان‌ترین دفتر می‌گردند و برخی دنبال متفاوت‌ترین دفتر.
آل بویه در «قورتان» گیر افتاده است
گشتی در یک روستای هزار و ۱۰۰ ساله

آل بویه در «قورتان» گیر افتاده است

یادتان باشد اصفهان فقط شهر اصفهان نیست و زاینده رود تنها همان رودی نیست که از سی و سه پل و پل خواجو می‌گذرد. اگر دنبال بستر خشک این رود را بگیرید به قورتان می‌رسید؛ روستایی به هزار و ۱۰۰ سال قدمت.
مسوولان درباره سبک زندگی و اعتیاد چه گفتند؟
ابلاغ جدید رییسی درباره مبتلایان به اعتیاد و چگونگی ورود آن‌ها به زندان

مسوولان درباره سبک زندگی و اعتیاد چه گفتند؟

شیوع ۲.۱ درصدی مصرف مواد مخدر در جمعیت دانش‌آموزان پایه دوم متوسطه و وابستگی بیش از ۴ درصد دانشجویان به مصرف مواد مخدر، یکی از مهم‌ترین اخبار در آستانه سال تحصیلی جدید است؛ آن هم در حالی که بنا بر هشدار مسوولان، عرضه مخدر‌ها و محرک‌های سبک در فضای مجازی هم افزایش پیدا کرده است.
کام بردسیری‌ها با کارخانه قند شیرین می‌شود؟
یازده سال دوندگی دنبال حقوق از دست رفته

کام بردسیری‌ها با کارخانه قند شیرین می‌شود؟

درحالی که کارخانه قند بردسیر ۱۱ سال است که تعطیل شده، در نقطه دیگری از استان کرمان و در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان کارخانه تولید قند با تولید روزانه ۸۰۰ تن قند و شکر فعال است و همه دستگاه‌های آن هم به روزند. این موضوع باعث شده کارگران کارخانه قند بردسیر خود را با وضعیت کارگران کارخانه سیرجان مقایسه کنند و از سوءمدیریتی که به آن گرفتار شده‌اند رنج بیشتری بکشند.
ایران و آمریکا؛ ۱۸ سال بعد از ۱۱ سپتامبر
"دیدارنیوز" به بهانه سالگرد حمله تروریستی به برج‌های مرکز تجارت جهانی در آمریکا بررسی کرد؛

ایران و آمریکا؛ ۱۸ سال بعد از ۱۱ سپتامبر

اکنون روابط ایران و آمریکا در بدترین وضعیت ممکن قرار دارد؛ به طوری که در روز‌ها و ساعاتی در ما‌های گذشته تنها چند دقیقه با یک جنگ تمام عیار فاصله وجود داشت. زخم بزرگ منهتن نیویورک ظاهرا ترمیم شده است، اما آیا پس از چهل سال دشمنی بین دو کشور بزرگ ایران و آمریکا ـ به دور از سر و صدا مانند آنچه در مورد افتتاح برج جایگزین برج‌های دوقولو رخ داد ـ ترمیم می‌شود؟
پربازدیدها
آخرین اخبار
پربحث ترین ها