پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

اتحاد جهان اسلام در سایه وحدت

اتحاد جهان اسلام در سایه وحدت

در عصر کنونی اقتدار و صلابت در سایه وحدت امکان‌پذیر است؛ کشورهای دنیا بنا بر اشتراکات خود طی پروتکل‌هایی با یکدیگر هم پیمان می‌شوند تا نیل به اهداف سهل‌الوصول‌تر شود. مسلمانان جهان با تمرکز بر مشترکات دینی و در سایه وحدت می‌توانند نقشی تعیین کننده در معادلات جهانی داشته باشند. بازگشت به دوران اقتدار و شکوه مسلمانان با تمرکز بر اشتراکات دینی و همبستگی مسلمانان رویای دور از انتظاری نیست.
مجلس چپ و تصویب برنامه اقتصاد آزاد

مجلس چپ و تصویب برنامه اقتصاد آزاد

دوره سوم مجلس شورای اسلامی مصادف شد با اتفاقات و حوادث مهم و تأثیرگذاری در تاریخ ایران و انقلاب اسلامی. در این دوره قطعنامه ۵۹۸ از سوی ایران پذیرفته شد و پس از آنکه آیت الله حسینعلی منتظری از قائم مقامی رهبری عزل شد بنیانگذار انقلاب اسلامی از دنیا رفت و آیت‌الله خامنه‌ای به عنوان رهبر جمهوری اسلامی انتخاب شد. مجلس نسبت به هر یک از اتفاقاتی که روی داد واکنش‌هایی نشان داد.
داستان ادامه دار اظهارات جنجالی منبری معروف
"دیدارنیوز" اظهارات علیرضا پناهیان را مورد بررسی حقوقی قرار داد؛

داستان ادامه دار اظهارات جنجالی منبری معروف

علیرضا پناهیان بار‌ها و بار‌ها با اظهارات غیرمسئولانه باعث ایجاد تنش در سطح جامعه و شکاف بیشتر بین اقشار جامعه شده است. وی از منبر امام حسین علیه‌السلام استفاده ابزاری می‌کند و جریانات سیاسی غیرهمسو را مورد خطاب و عتاب قرار می‌دهد و به راحتی دم از اعدام افرادی می‌زند که مشی متفاوتی با او دارند. چرا در این کشور هر کسی که تریبون دار می‌شود به تملق مبادرت و هر تهمت، حکم خلاف و توهینی برای یک منبری مجاز است؟ عجیب این است که این‌ها در مجالس مقدس و محترم هم می‌روند سخنرانی می‌کنند.
نشانه‌های مؤمن در کلام امام عسکری علیه‌السلام
"دیدارنیوز" به مناسبت شهادت امام عسکری علیه‌السلام منتشر ساخت؛

نشانه‌های مؤمن در کلام امام عسکری علیه‌السلام

امام یازدهم شیعیان، آخرین نشانه مومن را زیارت اربعین بر می‌شمارند. از این‌رو شیعیان اهتمام ویژه‌ای نسبت به زیارت حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام در روز بیستم صفر دارند. زیارت اربعین در طول قرن‌ها با فراز و فرودهای بسیاری مواجه شده است؛ در بسیاری از اوقات شیعیان با سختی‌ها و مشکلات بسیاری برای این سفر معنوی اقدام می‌کردند و در دوره‌هایی همچون عصر حاضر زیارت اربعین با شکوه و جلال بسیاری برگزار می‌شود.
انتصاب‌های حاشیه‌ساز در سازمان اداری و استخدامی کشور
گزارش اختصاصی "دیدارنیوز" از  پشت پرده یک فراخوان؛

انتصاب‌های حاشیه‌ساز در سازمان اداری و استخدامی کشور

شنیده‌ها حکایت از آن دارد که به صورت تلویحی به تعدادی از داوطلبان پست‌های مدیریتی در سازمان اداری و استخدامی کشور اعلام شده بود که برای پست‌های مورد نظر انتخاب شده‌اید و آن افراد نیز کار را تمام شده تلقی می‌کردند، اما به ناگاه برخلاف شنیده‌های پیشین، افراد دیگری بر مسند پست‌های مورد نظر می‌نشینند. همین امر باعث نارضایتی و اعتراض‌هایی شده است. معترضان معتقدند افراد اصلی پذیرفته شده به نحوی در فرآیند حذف قرار گرفتند تا راه برای انتصاب برخی منتسبان و دوستان باز شود و در واقع سازمان اداری استخدامی کشور یک «شو» شایسته سالاری اجرا کرد.
گزارش تصویری: سفارت یا لانه جاسوسی!
«پرونده ویژه» "دیدارنیوز" با عنوان ۱۳ آبان/بخش دهم

گزارش تصویری: سفارت یا لانه جاسوسی!

برای مطالعه و بررسی یک پدیده تاریخی جدای از خواندن اسناد و متون تاریخی می‌توان به عکس‌ها و فیلم‌های آن دوره نیز مراجعه کرد. این مجموعه تعدادی عکس است که از منابع مختلف جمع آوری شده و می‌تواند راوی بخشی از این اتفاق تاریخی باشد.
«پرونده ویژه» "دیدارنیوز" با عنوان ۱۳ آبان/بخش نهم

فتو کلیپ/ ۴۴۴ روز در یک دقیقه!

تسخیر سفارت آمریکا و ماجرا‌های بعد از آن که به بحران گروگانگیری معروف شد یکی از نقاط مهم در تاریخ معاصر ایران است. ۴۴۴ روز که اتفاقات مهمی در آن رخ داد و در این یک دقیقه به نکات مهم آن پرداخته ایم.
پادکست/ ۱۳ آبان و حمله به سفارت آمریکا
«پرونده ویژه» "دیدارنیوز" با عنوان ۱۳ آبان/بخش هشتم

پادکست/ ۱۳ آبان و حمله به سفارت آمریکا

دیدارنیوز در سومین قسمت از پادکست پرونده ویژه به سراغ ماجرای حمله به سفارت آمریکا رفته و تلاش کرده نگاه های مختلف نسبت به این اتفاق مهم تاریخی را مورد بررسی قرار دهد. دیدگاه های موافقان و مخالفان حمله به سفارت مطرح شده و به سراغ چهره های اصلی حمله به سفارت آمریکا نیز رفته است. از صداهای کمتر شنیده شده از تسخیر کنندگان و مخالفان حمله به سفارت از گذشته تا امروز در این شماره از پادکست پرونده ویژه استفاده شده است.
پیرمرد چشم انتظار از دنیا رفت!!
"دیدارنیوز" به مناسبت تولد بزرگمرد عرصه فرهنگ منتشر ساخت؛

پیرمرد چشم انتظار از دنیا رفت!!

این روز‌ها دیگر خبری از پویایی و بالندگی انتشارات امیرکبیر نیست. عبدالرحیم جعفری با آرزو‌های بزرگ، سنگ بنای انتشاراتی را در عرصه فرهنگ این مرز و بوم گذاشت که روزی به یکی از معتبرترین و بزرگترین موسسات انتشاراتی ایران تبدیل شد. پس از آنکه انتشارات امیرکبیر را به سازمان تبلیغات اسلامی واگذار کردند این انتشارات هر روز نحیف‌تر از روز گذشته شد و عبدالرحیم خان جعفری چشم انتظار فرزندش بود...
مروری بر عیون اخبار الرضا و طب الرضا (ع)
معرفی اجمالی عیون اخبار الرضا و طب الرضا در "دیدارنیوز"؛

مروری بر عیون اخبار الرضا و طب الرضا (ع)

پیرامون امام رضا علیه‌السلام در طول تاریخ کتاب‌های بسیاری به رشته تحریر درآمده است. در این میان، دو کتاب عیون اخبار الرضا و طب الرضا (ع) جزء معروف‌ترین کتاب‌های این باب است. عیون اخبار الرضا در مورد زندگی و روایات منقول از امام رضا علیه‌السلام نگاشته شده است و طب الرضا منسوب به امام هشتم است. مطلب پیش‌رو در پی معرفی و بررسی مختصر این دو است.
پربازدیدها
آخرین اخبار
پربحث ترین ها