یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از هیات رییسه مجلس خواست که دو طرح «اداره، نظارت و خط مشی حاکم بر صدا و سیما» و طرح «نحوه تشکیل اجتماعات و برگزاری راهپیمایی‌ها» در اولویت بررسی مجلس قرار گیرد.

کد خبر: ۵۷۵۶۱
۱۳:۵۲ - ۲۰ فروردين ۱۳۹۹

دیدارنیوز - متن دو نامه احمد مازنی به هیات رییسه مجلس برای در اولویت قرار گرفتن دو طرح به شرح زیر است:

هیات رییسه محترم مجلس شورای اسلامی

با سلام و تهنیت

«طرح نحوه تشکیل اجتماعات و برگزاری راهپیمایی‌ها» در کمیسیون شوراها و امور داخلی، تصویب و برای اعلام نظر نمایندگان محترم به آن هیات تقدیم شد.

این طرح یکی از نیازهای اساسی جامعه در اجرای اصل 27 قانون اساسی است، که متاسفانه در اجرای این اصل و در پیگیری طرح مذکور از سوی دوره‌های مختلف مجلس شورای اسلامی مورد تعلل قرار گرفت، اکنون که فرصت زیادی تا پایان دوره دهم باقی نیست نسبت به قراردادن آن در اولویت دستور صحن علنی اقدام فرمایید.

احمد مازنی

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس
هیات رییسه محترم مجلس شورای اسلامی با سلام و تهنیت

همچنین متن نامه دوم مازنی به هیات رییسه مجلس بدین شرح است:

نظر به این که «طرح اداره، نظارت و خط مشی حاکم بر صداوسیما» از ابتدای دوره دهم مجلس شورای اسلامی با مشارکت صاحبنظران و ذینفعان در دولت، صداوسیما و مرکز پژوهش‌ها در کمیسیون فرهنگی مطرح و با برگزاری بیش از 40 جلسه تصویب و برای اعلام نظر نمایندگان محترم در صحن علنی به آن هیات تقدیم شد، با عنایت به این‌که از زمان بازنگری قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران یعنی بیش از 30 سال قبل تاکنون سازمان صداوسیما فاقد قانون اداره و نظارت و خط مشی حاکم می‌باشد، ترتیبی اتخاذ فرمایید تا نسبت به اولویت طرح مذکور در فرصت باقی‌مانده اقدام شود.

احمد مازنی
نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم