پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

سرنوشت اسامه بن لادن در انتظار ابوبکر البغدادی
"دیدارنیوز" از وضعیت روز‌های اخیر «ابوبکر البغدادی» گزارش می‌دهد؛

سرنوشت اسامه بن لادن در انتظار ابوبکر البغدادی

ابوبکر البغدادی که خود را خلیفه خوانده بود و سال‌ها تحت عنوان حکومت اسلامی شام و عراق از هیچ جنایتی فروگذار نکرده بود. این روز‌ها از منطقه‌ای به منطقه دیگر و از خانه‌ای به خانه دیگر گریزان است و نیرو‌های امنیتی و نظامی، درپی او هستند. به نظر می‌رسد دیر یا زود سرنوشتی بهتر از اسامه بن لادن در انتظار ابوبکر البغدادی نخواهد بود.
حضور جنجالی حشد الشعبی در مناطق سیل زده
"دیدارنیوز" به بررسی حضور نیرو‌های حشد الشعبی در ایران پرداخته است؛

حضور جنجالی حشد الشعبی در مناطق سیل زده

حضور نیرو‌های حشد الشعبی با واکنش‌های متفاوتی روبه‌رو شد. رسانه‌های بیگانه و بسیاری در شبکه‌های مجازی، معترض حضور نیرو‌های عراقی در ایران هستند. آن‌ها معتقدند این نیرو‌ها بدون هماهنگی با وزارت کشور آمده‌اند و علت اصلی حضورشان سرکوب اعتراض‌های احتمالی در استان‌های لرستان و خوزستان است. در این بین عده‌ای نیز به اختلافات قومیتی و نژادی دامن زده‌اند.
رابطه نامتوازن و اهانت آمیز ایالات متحده آمریکا با عربستان سعودی
"دیدارنیوز" به علل اهانت‌های ترامپ به حکام سعودی می‌پردازد؛

رابطه نامتوازن و اهانت آمیز ایالات متحده آمریکا با عربستان سعودی

سر سپردگی آل سعود به ایالات متحده تا بدانجا پیش رفته است که هر از چند گاهی دونالد ترامپ، حکام آل سعود را مورد طعن و تمسخر قرار می‌دهد. روزی آن‌ها را گاو شیرده می‌خواند و روزی هم بدان‌ها یادآوری می‌کند که حیات و ممات‌تان به ایالات متحده وابسته است و حمایت آمریکا هزینه‌ای دارد که باید بپردازید.
پایان دعواهای حسینقلی خانی!!
"دیدارنیوز" اختلافات دولت روحانی و سپاه پاسداران را بررسی می‌کند؛

پایان دعواهای حسینقلی خانی!!

تنش‌هایی که میان دولت و سپاه کمابیش وجود داشت دوستداران انقلاب و نظام را نگران ساخته بود و همگان درپی آن بودند تا شرایطی به‌وجود بیاید که دولت و سپاه بتوانند در کنار یکدیگر مشکلات جامعه را به حداقل برسانند. دولتمردان آمریکایی با اشتباه استراتژیکی که انجام دادند این شرایط را فراهم آوردند. اختلافات سپاه و دولت نه از سر دشمنی که بنابر اختلاف دیدگاه‌ها به‌وجود آمده بود، اما اگر این اختلاف از سر دشمنی هم بوده باشد هیچ‌گاه در برابر دشمن مشترک، پشت یکدیگر را خالی نمی‌کردند کما اینکه حیات ۴۰ ساله انقلاب اسلامی بیانگر همین مطلب بوده و هست.
تحریم به بهانه آزادی و صلح!!
"دیدارنیوز" به بررسی یادداشت «برایان هوک» در روزنامه نیویورک تایمز پرداخته است؛

تحریم به بهانه آزادی و صلح!!

برایان هوک، مسئول امور ایران در وزارت خارجه آمریکا در یادداشتی در روزنامه نیویورک تایمز ادعا کرده مردم ایران برای نیل به صلح و آزادی و حقوق انسانی، راهی جز تحمل تحریم‌ها ندارند و حکومت ایران باید تغییر رویه بدهد تا به کشوری بهنجار تبدیل شود. تحریم‌هایی که در ادامه، شدیدتر خواهد شد. وی از احتمال وضع تحریم‌های تازه و اعمال فشارهای نفتی بیشتر بر ایران خبر داد و مدعی شد بنا دارند فروش نفت ایران را به صفر برسانند.
ال نینیو و ترسالی؛ از واقعیت تا توهم!!
"دیدارنیوز" وضعیت آبی سال جاری را مورد بررسی قرار می‌دهد؛

ال نینیو و ترسالی؛ از واقعیت تا توهم!!

ایران در گیرودار سیل بود که شبکه‌های اجتماعی شایعه ترسالی را منتشر ساختند، شایعه‌ای که همگان مایل بودیم باورش کنیم و دوران سخت و طاقت فرسای خشکسالی را پشت سر بگذاریم، اما آیا واقعا بارش‌های نوروزی اخیر نشانه دوره ترسالی است و یا اتفاقی است گذرا و همچنان باید تدبیری برای دوران خشکسالی اندیشید؟
کرامت انسانی در سیره امام علی علیه‌السلام
"دیدارنیوز" به یمن ولادت امیرالمؤمنین به کرامت انسانی از نگاه آن حضرت می‌پردازد؛

کرامت انسانی در سیره امام علی علیه‌السلام

نگهبانی از کرامت انسان‌ها، بزرگ داشتن مردم و بندگان خدا و احترام به آنان، سرلوحة سیرة امام علی علیه‌السلام بوده است. از این‌رو، زمامداران نباید مردم را تحقیر کنند یا به بهانه‌های واهی مردم را به کار‌هایی وادارند که تحقیر در آن نهفته باشد.
فتنه واقفیه و امام جواد علیه‌السلام
"دیدارنیوز" به مناسبت ولادت امام جواد علیه‌السلام بررسی می‌کند؛

فتنه واقفیه و امام جواد علیه‌السلام

مدت‌های مدید امام رضا علیه‌السلام صاحب فرزندی نبود، بدین خاطر عده‌ای در امامت حضرت شک کردند و پس از ولادت امام جواد علیه‌السلام نیز گروهی به علت صغر سن حضرت، امامت آن بزرگوار را نپذیرفتند. دلایل مذکور در کنار دنیا طلبی گروهی، از جمله دلایل و عواملی بود که موجب شد تا فرقه انحرافی واقفیه شکل بگیرد و قوام یابد.
چهارشنبه سوری مگه جنگه!!!
"دیدارنیوز" به بررسی آسیب‌ها و راهکار‌های چهارشنبه سوری می‌پردازد؛

چهارشنبه سوری مگه جنگه!!!

چهارشنبه سوری یکی از آیین‌های ملی ایرانیان که در ذات خود شادی و نشاط و سلامت را به ارمغان داشته، چند سالی است که تبدیل به معضلی لاینحل شده است. هر سال بسیاری از شهروندان در این مناسبت ملی، دچار آسیب‌های جانی و مالی می‌شوند و متولیان امر برای جلوگیری از آسیب‌ها، هر چه بیشتر تلاش می‌کنند کمتر کامیاب می‌شوند. به نظر برای حل این معضل باید طرحی نو درانداخت.
دادگاه ویژه روحانیت؛ آری یا خیر!!
"دیدارنیوز" به نقد و بررسی نظرات مختلف پیرامون دادگاه ویژه روحانیت می‌پردازد؛

دادگاه ویژه روحانیت؛ آری یا خیر!!

دادگاه ویژه روحانیت از بدو تأسیس، موافقان و مخالفانی داشت و این اختلاف نظر تاکنون نیز ادامه دارد. در تازه‌ترین اظهار نظر، علی مطهری طی نامه‌ای به رئیس قوه‌قضائیه می‌گوید به نظر اینجانب اساسا ضرورت دادگاه ویژه روحانیت به اوایل انقلاب برمی‌گردد و معلوم نیست امروز دادگاه خاص برای روحانیت که انسان را به یاد حکومت طبقاتی ساسانیان می‌اندازد به صلاح کشور باشد.
پربازدیدها
آخرین اخبار
پربحث ترین ها