پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

اجاره روزانه خانه؛ عاملی برای رواج فساد
گزارش از خانه‌های اجاره‌ای یک روزه

اجاره روزانه خانه؛ عاملی برای رواج فساد

چندسالی است که شاهد رواج بیش از اندازه اجاره روزانه واحد‌های مسکونی در کلان‌شهر‌ها به‌خصوص پایتخت هستیم که این خود متاسفانه با تبعات منفی بسیاری همراه است.
میهمانی به صرف کنسرو ماهی تن
محصولات غذایی کنسرو شده محبوبیت پیدا کرده است

میهمانی به صرف کنسرو ماهی تن

این روز‌ها بیشتر از هر زمان دیگری به وجودش نیاز است. مدام از رسانه‌ها و دیگر منابع می‌شنویم که برای مناطق سیل زده کنسرو بفرستید. چرا؟ معلوم است دیگر، قابلیت حمل و نگهداری‌اش زیاد است و منبع غذایی خوبی هم به حساب می‌آید. برای همین هم هست که در طول سال‌ها توانسته جای خود را در قفسه فروشگاه‌های مواد غذایی حفظ کند.
چه کسانی به دنبال جنگ با ایران هستند؟
"دیدارنیوز" به بررسی نقش دو عضو کابینه ترامپ در طراحی اقدامات ضد ایرانی می‌پردازد؛

چه کسانی به دنبال جنگ با ایران هستند؟

اگرچه در محافل رسانه‌ای مطرح می‌شود که دونالد ترامپ، اهل جنگ نیست و مذاکره را ترجیح می‌دهد و نشان این امر را مذاکره با رهبر کره شمالی بیان می‌کنند، اما سخنان تند مایک پومپئو و جان بولتون به عنوان دو معتمد رئیس جمهور آمریکا در دولت او، این شائبه را به ذهن متبادر می‌کند که آن‌ها در حال دور زدن رئیس‌جمهور بر‌ای شروع جنگ با ایران هستند.
آبی که بر باد رفت
چرا نتوانستیم از میلیارد‌ها متر مکعب بارش استفاده کنیم؟

آبی که بر باد رفت

آمار‌های وزارت نیرو نشان می‌دهد، ارتفاع کل بارش‌های سال آبی ۹۸-۹۷ بیش از ۱۸۹ میلی‌متر بوده که نسبت به میانگین دوره‌های مشابه درازمدت با افزایش ۵۰ درصدی روبه‌رو بوده است
ایران، بهشت تعطیلات کاری

ایران، بهشت تعطیلات کاری

ایران در مقایسه با سایر کشورها، بالاترین میزان تعطیلات را دارد. کار کردن برای کسب درآمد و تأمین هزینه‌های زندگی به یکی از اصلی‌ترین واقعیات زندگی اکثر ما تبدیل شده است.
افسردگی، گرایش به اعتیاد را بالا می‌برد
گزارشی از دلایل اعتیاد در جوانان

افسردگی، گرایش به اعتیاد را بالا می‌برد

متاسفانه طی سال‌های اخیر شاهد افزایش مشکلات پیش روی جوانان هستیم، به گونه‌ای که بسیاری از جوانان کشور دیگر از آن شور و نشاطی که می‌توان از یک جوان انتظار داشت برخوردار نیستند و همچنین دیگر حضور پررنگ و تاثیرگذاری نیز در جامعه ندارند که این خود می‌تواند در بلندمدت مشکلات و چالش‌های بسیاری را رقم بزند.
داستان ته لنج و نخل تقی
گشتی در بازار‌های بندری بوشهر

داستان ته لنج و نخل تقی

مجید دو کوچه بعد از تابلوی خیابان که پایه زنگ زده‌اش روی زمینه آبی پر از دیوار نوشته خودنمایی می‌کند، بساط کرده. افغان است و یکی از چندین مهاجر افغان که به «نخل تقی» آمده تا زندگی خانواده‌اش را در افغانستان با نان کاسبی در هوای مه آلود بندری که همیشه بوی ترش گاز می‌دهد، تأمین کند.
سد‌های لبریز، آبخوان‌های خالی
آیا انتقال سیل زاگرس به فلات خشک مرکزی امکانپذیر است؟

سد‌های لبریز، آبخوان‌های خالی

حجم بالای آب دریاچه کرخه ترس به جان آدم می‌ریزد. هفت میلیارد مترمکعب آب شوخی نیست؛ حدود ۳۵ برابر سد کرج و کمی بیش از سه برابر دریاچه امروز ارومیه و مصرف یک سال آب شرب کل کشور.
همچنان دیوار «اشتغال» برای زنان بلند است
گزارشی از وضعیت کار زنان

همچنان دیوار «اشتغال» برای زنان بلند است

اشتغال زنان در ایران همواره محل بحث‌های زیادی در جامعه ایران بوده است. در ابتدا و اواسط دهه ۸۰ موجی فراگیر به استقبال حضور پُررنگ زنان در آموزش عالی رفت. زنان توانستند در این دهه بیش از مردان کرسی‌های آموزش عالی در ایران را تسخیر کنند، اما آنچه امروز شاهد آن هستیم، افزایش قابل‌توجه سهم زنان بیکار، اما با مدارک تحصیلی تکمیلی است.
آسانژ؛ جرمش این بود که اسرار هویدا می‌کرد
"دیدارنیوز" نگاهی به «جولین آسانژ» بنیانگذار سایت ویکی‌لیکس و حواشی آن داشته است؛

آسانژ؛ جرمش این بود که اسرار هویدا می‌کرد

دولت‌ها مخصوصا دولت آمریکا باید بدانند که گزینه حذف فیزیکی را باید فراموش کنند، چون ایده ویکی‌لیکس، امروز دیگر در اختیار یک فرد نیست و افراد زیادی در دنیا هستند که می‌توانند این ایده را پیش ببرند. باید منتظر ماند و دید که وضعیت دادگاه آسانژ در انگلستان به کجا ختم می‌شود، اما چیزی که روشن است این است که آسانژ را از هر زاویه ببینیم نمی‌شود دستاوردی که او و ویکی‌لیکس داشته اند را نادیده گرفت. دستاوردی که در جهت جریان آزاد اطلاعات و آزادی رسانه‌ها قدم‌های بزرگی برداشته است.
پربازدیدها
آخرین اخبار
پربحث ترین ها