پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

دو سونامی در کمین آموزش و پرورش!
بررسی موج بازنشستگی در آموزش و پرورش در گفتگوی "دیدارنیوز" با «حسین خنیفر» رئیس دانشگاه فرهنگیان؛

دو سونامی در کمین آموزش و پرورش!

سونامی اول دانش آموزانند که الان ۱۴.۵ میلیون نفر هستند که دو سال دیگر می‌شود ۱۵.۵ میلیون و در سال ۱۴۰۴ این رقم به بیش از ۱۷ میلیون نفر خواهد رسید. سونامی دیگر هم به معلمان بر می‌گردد. ۹۳۰ هزار معلم در کشور داریم که به اذعان آموزش و پرورش ۳۲۰ هزار نفر تا سال ۹۹ بازنشسته می‌شوند. از ۹۹ تا ۱۴۰۴ هم چیزی حدود ۳۳۰ هزار نفر دیگر هم بازنشسته می‌شوند. جمعا می‌شود ۶۵۰ هزار نفر.
۲۰۰ متر آدرنالین!
گزارش "دیدارنیوز" از راند دوم مسابقات شتاب در پیست آزادی؛

۲۰۰ متر آدرنالین!

دور دوم مسابقه درگ قهرمانی کشور در دو روز برگزار شد. به رسم معمول این مسابقات، در روز اول شرکت کنندگان اقدام به تایم گیری کردند و روز جمعه نیز مسابقه بین کسانی که زمان بهتری را ثبت کرده بودند برگزار شد. این دور از مسابقات در ۸ کلاس انجام شد و جمعی از سریع‌ترین خودرو‌های ایران در آن شرکت جستند.
گام دیگری در راستای ارتقای فعالیت سازمان های مردم نهاد؛

اعلام برنامه مرداد ماه مرکز مشاوره سمن‌ها

پس از گذشت سه ماه از آغاز فعالیت مرکز مشاوره سمن‌ها با همکاری موسسه مطالعاتی «حامیان فردا» و بنیاد «توسعه آفرینش برتر»، برنامه مرداد ماه مرکز مشاوره سمن‌ها اعلام شده است.
زیست شبانه در تهران چه تاثیری بر آسیب های اجتماعی دارد؟

زیست شبانه در تهران چه تاثیری بر آسیب های اجتماعی دارد؟

مساله ترافیک در تهران در نیمه دوم سال و گرمای روز‌ها در نیمه اول سال، ضرورت امکان زیست شبانه را تشدید می‌کند. هیچ ضرورت و منطقی وجود ندارد که مردم برای انجام برخی کار‌ها در روز و آن هم در ترافیک و گرما از خانه خارج شده و در خیابان‌ها حیران و سرگردان و گرما زده و کلافه شوند، بلکه باید این امکان وجود داشته باشد تا در نیمه شب که خیابان‌ها خلوت‌تر و خنک‌تر می‌شوند به کار‌ها و فعالیتهایشان برسند. درصورت فراهم شدن این امکان، شهروندان متقاضی می‌توانند برنامه ریزی دقیق تری برای امورات روزمره خود داشته باشند.
گفتگوی "دیدارنیوز" با «محمد رضا آخوندی»؛ نامزد متفاوت انتخابات وزنه برداری؛

وزارت ورزش مطلقا از من حمایتی نکرد/ به من می‌گفتند حق نداری در انتخابات شرکت کنی!

ورود ما فضای انتخابات وزنه برداری را چند قطبی کرده بود و بسیاری از این مورد خوشحال نبودند. اصلا آن اوایل به من می‌گفتند شما چرا آمده‌ای و اصلا حق حضور در انتخابات نداری و حتی تهدید به تخریب می‌کردند. برای بسیاری از افراد ذی نفع، خوشایند نبود که فردی مانند من، رییس فدراسیون شود. برای همین تخریب‌ها از سوی جناح‌های مختلف شروع شد.
"دیدارنیوز" گزارش عملکرد مرکز مشاوره سمن‌ها را منتشر می‌کند؛

مرکز مشاوره سمن ها؛ گامی در راستای ارائه خدمات حرفه‌ای

موسسه مطالعاتی «حامیان فردا» با مشارکت بنیاد «توسعه آفرینش برتر» و با هدف برداشتن گامی دیگر در راستای ارائه خدمات حرفه‌ای به سازمان‌های مردم نهاد، اقدام به افتتاح مرکز مشاوره سمن‌ها نموده است. تلاش این مرکز در فاز آزمایشی خود (۴ ماه ابتدایی و تا انتهای مرداد ۹۸) بهره‌گیری از متخصصان و مشاوران باتجربه جهت پاسخگویی به سوالات، مسائل و دغدغه‌های سازمان‌های مردم نهاد در ۲۰ سرفصل تخصصی و در جلسات حضوری اختصاصی برای سازمان‌های مردم نهاد است.
"دیدارنیوز" در گفتگو با «حجت الاسلام میرتاج الدینی» وضعیت جریانات سیاسی در آستانه انتخابات را بررسی کرد/بخش پایانی

اصولگرایان، احمدی نژاد را قبول ندارند/ دوران اقبال به جریان اصولگرایی است

خیلی از کارشناسان سیاسی احتمال می‌دهند که در این دوره، یک ادباری نسبت به جریان اصلاح طلبی و اعتدالی به وجود آید و در مقابل، یک اقبالی به جریان انقلابی و اصول گرایی پیش بیاید. اینجاست که من می‌گویم مردم نسبت به خط سوم اقبال نمی‌کنند. اینکه بعضی‌ها می‌گویند نه اصلاح طلب و نه اصول گرا، در واقع به دنبال فرصتی هستند که برای خود جایگاهی ایجاد کنند که من با آن موافق نیستم.
برزیل - آرژانتین؛ سوپر کلاسیکوی بامدادی!
"دیدارنیوز" به نیمه نهایی هیجان انگیز در کوپا آمریکا می پردازد؛

برزیل - آرژانتین؛ سوپر کلاسیکوی بامدادی!

این دو تیم پیش از این ۱۰۵ بار به مصاف هم رفته اند که در بازی‌های رسمی برزیل موفق به کسب ۴۱ پیروزی شده و ۳۸ بار نیز آرژانتین برنده میدان بوده است. ۲۶ دیدار هم به تساوی کشیده شده، اما جالب است که در بازی‌های دوستانه آرژانتین ۱۸ به ۱۷ جلوست. علاقه مندان فوتبال، چشم انتظار ساعت پنج صبح فردا هستند تا بیننده یک بازی جذاب باشند.
دو تصمیم بزرگ حضرت امام (ره) قبل از رحلت

دو تصمیم بزرگ حضرت امام (ره) قبل از رحلت

دو مسئله «تنش با آمریکا» و «نیاز به همه پرسی» در مسائل داخلی به اراده و قاطعیتی نیاز دارد که در حضرت امام سراغ داشتیم؛ حضرت امام (ره) با وجودی که در آن مقطع، مخالف پایان جنگ بودند، ولی به مشورت کارگزاران نظام گوش فرا دادند و پایان جنگ را پذیرفتند، همچنین در خصوص گره‌ها و بن بست‌هایی که در مسائل اجرایی کشور احساس می‌شد؛ این بار هم با شنیدن نظرات مختلف، با بازنگری در قانون اساسی و همه پرسی موافقت کردند.
۱
پربازدیدها
آخرین اخبار
پربحث ترین ها